Puchar Polski Strongman: Eliminate Your Opponent Cup


Puchar Polski Strongman: Eliminate Your Opponent Cup w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Puchar Polski Strongman: Eliminate Your Opponent Cup – cykl indywidualnych zawodów polskich siłaczy, zainaugurowany w 2007 r. Twórcą tej metody rozgrywania zawodów jest Przemysława Czuba Prezes :"Stowarzyszenia Sportowego Strongman.pl" [1]

Reguły zawodów | edytuj kod

Zawody rozgrywane są systemem pucharowym, tzn. zawodnicy w poszczególnych etapach zawodów eliminują się nawzajem. W jednych zawodach bierze udział co najmniej dziesięciu zawodników. Punkty naliczane są tylko podczas pierwszych dwóch konkurencji, po rozegraniu których do dalszej rywalizacji awansuje ośmiu najlepszych. Zawodnicy rozlosowani zostają w cztery pary i rozpoczynają walkę w bezpośrednich pojedynkach. Z każdej pary, po wyeliminowaniu swojego przeciwnika, do następnej rundy przechodzi zwycięzca. Następnie rozgrywane są kolejno pojedynki ćwierćfinałowy, półfinałowy, o trzecie miejsce i o zwycięstwo.

Taka forma zawodów dodaje walce dramatyzmu, ponieważ uniemożliwia rozgrywanie taktyczne i wymusza na zawodnikach wykonanie maksymalnego wysiłku, gdyż aby awansować należy wygrać każdy pojedynek.

W każdych zawodach czterej najlepsi zawodnicy otrzymują punkty, które sumowane są na zakończenie sezonu. Zawodnik z największą ilością punktów w klasyfikacji końcowej zostaje zwycięzcą Pucharu Polski Strongman: Eliminate Your Opponent Cup, w danym roku.

Punktacja zawodów:

  • Zwycięstwo – 10 pkt.
  • Drugie miejsce – 8 pkt.
  • Trzecie miejsce – 6 pkt.
  • Czwarte miejsce – 4 pkt.
Puchar Polski Strongman: Eliminate Your Opponent Cup

Zobacz też | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Strongman.pl – najsilniejsi w sieci – STRONGMAN ELIMINATE YOUR OPPONENT CUP. [dostęp 2009-09-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-02)].
Na podstawie artykułu: "Puchar Polski Strongman: Eliminate Your Opponent Cup" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy