Rada Służby Publicznej


Rada Służby Publicznej w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rada Służby Publicznej – działający przy Prezesie Rady Ministrów w latach 2007–2009 organ opiniodawczo-doradczy oceniający przebieg postępowań kwalifikacyjnych, konkursowych i egzaminacyjnych w służbie cywilnej i państwowym zasobie kadrowym.

Spis treści

Zadania | edytuj kod

Rada działała na podstawie ustawy o państwowym zasobie kadrowym i wysokich stanowiskach państwowych[1]. Do zadań Rady Służby Publicznej należało w szczególności:

  1. wyrażanie opinii w sprawach służby publicznej przedstawianych jej przez Prezesa Rady Ministrów oraz z własnej inicjatywy;
  2. opiniowanie projektu ustawy budżetowej w części dotyczącej służby publicznej oraz wyraża opinię o corocznym wykonaniu budżetu w tym zakresie;
  3. opiniowanie projektów aktów normatywnych dotyczących służby publicznej;
  4. opiniowanie kryteriów ocen urzędników służby cywilnej i sposób przeprowadzania tych ocen;
  5. opiniowanie zasad awansowania urzędników służby publicznej;
  6. opiniowanie planu szkoleń w służbie publicznej;
  7. wyrażanie opinii w sprawach etyki zawodowej pracowników i urzędników służby publicznej;
  8. ocenianie sposobu przeprowadzania egzaminu i konkursów na wysokie stanowiska państwowe oraz postępowania kwalifikacyjnego dla pracowników służby cywilnej ubiegających się o mianowanie.

Rada liczyła 21 członków. Tryb pracy Rady określał regulamin ustalany przez Radę, a obsługę prac zapewniała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Skład | edytuj kod

Ostatni | edytuj kod

Członkowie:

Sekretarz Rady: Rafał Tomasik

Poprzedni członkowie | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Ustawa z dnia 24 sierpnia 2006 r. o państwowym zasobie kadrowym i wysokich stanowiskach państwowych (Dz.U. z 2006 r. nr 170, poz. 1217 – rozdział V).

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Artykuł uwzględnia ograniczony pod względem terytorialnym stan prawny na 16 października 2007. Zapoznaj się z zastrzeżeniami dotyczącymi pojęć prawnych w Wikipedii.
Na podstawie artykułu: "Rada Służby Publicznej" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy