Pula śmierci


Pula śmierci w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Pula śmierci (ang. The Dead Pool) – amerykański film z 1988 roku w reżyserii Buddy'ego Van Horna, z Clintem Eastwoodem w roli głównej. Jest to piąta i ostatnia część serii opowiadająca o losach inspektora Harryego Callahana, zwanego Brudny Harry.

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

Po doprowadzeniu do skazania groźnego gangstera, Lou Janero na długoletnią odsiadkę, inspektor Callahan stał się obiektem dużego zainteresowania mediów. Jednocześnie stał się celem zabójców wynajmowanych przez Janero. Po ostatnim zamachu, przełożeni chcą zdjąć Harry'ego z ulicy dla jego bezpieczeństwa lecz ten stanowczo się sprzeciwia. Niedługo później dochodzi do zabójstwa muzyka rockowego. Sprawę prowadzi Callahan wraz z nowym partnerem, Quanem. Na miejscu zbrodni zjawiają się też dziennikarze, wśród których jest atrakcyjna lecz nadgorliwa Samantha Walker, lecz Harry nie chce z nimi rozmawiać, a na dodatek niszczy jedną z kamer.

Niedługo później zostaje zamordowana kobieta, krytyk filmowy. W toku śledztwa wychodzi na jaw, że nazwiska obu ofiar były na jednej z list gry zwanej "Pulą śmierci". Pierwszym podejrzanym o morderstwa staje się reżyser filmowy Peter Swan, który zatrudnił pierwszą ofiar do swojego filmu, jak również był autorem owej listy. Jakby tego było mało, jest też na niej nazwisko Harry'ego. Brak jest jednak twardych dowodów na jego winę, a na dodatek poczynania Samanthy Walker szkodzą śledztwu. Callahan spotyka się z nią, chcąc ostudzić relacje i przekonać by nie mieszała w dochodzeniu, co udaje mu się osiągnąć.

Giną kolejne osoby, postęp śledztwa jest niewielki a na dodatek na Harry'ego zostaje przeprowadzony kolejny (nieudany) zamach. Rozpoczyna się polowanie.

Obsada | edytuj kod

Ciekawostki | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (film):
Na podstawie artykułu: "Pula śmierci" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy