Rajd Wielkiej Brytanii 2003


Rajd Wielkiej Brytanii 2003 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rezultaty Rajdu Wielkiej Brytanii (59th Wales Rally of Great Britain), eliminacji Rajdowych Mistrzostw Świata w 2003 roku, który odbył się w dniach 69 listopada. Była to czternasta i ostatnia runda czempionatu w tamtym roku i ósma szutrowa oraz siódma w Junior WRC. Bazą rajdu było miasto Cardiff. Zwycięzcami rajdu została norwesko-brytyjska załoga Petter Solberg i Phil Mills jadąca Subaru Imprezą WRC, który dzięki zwycięstwu został mistrzem świata. Wyprzedzili oni francusko-monakijską załogę Sébastiena Loeba i Daniela Élenę w Citroënie Xsarze WRC oraz Finów Tommiego Mäkinena i Kaja Lindströma w Subaru Imprezie WRC. Z kolei zwycięzcami Junior WRC zostali Szwedzi Daniel Carlsson i Mattias Andersson w Suzuki Ignisie S1600[1].

Rajdu nie ukończyło siedmiu kierowców fabrycznych. Mistrz świata Fin Marcus Grönholm w Peugeocie 206 WRC nie ukończył rajdu na 3. odcinku specjalnym z powodu wypadku i utraty koła. Jego rodak i partner z zespołu Peugeota Harri Rovanperä zakończył jazdę w rajdzie na 16. odcinku specjalnym z powodu awarii przekładni. Rajdu nie ukończyło również dwóch kierowców Forda Focusa WRC. Estończyk Markko Märtin odpadł na 3. oesie na skutek awarii silnika, a Fin Mikko Hirvonen uległ wypadkowi na tym samym oesie. Z kolei kierowca Škody Fabii WRC Fin Toni Gardemeister odpadł z rajdu na 16. odcinku specjalnym z powodu wypadku. Hiszpan Carlos Sainz w Citroënie Xsarze WRC miał wypadek na 3. oesie, a jego rodak i partner z zespołu Daniel Solà na 14. oesie doświadczył pożaru samochodu[1].

Spis treści

Klasyfikacja ostateczna (punktujący zawodnicy) | edytuj kod

  1. Litera M przy oznaczeniu grupy do której należy samochód oznacza, iż tylko ci kierowcy zdobywali punkty dla swoich zespołów liczonych w klasyfikacji producentów na koniec sezonu.

Zwycięzcy odcinków specjalnych | edytuj kod

Klasyfikacja końcowa sezonu 2003 | edytuj kod

Tabele przedstawiają tylko pięć pierwszych miejsc.

Kierowcy | edytuj kod

Producenci | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. a b RallyBase.nl: 59th Wales Rally of Great Britain (ang.). RallyBase.nl. [dostęp 16.06.2010].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Rajdowe Mistrzostwa Świata 2003 Rajd Wielkiej Brytanii
Na podstawie artykułu: "Rajd Wielkiej Brytanii 2003" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy