Rajd Safari 1998


Rajd Safari 1998 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rezultaty Rajdu Safari (46th Sameer Safari Rally Kenya), eliminacji Rajdowych Mistrzostw Świata w 1998 roku, który odbył się w dniach 28 lutego - 2 marca. Była to trzecia runda czempionatu w tamtym roku i pierwsza na szutrze, a także trzecia w Production World Rally Championship. Bazą rajdu było miasto Nairobi. Zwycięzcami rajdu została brytyjska załoga Richard Burns i Robert Reid w Mitsubishi Carismie GT Evo IV. Wyprzedzili oni Finów Juhę Kankkunena i Juhę Repo w Fordzie Escorcie WRC oraz fińsko-brytyjską załogę Ariego Vatanena i Freda Gallaghera w Fordzie Escorcie WRC. Z kolei w Production WRC zwyciężyła hiszpańska załoga Luís Climent i Álex Romaní w Mitsubishi Lancerze Evo III.

Rajdu nie ukończyły cztery załogi fabryczne. Fin Tommi Mäkinen w Mitsubishi Lancerze Evo IV odpadł na 11. odcinku specjalnym z powodu awarii paska rozrządu. Brytyjczyk Colin McRae w Subaru Imprezie WRC miał awarię silnika na 11. oesie. Jego partner z zespołu Subaru Włoch Piero Liatti także miał awarię silnika (na 9. oesie). Z kolei Hiszpan Carlos Sainz wycofał się na 13. odcinku specjalnym z powodu uszkodzenia zawieszenia[1].

Spis treści

Klasyfikacja ostateczna | edytuj kod

  1. Litera M przy oznaczeniu grupy do której należy samochód oznacza, iż tylko ci kierowcy zdobywali punkty dla swoich zespołów liczonych w klasyfikacji producentów na koniec sezonu.

Zwycięzcy odcinków specjalnych | edytuj kod

Klasyfikacja po 3 rundach | edytuj kod

Tabele przedstawiają tylko pięć pierwszych miejsc.

Kierowcy | edytuj kod

Producenci | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. 46. Safari Rally Kenya 1998 (ang.). eWRC. [dostęp 22.12.2011].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Rajd Safari 1998" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy