Puchar Polski w piłce nożnej (1970/1971)

Puchar Polski w piłce nożnej (1970/1971) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Puchar Polski w piłce nożnej mężczyzn w sezonie 1970/1971 – 17. edycja rozgrywek, mających na celu wyłonienie zdobywcy Pucharu Polski, który uzyska tym samym prawo gry w Pucharze Zdobywców Pucharów w sezonie 1971/72. Zwycięzcą rozgrywek został Górnik Zabrze, dla którego był to piąty Puchar Polski w historii klubu.

Mecz finałowy odbył się 27 czerwca 1971 na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Spis treści

I runda | edytuj kod

1/16 finału | edytuj kod

Do rywalizacji dołączyły drużyny z I ligi.

1/8 finału | edytuj kod

Ćwierćfinały | edytuj kod

Półfinały | edytuj kod

Finał | edytuj kod

Spotkanie finałowe odbyło się 27 czerwca 1971 na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Frekwencja na stadionie wyniosła 3 000 widzów. Mecz sędziował Stanisław Eksztajn z Warszawy. Mecz zakończył się zwycięstwem Górnika Zabrze 3:1. Bramki dla Górnika zdobył Jerzy Wilim w 27., 31. i 43. minucie. Bramkę dla Zagłębia strzelił Zbigniew Seweryn w 37. minucie.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Puchar Polski w piłce nożnej (1970/1971)" pochodzącego z Wikipedii