Rajd Nowej Zelandii 2003


Rajd Nowej Zelandii 2003 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rezultaty Rajdu Nowej Zelandii (33rd Propecia Rally New Zealand), eliminacji Rajdowych Mistrzostw Świata w 2003 roku, który odbył się w dniach 1113 kwietnia. Była to czwarta runda czempionatu w tamtym roku i druga szutrowa, a także druga w Production Cars WRC. Bazą rajdu było miasto Auckland. Zwycięzcami rajdu została fińska załoga Marcus Grönholm i Timo Rautiainen jadąca Peugeotem 206 WRC. Wyprzedzili oni Brytyjczyków Richarda Burnsa i Roberta Reida w Peugeocie 206 WRC oraz norwesko-brytyjską załogę Petter Solberg/Phil Mills w Subaru Imprezie WRC. Z kolei w Production Cars WRC zwyciężyła japońsko-nowozelandzka para Toshihiro Arai/Tony Sircombe, jadący Subaru Imprezą WRX STi[1].

Rajdu nie ukończyło siedmiu kierowców fabrycznych. Fin Harri Rovanperä w Peugeocie 206 WRC wycofał się na 14. odcinku specjalnym z powodu wypadku. Jego rodak Jussi Välimäki w Hyundaiu Accencie WRC wycofał się na 4. odcinku specjalnym, również na skutek wypadku. Estończyk Markko Märtin w Fordzie Focusie WRC również odpadł z rywalizacji na 14. oesie (awaria silnika). Z kolei Niemiec Armin Schwarz w Hyundaiu Accencie WRC wycofał się na 1. oesie z powodu wypadku. Jego partner z zespołu Belg Freddy Loix również miał wypadek, na 18. oesie, a Szkot Colin McRae w Citroënie Xsarze WRC na 7. oesie. Natomiast Fin Kristian Sohlberg w Mitsubishi Lancerze WRC odpadł na 16. oesie (spóźnienie)[1].

Spis treści

Klasyfikacja ostateczna (punktujący zawodnicy) | edytuj kod

  1. Litera M przy oznaczeniu grupy do której należy samochód oznacza, iż tylko ci kierowcy zdobywali punkty dla swoich zespołów liczonych w klasyfikacji producentów na koniec sezonu.

Zwycięzcy odcinków specjalnych | edytuj kod

Klasyfikacja po 4 rundach | edytuj kod

Tabele przedstawiają tylko pięć pierwszych miejsc.

Kierowcy | edytuj kod

Producenci | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. a b RallyBase.nl: 33rd Propecia Rally New Zealand (ang.). RallyBase.nl. [dostęp 16.06.2010].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Rajd Nowej Zelandii 2003" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy