Puchar Polski w pétanque


Puchar Polski w pétanque w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Puchar Polski w pétanque po raz pierwszy odbył się nieoficjalnie w 2002 r. (Puchar Polski Par Mieszanych w 2004). Prestiżowy turniej rozgrywany systemem: runda eliminacyjna bucholtz / faza play-off. Od 2011 r. turniej ten został zamknięty tzn. przeznaczony jedynie dla zawodników posiadających licencje Polskiej Federacji Petanque. Wyjątkiem jest organizowany od 2011 roku Halowy Puchar Polski w Petanque, który pozostaje turniejem open.

Spis treści

Puchar Polski Singli (fr. tête-à-tête) | edytuj kod

Puchar Polski Dubletów | edytuj kod


Puchar Polski 2012 dublety:

Puchar Polski Tripletów | edytuj kod

Halowy Puchar Polski Tripletów | edytuj kod

Turniej rozgrywany jest przed oficjalnym terminem - 15 kwietnia - rozpoczynającym sezon petanki w Polsce. Jako jedyny turniej pucharowy w Polsce rozgrywany jest w formule open, by w nim wystąpić nie trzeba być posiadaczem licencji zawodnika klubu zrzeszonego w PFP. Tym samym turniej jest otwarty na zawodników z zagranicy oraz niezrzeszonych.

Pierwszy Ogólnopolski Halowy Turniej Petanque o Puchar PFP odbył się 19 marca 2011. Zawody miały miejsce w Lesznie, a gospodarzem imprezy było TKKF „Leszczynko”. W historycznych, pierwszych zawodach wystąpiło 46 tripletów. 03 marca 2012 w tym samym miejscu rozegrany został II Halowy Puchar Polski tripletów o Puchar PFP (nazwa została zmodyfikowana). Wzięło w nim udział 39 tripletów. W roku 2013 wzięło udział 38 tripletów (190 zawodników wliczając turniej dubletów z dnia 24. marca).

Puchar Polski Mikstów | edytuj kod

Bibliografia | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. II Halowy Puchar Polski tripletów o Puchar PFP - Karambol zwycięzcą (pol.). [dostęp 05 marca 2012].
  2. Wyniki Halowych zawodów w Lesznie w roku 2011 (pol.). [dostęp 05 marca 2012].
  3. Ogólnopolski Halowy Turniej Grand Prix (pol.). [dostęp 03 kwietnia 2013].
Na podstawie artykułu: "Puchar Polski w pétanque" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy