Puchar Polski w piłce nożnej (2004/2005)


Puchar Polski w piłce nożnej (2004/2005) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Puchar Polski w piłce nożnej mężczyzn 2004/2005 – 51. edycja rozgrywek mających na celu wyłonienie zdobywcy Pucharu Polski, który uzyskał tym samym prawo gry w II rundzie kwalifikacyjnej Pucharu UEFA w sezonie 2005/2006.

Finałowy dwumecz wygrała Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski. W 2020 roku PZPN odebrał Dyskoboli Puchar w związku z tzw. "oszustwem sportowym". Pucharu Polski nie przyznano innemu klubowi.

W tym sezonie nastąpiła zmiana formuły rozgrywek. W rundzie wstępnej zagrało 16 finalistów PP na szczeblu wojewódzkim. Wyznaczone poprzez losowanie pary rozegrały tylko jeden mecz, a zwycięzcy awansowali do pierwszej rundy. W pierwszej rundzie zmierzyło się ośmiu zwycięzców rundy wstępnej, 16 zdobywców PP na szczeblu wojewódzkim, 16 drużyn z drugiej ligi z sezonu 2003/2004 oraz cztery drużyny z ekstraklasy, które w sezonie 2003/2004 zajęły miejsca 11-14. Razem: 44 zespoły. W losowaniu zostało rozstawionych 20 drużyn (z I i II ligi). Do fazy grupowej (drugiej rundy) awansowali zwycięzcy 22 meczów.

W drugiej rundzie 32 zespoły zostały podzielone na osiem grup po cztery drużyny. Udział wzięło 22 zwycięzców pierwszej rundy oraz 10 zespołów z pierwszych dziesięciu miejsc ekstraklasy sezonu 2003/2004. Osiem pierwszych drużyn I ligi sezonu 2003/2004 było rozstawionych i każda z nich trafiła do innej grupy. Na tym etapie PP obowiązywała zasada mecz i rewanż. Do 1/8 finału awansowały po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Od tego momentu obowiązywał system play-off (dwumecz). W finale rozegrane zostały dwa spotkania, na stadionach obu finalistów.

Do Pucharu UEFA kwalifikuje się tylko zdobywca PP, a nie jak dotychczas w przypadku, kiedy zdobywca trofeum wygrywał także ligę – finalista PP.

Spis treści

Runda wstępna | edytuj kod

Mecze zostały rozegrane 24 lipca 2004.

Lechia GdańskJagiellonia II Białystok 2:2, k. 4:2 (Wasicki 23' Melaniuk 25' - Onofryjuk 31' Łoszakiewicz 89')
Burza GręboszówGawin Królewska Wola 0:2 (Janus 72' Wójcik 90'k.)
Polonia SłubiceOdra Chojna 1:2 dogr. (Groblica 29' - Kierul 74' Michalski 110')
Warta PoznańRaków Częstochowa 0:2 (Czok 35' Kołaczyk 53')
Chemik BydgoszczHuragan Morąg 3:1 (Korecki 5' Kardasz 73' Filarski 84' - Krajewski 36')
Przebój WolbromLZS Turbia 2:1 (Kasprzyk 48' Szybalski 55' - Lenart 68')
Łada BiłgorajWKS Wieluń 1:0 (Zarczuk 71')
MG MZKS KozienicePogoń Staszów 3:0 (vo)

I runda | edytuj kod

Mecze zostały rozegrane 3 sierpnia 2004.

Lechia GdańskSzczakowianka Jaworzno 3:3, k. 0:2 (Wasicki 16' Gąsiorowski 18'k. Rusinek 114' - Seweryn 17' 109' Iwański 61')
MG MZKS KozieniceŚwit Nowy Dwór Mazowiecki 0:4 (Bilski 29' 69' Gmitrzuk 50' Cieśla 57')
Gawin Królewska WolaZagłębie Lubin 1:2 (Kalousek 85' sam. - Murdza 65' 71')
Odra ChojnaArka Gdynia 0:1 (Dymkowski 90')
Raków CzęstochowaGKS Bełchatów 2:3 (Czok 47' Popko 89' - Kuranty 72' Król 82' Pawlusiński 90')
Chemik BydgoszczKSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3 (Podstawek 18' Czerbniak 79'k. Mężyk 87')
Przebój WolbromGórnik Polkowice 1:4 (Koterba 88' - Majewski 11' Moskal 16' Górski 26' Pytlarz 36')
Łada BiłgorajPiast Gliwice 2:2, k. 2:4 (Kukiełka 7' Zarczuk 27' - Bodzioch 50' Pałkus 54')
Warmia GrajewoPolonia Warszawa 1:4 (Kołłątaj 56' - Imeh 4' 48' Stokowiec 20' Kluzek 60')
Olimpia SztumJagiellonia Białystok 2:0 (Twardowski 2' Dudziński 25')
Mazowsze GrójecRKS Radomsko 1:1, k. 2:1 (Główka 12' - Berensztajn 40'k.)
Skalnik GraczeCracovia 2:1 (Kownacki 18' Worek 69' - Giza 34')
Korona KielceWidzew Łódź 3:0 dogr. (Piechna 97' 105' Wójcik 101')
Stal MielecAluminium Konin 2:1 (Pęgiel 66'k. Abramowicz 76' - Nowacki 45')
Promień ŻaryPodbeskidzie Bielsko-Biała 0:4 (Radler 41' Rozmus 53' Rączka 54' Bujok 90')
Koszarawa ŻywiecPolar Wrocław 3:0 (Socha 5' Wramba 12' Marszałek 43')
Warta SieradzŁKS Łódź 0:5 (Bolimowski 30' Wachowicz 45' Niżnik 71' Nuckowski 88' 90')
Drwęca Nowe Miasto LubawskieRuch Chorzów 4:1 (Rogalski 13' Domżalski 32' Bała 35' Paulewicz 67' - Śrutwa 80')
Stal KraśnikTłoki Gorzyce 1:2 dogr. (Wiącek 1' - Ławryszyn 88' Kusiak 94')
Wisła II KrakówKujawiak Włocławek 1:2 (Kokoszka 54' - Trzeciakiewicz 52' Klepczarek 59')
Victoria WrześniaKotwica Kołobrzeg 0:4 (Gosik 9' 30' 72' Grodzicki 80')
Sparta ŚwidnicaPogoń Szczecin 2:3 (Abramowski 28' 53'k. - Łabędzki 20' Masternak 40' Moskalewicz 42')[1]

Faza grupowa | edytuj kod

Mecze zostały rozegrane pomiędzy wrześniem a grudniem 2004.

Grupa 1 | edytuj kod

1 kolejka
Tłoki Gorzyce - Wisła Kraków 0:3 (Głowacki 8' Żurawski 33' 47')
Szczakowianka Jaworzno - Koszarawa Żywiec 0:0
2 kolejka
Tłoki Gorzyce - Koszarawa Żywiec 1:2 (Pacuła 90' - Augustyniak 37' Gadomski 84')
Szczakowianka Jaworzno - Wisła Kraków 1:2 (Księżyc 58'k. - Frankowski 74' 83')
3 kolejka
Szczakowianka Jaworzno - Tłoki Gorzyce 9:2 (Kozubek 7' 22' 42' Księżyc 26' Jaromin 28' 39' Gierczak 37' Chudy 45' Kaliciak 89' - Gielarek 40' Pacuła 67')
Koszarawa Żywiec - Wisła Kraków 0:2 (Zieńczuk 45' Frankowski 67')
4 kolejka
Wisła Kraków - Tłoki Gorzyce 2:0 (Gorawski 10' Zieńczuk 84')
Koszarawa Żywiec - Szczakowianka Jaworzno 1:1 (Socha 12' - Iwański 81'k.)
5 kolejka
Koszarawa Żywiec - Tłoki Gorzyce 2:0 (Socha 61' 85')
Wisła Kraków - Szczakowianka Jaworzno 4:0 (Szymkowiak 5' Cantoro 13' 54' Głowacki 41')
6 kolejka
Tłoki Gorzyce - Szczakowianka Jaworzno 1:1 (Ławryszyn 4' - Księżyc 22')
Wisła Kraków - Koszarawa Żywiec 4:0 (Żurawski 45' 70' Zieńczuk 52' 66')

Grupa 2 | edytuj kod

1 kolejka
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Legia Warszawa 0:1 (Karwan 82')
Pogoń Szczecin - Mazowsze Grójec 8:1 (Terlecki 14' Parzy 24' Milar 51' Moskalewicz 63' Bugaj 77' 84' Pilarz 88'k. Kaźmierczak 90' - Tataj 22')
2 kolejka
Legia Warszawa - Mazowsze Grójec 1:0 (Saganowski 22')
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pogoń Szczecin 2:0 (Kosiorowski 53' Samczyk 81')
3 kolejka
Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 3:0 (Bugaj 56' Grzelak 84' 90')
Mazowsze Grójec - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:1 (Dolewski 32' Petasz 44' Korkuć 89' - Czerkas 2')
4 kolejka
Legia Warszawa - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:0 (Saganowski 33' 55' Smoliński 60' Włodarczyk 74')
Mazowsze Grójec - Pogoń Szczecin 1:0 (Stretowicz 35')
5 kolejka
Mazowsze Grójec - Legia Warszawa 1:2 (Czpak 63' - Włodarczyk 34' Saganowski 54')
Pogoń Szczecin - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:0 (Bugaj 21' Matlak 55' Milar 59'k.)
6 kolejka
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 1:3 (Saganowski 61'k. - Matlak 63' Magdoń 67' 80')
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Mazowsze Grójec 1:0 (Cios 7')

Grupa 3 | edytuj kod

1 kolejka
Amica Wronki - Kotwica Kołobrzeg 5:1 (Łudziński 7' 78' F.Burkhardt 24' Sobociński 45'k. 89' - Gosik 27')
Zagłębie Lubin - Górnik Polkowice 2:2 (Mierzejewski 47' Murdza 81'k. - Kalinowski 17' Łagiewka 27')
2 kolejka
Kotwica Kołobrzeg - Górnik Polkowice 3:1 (Gosik 6' Muzyczuk 65' Jakubiak 85' - Grodzicki 41' sam.)
Amica Wronki - Zagłębie Lubin 2:1 (Kryszałowicz 80' Dembiński 90'k. - Szczypkowski 47'k.)
3 kolejka
Zagłębie Lubin - Kotwica Kołobrzeg 4:1 (Jackiewicz 11' 33' Piętka 24' Olszowiak 65' - Dubiela 15')
Górnik Polkowice - Amica Wronki 0:3 (Grzybowski 27' Kryszałowicz 51' M.Burkhardt 80'k.)
4 kolejka
Kotwica Kołobrzeg - Amica Wronki 1:2 (Halaburda 65' - Gregorek 33' Dziewicki 71')
Górnik Polkowice - Zagłębie Lubin 0:2 (Mierzejewski 24'k. Piszczek 48')
5 kolejka
Górnik Polkowice - Kotwica Kołobrzeg 4:0 (Gancarczyk 11' 65' Łagiewka 27' Adamski 86')
Zagłębie Lubin - Amica Wronki 1:2 (Kalousek 49' - M.Burkhardt 68' Grzybowski 74')
6 kolejka
Kotwica Kołobrzeg - Zagłębie Lubin 1:6 (Gosik 6' - Pach 2' 88' Niciński 22' Łobodziński 44' 79' Piszczek 75')
Amica Wronki - Górnik Polkowice 1:1 (Stasiak 27' - Gancarczyk 90')

Grupa 4 | edytuj kod

1 kolejka
Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Olimpia Sztum 3:2 (Pawlak 11'k. Sikora 47' Ziarkowski 76' - Honory 74' Dudziński 86')
GKS Bełchatów - Piast Gliwice 2:1 (Popek 5' Król 41' - Chyła 74')
2 kolejka
Olimpia Sztum - Piast Gliwice 4:2 (Dudziński 9' 16'k. 29'k. Chmielewski 13' - Gamla 5' Chyła 47')
GKS Bełchatów - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 1:2 (Pawlusiński 72' - Kozioł 70' Zając 77')
3 kolejka
GKS Bełchatów - Olimpia Sztum 9:1 (Wiechowski 14' Król 22' 51'k. 53' 68' 86' Pawlusiński 37' Matusiak 72' Kolendowicz 85' - Dudziński 49')
Piast Gliwice - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 0:2 (Zając 69' Nowacki 88')
4 kolejka
Olimpia Sztum - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 1:4 (Statkiewicz 66' - Kaczmarczyk 27' Ḱumbew 41' Piechniak 45' Ślusarski 59')
Piast Gliwice - GKS Bełchatów 0:4 (Dziedzic 39' 83' Wiechowski 75' Kolendowicz 89')
5 kolejka
Piast Gliwice - Olimpia Sztum 1:1 (Chyła 77' - Twardowski 84')
Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - GKS Bełchatów 1:1 (Kaczmarczyk 25' - Cecot 37')
6 kolejka
Olimpia Sztum - GKS Bełchatów 0:4 (Dziedzic 24'k. Pawlusiński 68' Kaczorowski 89' Matusiak 90')
Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Piast Gliwice 3:0 (Ślusarski 11' Kozioł 28' Radzewicz 85')

Grupa 5 | edytuj kod

1 kolejka
Wisła Płock - Kujawiak Włocławek 3:2 (Sobczak 12' 31' Grudzień 81' - B.Abbott 27'k. Mrvaljević 74')
ŁKS Łódź - Odra Wodzisław Śląski 1:1 (Nuckowski 23' - Masłowski 56')
2 kolejka
Kujawiak Włocławek - Odra Wodzisław Śląski 1:1 (Gaca 27' - Rocki 54')
Wisła Płock - ŁKS Łódź 2:1 (Klimek 14' Gęsior 74' - Golański 45')
3 kolejka
ŁKS Łódź - Kujawiak Włocławek 5:2 (Golański 21' 62' Nuckowski 39' 45' 86' - Kwiatkowski 18' 45')
Odra Wodzisław Śląski - Wisła Płock 1:1 (Szewczuk 55' - Jarmuż 87')
4 kolejka
Kujawiak Włocławek - Wisła Płock 1:5 (Mrvaljević 64' - Klimek 17' Mierzejewski 25' Sobczak 68' 73' Dżikia 86')
Odra Wodzisław Śląski - ŁKS Łódź 3:0 (Masłowski 65' Rocki 82' Dopierała 90' sam.)
5 kolejka
Odra Wodzisław Śląski - Kujawiak Włocławek 3:0 (vo)
ŁKS Łódź - Wisła Płock 2:3 (Wachowicz 32' 67' - Mierzejewski 10' 35' Sobczak 22')
6 kolejka
Kujawiak Włocławek - ŁKS Łódź 0:3 (vo)
Wisła Płock - Odra Wodzisław Śląski 1:1 (Sobczak 42' - Masłowski 53')

Grupa 6 | edytuj kod

1 kolejka
Lech Poznań - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:0 (Reiss 6' Majewski 57')
Arka Gdynia - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 2:1 (Wojnecki 50' Dymkowski 86' - Rybkiewicz 7')
2 kolejka
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 1:1 (Mężyk 76' - Bała 28')
Lech Poznań - Arka Gdynia 4:1 (Topolski 21' Nawrocik 33' Reiss 60' 65' - Ignaszewski 5')
3 kolejka
Arka Gdynia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:1 (Jelonkowski 32' - Sobczyński 55')
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Lech Poznań 2:0 (Bała 63' Włodarczyk 81')
4 kolejka
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Lech Poznań 1:0 (Wieprzęć 53')
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Arka Gdynia 1:1 (Rybkiewicz 48' - Jelonkowski 87')
5 kolejka
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:1 (Podstawek 75')
Arka Gdynia - Lech Poznań 0:0
6 kolejka
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Arka Gdynia 1:0 (Preis 56')
Lech Poznań - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 5:0 (Reiss 9' 74' Telichowski 56' Zakrzewski 66' 85')

Grupa 7 | edytuj kod

1 kolejka
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Zabrze 3:2 (Prokop 51'k. Dubicki 55' Koman 74' - Aleksander 41' Lička 48')
GKS Katowice - Skalnik Gracze 3:0 (Wróbel 31'k. 90' Markowski 82')
2 kolejka
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Skalnik Gracze 4:1 (Prusek 22' 83' Koman 60' Błasiak 75' - Worek 6')
Górnik Zabrze - GKS Katowice 1:0 (Gorszkow 42' sam.)
3 kolejka
Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Katowice 1:1 (Koman 24' - Paweł Brożek 65')
Skalnik Gracze - Górnik Zabrze 0:5 (Aleksander 31' 32' 34' 62' Buśkiewicz 86')
4 kolejka
Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1 (Piotr Brożek 10' Aleksander 76' 90' - Rozmus 73')
Skalnik Gracze - GKS Katowice 2:5 (Worek 87' Kownacki 89' - Nawotczyński 7' Markowski 23' Agafon 53' Wróbel 80' 83')
5 kolejka
Skalnik Gracze - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:3 (Dubicki 13' Kompała 60' Błasiak 81')
GKS Katowice - Górnik Zabrze 1:2 (Markowski 41'k. - Chałbiński 18' Lička 37')
6 kolejka
GKS Katowice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (Agafon 83' - Rozmus 76' 84')
Górnik Zabrze - Skalnik Gracze 2:1 (Aleksander 65' 75' - Żarów 54')

Grupa 8 | edytuj kod

1 kolejka
Górnik Łęczna - Stal Mielec 2:1 (Wolański 33' Jezierski 38' - Leśniowski 4')
Polonia Warszawa - Korona Kielce 1:3 (Łukasiewicz 54' - Bednarek 25' Grzegorzewski 34' 72')
2 kolejka
Stal Mielec - Korona Kielce 2:4 (Misiaczek 28' Pęgiel 60' - Wójcik 7' 18' 22' Bilski 47')
Górnik Łęczna - Polonia Warszawa 0:0
3 kolejka
Polonia Warszawa - Stal Mielec 1:1 (Jarosiewicz 42'k. - Pęgiel 41')
Korona Kielce - Górnik Łęczna 2:2 (Radunović 34' Bilski 74' - Jezierski 80' Nikitović 86')
4 kolejka
Stal Mielec - Górnik Łęczna 0:1 (Nazaruk 12')
Korona Kielce - Polonia Warszawa 1:3 (Bajera 23' - Jarosiewicz 29' 40' 69'k.)
5 kolejka
Korona Kielce - Stal Mielec 4:0 (Piątkowski 18' Piechna 38' 75'k. Frankiewicz 59')
Polonia Warszawa - Górnik Łęczna 1:0 (Jarosiewicz 86'k.)
6 kolejka
Stal Mielec - Polonia Warszawa 0:3 (Szymanek 8' Jędrusiak 12' sam. Mazurkiewicz 80')
Górnik Łęczna - Korona Kielce 0:2 (Bilski 44'k. Wójcik 59')

1/8 finału | edytuj kod

Mecze zostały rozegrane pomiędzy 5 a 24 marca 2005, a rewanże pomiędzy 22 marca a 13 kwietnia 2005.

Koszarawa ŻywiecKorona Kielce 2:2 (Socha 59'k. Kamionka 90' - Kośmicki 5' Wójcik 39')
Korona KielceKoszarawa Żywiec 2:1 (Grzegorzewski 29' Piechna 78' - Socha 44'k.)
-
Legia WarszawaGórnik Zabrze 1:0 (Karwan 23')
Górnik ZabrzeLegia Warszawa 2:1, k. 2:3 (Chałbiński 28' 97'k. - Saganowski 95')
-
Zagłębie LubinKSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:0 (Niciński 38')
KSZO Ostrowiec ŚwiętokrzyskiZagłębie Lubin 2:2 (Sobczyński 66' Sojka 88' - Niciński 17' Łobodziński 60')
-
GKS BełchatówWisła Płock 0:1 (Vujović 64')
Wisła PłockGKS Bełchatów 3:1 (Romuzga 44' Jeleń 72'k. 80' - Pawlusiński 24')
-
Odra Wodzisław ŚląskiDyskobolia Grodzisk Wielkopolski 1:2 (Rocki 26'k. - Ślusarski 54' Pawlak 69'k.)
Dyskobolia Grodzisk WielkopolskiOdra Wodzisław Śląski 2:1 (Porázik 18' 65' - Szewczuk 75')
-
Lech PoznańAmica Wronki 2:1 (Nawrocik 1' Lasocki 79' - Gregorek 44')
Amica WronkiLech Poznań 1:1 (Kryszałowicz 13' - Zakrzewski 9')
-
Podbeskidzie Bielsko-BiałaPogoń Szczecin 1:1 (Pater 80' - Divecký 90')
Pogoń SzczecinPodbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (Michalski 43')
-
Wisła KrakówPolonia Warszawa 5:0 (Błaszczykowski 3' Kłos 18' Stolarczyk 39' 59' Żurawski 41')
Polonia WarszawaWisła Kraków 2:2 (Doroș 46' Jakosz 80' - Kłos 4' Paweł Brożek 38')

Ćwierćfinały | edytuj kod

Pierwsze mecze zostały rozegrane 11 maja 2005, a rewanże 18 maja 2005.

Lech PoznańLegia Warszawa 0:0[2]
Legia WarszawaLech Poznań 2:1 (Vuković 17' Sokołowski II 90' - Zakrzewski 30')
-
Korona KielceDyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2:4 (Piechna 14' 64' - Vranješ 26' Ślusarski 75' Kaczmarczyk 82' Owczarek 89' sam.)
Dyskobolia Grodzisk WielkopolskiKorona Kielce 2:2 (Sikora 55' Ślusarski 84' - Piechna 1' Kośmicki 80'k.)
-
Pogoń SzczecinWisła Kraków 0:0
Wisła KrakówPogoń Szczecin 1:0 (Kłos 85')[3]
-
Wisła PłockZagłębie Lubin 1:1 (Dżikia 60'k. - Szczypkowski 86'k.)
Zagłębie LubinWisła Płock 3:0 (Łobodziński 19' 29' Piszczek 48')

Półfinały | edytuj kod

Pierwsze mecze zostały rozegrane 6 czerwca 2005, a rewanże 15 czerwca 2005.

Legia WarszawaDyskobolia Grodzisk Wielkopolski 1:1 (Karwan 17' - Sikora 64')
Dyskobolia Grodzisk WielkopolskiLegia Warszawa 1:1, k. 4:1 (Vranješ 17' - Sokołowski I 34')
-
Wisła KrakówZagłębie Lubin 1:0 (Paweł Brożek 6')
Zagłębie LubinWisła Kraków 3:1 (Łobodziński 15' Piszczek 80' Bartczak 86' - Żurawski 74')

Finały | edytuj kod

Pierwszy mecz | edytuj kod

Rewanż | edytuj kod

Decyzją PZPN (podjętą w 2020 roku) Puchar Polski nie został przyznany w związku z oszustwem sportowym.

Przypisy | edytuj kod

  1. Mecz został rozegrany 4 sierpnia.
  2. Mecz został rozegrany 10 maja.
  3. Mecz został rozegrany 17 maja.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Zdobywcy Pucharu Polski w piłce nożnej
Na podstawie artykułu: "Puchar Polski w piłce nożnej (2004/2005)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy