Puchar Świata w skokach narciarskich 2015/2016 – Lillehammer

Puchar Świata w skokach narciarskich 2015/2016 – Lillehammer w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Lillehammer Położenie na mapie Europy  Główne artykuły: Puchar Świata w skokach narciarskich 2015/2016Puchar Świata w skokach narciarskich w Lillehammer.

Drugie zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2015/2016 odbyły się w norweskim Lillehammer. Pierwszy z konkursów indywidualnych został rozegrany 5 grudnia, natomiast drugi dzień później. Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego planowano przeprowadzić 4 grudnia, lecz zostały przeniesione na 5 grudnia, a do drugiego 6 grudnia. Z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych oba konkursy indywidualne, które miały się odbyć na skoczni HS138 zostały przeniesione na skocznię HS100. Pierwszy konkurs został dodatkowo ograniczony do jednej serii. Wygrał go Severin Freund, drugie miejsce zajął Kenneth Gangnes, a trzecie - Andreas Stjernen. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch zajął w nim 15. miejsce. Dzięki zwycięstwu, Freund objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, którego nie oddał także po drugim konkursie rozegranym na normalnej skoczni, w którym zwyciężył jeden z zawodników gospodarzy, Kenneth Gangnes, w „generalce” cyklu tracąc do Niemca 1 punkt. Z polskich zawodników najlepiej zaprezentował się Stefan Hula, zajmując 11. pozycję, zaś pozostali Polacy nie awansowali do II serii wraz z liderem kadry, Kamilem Stochem, który skakał najsłabiej na Lysgårdsbakken, plasując się na 47. miejscu.

Spis treści

Skocznia | edytuj kod

Program zawodów | edytuj kod

Jury | edytuj kod

Dyrektorem konkursów podczas zawodów Pucharu Świata w Lillehammer był Robert Selbekk-Hansen, oraz z ramienia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, dyrektor zawodów Pucharu Świata, Walter Hofer. Jego asystentem był, podobnie jak w innych oficjalnych zawodach organizowanych przez FIS, Miran Tepeš. Sędzią technicznym został Mika Jukkara, natomiast jego asystentem – Thomas Klauser.

Wyniki | edytuj kod

Pierwszy konkurs indywidualny | edytuj kod

Konkurs ograniczono do jednej serii, w którym wzięli udział wszyscy zawodnicy zgłoszeni do odwołanych kwalifikacji.

Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego | edytuj kod

Drugi konkurs indywidualny | edytuj kod

Klasyfikacje po konkursach w Lillehammer | edytuj kod

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata | edytuj kod

Klasyfikacja Pucharu Narodów | edytuj kod

Uwagi | edytuj kod

1. Trening opóźniony z powodu silnych opadów śniegu, utrudniających przygotowanie skoczni.
  2. Kwalifikacje przeniesione na 5 grudnia opóźniony z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych.
  3. Trening spowodowany zmianą skoczni oraz wymogiem, że przed zawodami na innej skoczni musi odbyć się oficjalny trening.
  4. Zawody przeniesione ze skoczni HS138 z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych.
  5. Kwalifikacje przeniesione z dnia 4 grudnia.
  6. Kwalifikacje odwołane z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych.
  7. Zawodnicy rozpoczęli konkurs z 9. belki. Obniżenie belki o jeden próg skutkowało dodaniem 4,8 punktu, natomiast dwa progi 9,6 punktu do noty zawodnika.
  8. a b c d e f g h i j k Zdyskwalifikowany z powodu niezgodnego z przepisami kombinezonu.
  9. Zawodnicy rozpoczęli konkurs z 10. belki. Obniżenie belki o jeden próg skutkowało dodaniem 4,8 punktu, o dwa progi 9,6 punktu do noty zawodnika.
  10. a b c d Zawodnikowi dodano 9,6 punktu za obniżenie belki (z 9 na 8) na wniosek trenera.
  11. a b Brane są pod uwagę wyłącznie występy w konkursie głównym.

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Puchar Świata w skokach narciarskich 2015/2016 – Lillehammer" pochodzącego z Wikipedii