Racing de Ferrol


Racing de Ferrol w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Racing Club de Ferrolhiszpański klub piłkarski, grający obecnie w Segunda División B, mający siedzibę w mieście Ferrol leżącym w Galicji.

Spis treści

Historia | edytuj kod

Klub został założony w 1917 roku. Historia powstania powiązana jest z pracownikami stoczni, warsztatów, hut i suchych doków, którymi byli Brytyjczycy. W ramach rozrywki grali w piłkę nożną. Pod koniec XIX wieku i na początku XX w mieście Ferrol istniało kilka klubów piłkarskich, jednak przetrwał tylko jeden, Racing Ferrol Football Club, który był zaczątkiem Racingu de Ferrol.

Stadion | edytuj kod

Swoje mecze Racing de Ferrol rozgrywa na stadionie Estadio de la Malata, mogącym pomieścić 12.042 widzów. Został zbudowany w 1993 roku. Pierwszy mecz został rozegrany 18 kwietnia, a Racing pokonał 3:2 rezerwy Atlético Madryt. Natomiast pierwsze oficjalne spotkanie rozegrano 29 sierpnia pomiędzy Celtą Vigo a Deportivo La Coruña w ramach towarzyskiego turnieju Galicji. Koszt budowy obiektu wyniósł 1,7 miliarda peset.

Poprzedni Racing używał dwóch innych obiektów. Pierwszym z nich był Campo de Futbol Inferniño, który był klubową areną do 1954 roku i wtedy to piłkarze przenieśli się na Estadio Manuel Rivera.

Sukcesy | edytuj kod

Reprezentanci krajów grający w klubie | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Racing de Ferrol" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy