Rajd Niemiec 2011


Rajd Niemiec 2011 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rajd Niemiec był 9. rundą Rajdowych Mistrzostw Świata 2011. Rajd odbył się w dniach 19–21 sierpnia, jego bazą był Trewir. Rajd był także 6. rundą Mistrzostw Świata Samochodów S2000 (SWRC).

Rajd wygrał Sébastien Ogier, dla którego było to pierwsze zwycięstwo na asfalcie. Jednocześnie został pierwszym kierowcą, poza Sébastienem Loebem, który tutaj tryiumfował, od momentu pojawienia się tego rajdu w kalendarzu Mistrzostw Świata, w sezonie 2002. Ogier skorzystał na pechu Loeba, który złapał gumę na ostatnim odcinku drugiego dnia. Pojawiły się także kontrowersje w związku ze słowami Ogiera, który odnośnie do przebitej opony w samochodzie Loeba, stwierdził: "jest sprawiedliwość w sporcie". Słowa te wynikały z niezadowolenia Ogiera, z poleceń zespołowych, które kazały mu utrzymywać pozycję, w momencie kiedy liderem był jeszcze Loeb. Ostatecznie Loeb ukończył rajd na drugiej pozycji ze stratą niespełna 40 sekund. Trzecie miejsce zajął Dani Sordo, który zdobył pierwsze podium dla Mini WRC Team od czasu powrotu marki do sportu.

W kategorii SWRC pewne zwycięstwo, z ponad 5-minutową przewagą, odniósł Ott Tänak.

Ogier świętujący zwycięstwo Dani Sordo w Mini John Cooper Works WRC

Spis treści

Klasyfikacja ostateczna | edytuj kod

  1. Litera M przy oznaczeniu grupy do której należy samochód oznacza, iż tylko ci kierowcy zdobywali punkty dla swoich zespołów liczonych w klasyfikacji producentów na koniec sezonu.

Odcinki specjalne | edytuj kod

Power Stage | edytuj kod

Klasyfikacja po 9 rundzie | edytuj kod

Kierowcy | edytuj kod

Producenci | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Rajd Niemiec 2011" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy