Rajd Jordanii 2011

Rajd Jordanii 2011 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rajd Jordanii był 4. rundą Rajdowych Mistrzostw Świata 2011. Rajd odbył się w dniach 14–16 kwietnia, odbywał się w pobliżu Morza Martwego. Rajd był także 2. rundą Mistrzostw Świata Samochodów S2000 (SWRC).

W związku z opóźnienieniami transportu sprzętu dla rajdu, które były spowodowane protestami w sąsiedniej Syrii, a także późniejszą awarią łodzi transportującej ekwipunek, pierwszy dzień rajdu został odwołany[1]. Efektem tego było rozegranie tylko 14 OS.

Rajd zakończył się najmniejszą różnicą czasową dzielącą zwycięzcę od drugiego zawodnika na mecie w historii Rajdowych Mistrzostw Świata wynoszącą 0,2 sekundy. Wygrał Sébastien Ogier odzyskując prowadzenie w rajdzie na ostatnim odcinku specjalnym, drugie miejsce zajął Jari-Matti Latvala. Trzeci był Sébastien Loeb, a czwarty Mikko Hirvonen. Rajdu nie ukończył, w wyniku wypadnięcia z trasy na 17 OS, Petter Solberg.

Spis treści

Klasyfikacja ostateczna | edytuj kod

1. Litera M przy oznaczeniu grupy do której należy samochód oznacza, iż tylko ci kierowcy zdobywali punkty dla swoich zespołów liczonych w klasyfikacji producentów na koniec sezonu.