Rajd Francji 2004


Rajd Francji 2004 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rezultaty Rajdu Francji (48ème Tour de Corse – Rallye de France), eliminacji Rajdowych Mistrzostw Świata w 2004 roku, który odbył się w dniach 1517 października. Była to czternasta runda czempionatu w tamtym roku i trzecia asfaltowa oraz szósta w Production Cars WRC. Bazą rajdu było miasto Ajaccio. Zwycięzcami rajdu została estońsko-brytyjska załoga Markko Märtin i Michael Park w Fordzie Focusie WRC. Wyprzedzili oni francusko-monakijską załogę Sébastiena Loeba i Daniela Élenę w Citroënie Xsarze WRC oraz Hiszpanów Carlosa Sainza i Marca Martíego w Citroënie Xsarze WRC. Z kolei zwycięzcami Production Cars WRC zostali Hiszpanie Xavier Pons i Oriol Julià w Mitsubishi Lancerze Evo 7[1].

Rajdu nie ukończyło dwóch kierowców fabrycznych. Francuz Cédric Robert w Peugeocie 307 WRC nie ukończył rajdu na 5. odcinku specjalnym z powodu wypadku. Natomiast Belg François Duval w Fordzie Focusie WRC zakończył jazdę w rajdzie na 9. odcinku specjalnym z powodu awarii silnika[1].

Spis treści

Klasyfikacja ostateczna (punktujący zawodnicy) | edytuj kod

  1. Litera M przy oznaczeniu grupy do której należy samochód oznacza, iż tylko ci kierowcy zdobywali punkty dla swoich zespołów liczonych w klasyfikacji producentów na koniec sezonu.

Zwycięzcy odcinków specjalnych | edytuj kod

Klasyfikacja po 13 rundach | edytuj kod

Tabele przedstawiają tylko pięć pierwszych miejsc.

Kierowcy | edytuj kod

Producenci | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. a b RallyBase.nl: 48ème Tour de Corse – Rallye de France (ang.). RallyBase.nl. [dostęp 16.06.2010].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Rajd Francji 2004" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy