Rajd Australii 2004


Rajd Australii 2004 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Sébastien Loeb podczas rajdu

Rezultaty Rajdu Australii (17th Telstra Rally Australia), eliminacji Rajdowych Mistrzostw Świata w 2004 roku, który odbył się w dniach 1114 listopada. Była to szesnasta runda czempionatu w tamtym roku i jedenasta szutrowa oraz siódma w Production Cars WRC. Bazą rajdu było miasto Perth. Zwycięzcami rajdu została francusko-monakijska załoga Sébastien Loeb i Daniel Élena w Citroënie Xsarze WRC. Wyprzedzili oni Finów Harriego Rovanperę i Risto Pietiläinena w Peugeocie 307 WRC oraz Belgów François Duvala i Stéphane’a Prévota w Fordzie Focusie WRC. Z kolei zwycięzcami Production Cars WRC zostali Hiszpanie Xavier Pons i Oriol Julià w Mitsubishi Lancerze Evo 8[1].

Rajdu nie ukończyło trzech kierowców fabrycznych. Fin Marcus Grönholm jadący Peugeotem 307 WRC nie ukończył rajdu na 10. oesie z powodu wypadku. Natomiast Estończyk Markko Märtin w Fordzie Focusie WRC odpadł z rywalizacji na 1. oesie na skutek awarii silnika. Z kolei mistrz świata Petter Solberg w Subaru Imprezie WRC uległ wypadkowi na 4. oesie i odpadł z rajdu[1].

Spis treści

Klasyfikacja ostateczna (punktujący zawodnicy) | edytuj kod

  1. Litera M przy oznaczeniu grupy do której należy samochód oznacza, iż tylko ci kierowcy zdobywali punkty dla swoich zespołów liczonych w klasyfikacji producentów na koniec sezonu.

Zwycięzcy odcinków specjalnych | edytuj kod

Klasyfikacja końcowa sezonu 2004 | edytuj kod

Tabele przedstawiają tylko pięć pierwszych miejsc.

Kierowcy | edytuj kod

Producenci | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. a b RallyBase.nl: 17th Telstra Rally Australia (ang.). RallyBase.nl. [dostęp 16.06.2010].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Rajdowe Mistrzostwa Świata 2004 Rajd Australii
Na podstawie artykułu: "Rajd Australii 2004" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy