Rajdowe Mistrzostwa Świata 2003


Rajdowe Mistrzostwa Świata 2003 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii To jest najnowsza wersja przejrzana, która została oznaczona 14 maj 2020. Od tego czasu wykonano 1 zmianę, która oczekuje na przejrzenie. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Fiński kierowca Juuso Pykälistö prowadzący Peugeota 206 WRC na trasie Rajdu Szwecji w 2003 roku

Rajdowe Mistrzostwa Świata w roku 2003 były 31 sezonem Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA. Sezon składał się z 14 rajdów. Mistrzem świata kierowców rajdowych w roku 2003 został norweski kierowca Petter Solberg startujący samochodem Subaru Impreza WRC, wyprzedzając Francuza Sébastiena Loeba i Hiszpana Carlosa Sainza. Tytuł konstruktorów wygrał zespół Citroëna, który wyprzedził zespoły Peugeota i Subaru.

Spis treści

Kalendarz | edytuj kod

W sezonie 2003 kalendarz mistrzostw świata składał się z czternastu rajdów (tyle samo co w ubiegłym sezonie). Znalazł się w nim jeden nowy Rajd Turcji (po raz pierwszy w WRC), a ubył Rajd Safari[1].

Zgłoszone zespoły i kierowcy | edytuj kod

Klasyfikacje | edytuj kod

Klasyfikacja generalna kierowców | edytuj kod

Do klasyfikacji mistrza świata kierowców w sezonie 2003 zaliczane było osiem pierwszych miejsc zajętych w rajdzie (nowe zasady punktacji od tego sezonu w zeszłym premiowane było tylko sześć pierwszych miejsc) i punktowane one były według zasady[2]:

Klasyfikacja generalna producentów | edytuj kod

Do klasyfikacji mistrza świata producentów w sezonie 2003 zaliczane było osiem pierwszych miejsc zajętych w rajdzie (nowe zasady punktacji od tego sezonu w zeszłym premiowane było tylko sześć pierwszych miejsc) i punktowane one były według zasady[2]:

Dla każdego producenta punkty zdobywały dwie najlepsze załogi z trzech nominowanych przed każdym rajdem.

Klasyfikacja Junior WRC | edytuj kod

Klasyfikacja PWRC | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Home > Seasons > Season 2003 > WRC Calendar (ang.). www.juwra.com. [dostęp 09-05-2020].
  2. a b Home > Seasons > Season 2003 > Rule changes (ang.). www.juwra.com. [dostęp 09-05-2020].
Na podstawie artykułu: "Rajdowe Mistrzostwa Świata 2003" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy