Puchar Świata w skokach narciarskich 2017/2018 – Niżny Tagił


Puchar Świata w skokach narciarskich 2017/2018 – Niżny Tagił w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania  Główne artykuły: Puchar Świata w skokach narciarskich 2017/2018Puchar Świata w skokach narciarskich w Niżnym Tagile.

Trzeci oraz czwarty konkurs indywidualny Pucharu Świata w skokach narciarskich 2017/2018 odbyły się w dniach 2–3 grudnia 2017 roku w Niżnym Tagile na skoczni dużej Aist.

Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego wygrał reprezentant Niemiec Markus Eisenbichler. Za nim uplasowali się o dwa punkty gorszy Johann André Forfang oraz Pius Paschke. Wszyscy reprezentanci Polski pomyślnie zakwalifikowali się do konkursu głównego. Na starcie zawodów zabrakło dotychczasowego lidera Pucharu Świata Junshirō Kobayashiego, który wraz z całą Kadrą A reprezentacji Japonii odpuścili zawody na rzecz Kadry B. W zawodach wzięło udział siedemdziesięciu zawodników[1].

Pierwszy konkurs indywidualny wygrał Richard Freitag. Niemiec dzięki temu zwycięstwu został nowym liderem cyklu. Za nim na podium znalazł się Daniel-André Tande oraz drugi zawodnik kwalifikacji Johann André Forfang. Najlepszym z polskich zawodników okazał się być Piotr Żyła, który zajął dziesiątą lokatę[2].

Kwalifikacje poprzedzające drugi konkurs indywidualny wygrał Norweg Daniel-André Tande. Oprócz niego w czołowej trójce znaleźli się także Andreas Wellinger i Simon Ammann. Podobnie jak w pierwszych kwalifikacjach wszyscy reprezentanci Polski uzyskali prawo startu w konkursie indywidualnym[3].

Drugi konkurs indywidualny padł łupem Andreasa Wellingera. Niemiec o prawie pięć punktów wyprzedził swojego rodaka i zwycięzcę pierwszego konkursu Richarda Freitaga. Trzecie miejsce zajął reprezentant Austrii Stefan Kraft. W czołowej dziesiątce konkursu znaleźli się także Maciej Kot wraz z Kamilem Stochem. Stefan Hula jako jedyny z polskich zawodników nie zdołał zakwalifikować się do czołowej trzydziestki po pierwszej serii, w wyniku czego nie zdobył punktów[4].

Spis treści

Skocznia | edytuj kod

Program zawodów | edytuj kod

Niżny Tagił Położenie na mapie Europy

Jury | edytuj kod

Dyrektorem konkursów podczas zawodów Pucharu Świata w Niżnym Tagile był Siergiej Żyrianow oraz z ramienia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, dyrektor zawodów Pucharu Świata, Walter Hofer. Jego asystentem był, podobnie jak w innych oficjalnych zawodach organizowanych przez FIS, Borek Sedlák. Sędzią technicznym był Christian Kathol, a jego asystentem – Marko Mlakar. Kontrolą sprzętu zajmował się Sepp Gratzer.

Wyniki | edytuj kod

Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego | edytuj kod

Pierwszy konkurs indywidualny | edytuj kod

Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego | edytuj kod

Drugi konkurs indywidualny | edytuj kod

Klasyfikacje | edytuj kod

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata | edytuj kod

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. PŚ w Niżnym Tagile: Kwalifikacje dla Eisenbichlera, Stoch piąty [dostęp 2017-12-04] .
  2. PŚ w Niżnym Tagile: Richard Freitag wygrywa i zostaje nowym liderem cyklu [dostęp 2017-12-04] .
  3. PŚ w Niżnym Tagile: Daniel Andre Tande wygrywa kwalifikacje [dostęp 2017-12-04] .
  4. PŚ w Niżnym Tagile: Wellinger triumfuje, Stoch i Kot w dziesiątce [dostęp 2017-12-04] .

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Puchar Świata w skokach narciarskich 2017/2018 – Niżny Tagił" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy