Ranczo Wilkowyje


Ranczo Wilkowyje w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Na planie filmu. Jeruzal, lipiec 2007

Ranczo Wilkowyje – polski film fabularny z 2007 roku w reżyserii Wojciecha Adamczyka, którego fabuła nawiązuje do serialu telewizyjnego Ranczo wyprodukowanego przez TVP.

Film został nakręcony między realizacją 2. i 3. sezonu serialu Ranczo. Zawiera fabularne rozwinięcia wątków 2. sezonu serialu, ale przedstawia alternatywną wersję wydarzeń, niezależną wobec sezonu 3. Jako osobny film kinowy, prezentuje rozwiązania formalne, znacząco odbiegające od poetyki serialu, m.in. wizualizację koszmarnego snu wójta, słowne wulgaryzmy po polsku i angielsku, krótko pokazaną nagość, typowo filmowe najazdy kamery, bardziej wyrazistą muzykę, krótkie sceny gagowe czy widowiskowy pościg na furmankach z popisami kaskaderskimi.

Film był wyświetlany w kinach i został udostępniony do sprzedaży na DVD.

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

Do małej polskiej wsi przeprowadza się Amerykanka Lucy (Ilona Ostrowska) i zamieszkuje w małym dworku. Lucy związuje się uczuciowo z Kusym (Paweł Królikowski), który jest malarzem, a poza tym niepijącym alkoholikiem. Sytuację komplikuje przybycie z Ameryki byłego męża Lucy, Louisa (Radosław Pazura). Na tym tle rozgrywają się liczne zabawne perypetie całej galerii osobliwych postaci wiejskiego światka.

Tymczasem stali bywalcy ławeczki postanawiają założyć biznes i sprzedawać na placu w Wilkowyjach piwo w kuflach. Nazywają swój pomysł "Budka z piwem". Jednak, ponieważ po krótkim czasie są zmęczeni swoją pracą, zatrudniają w Budce chłopaka Klaudii, filozofa Emanuela.

Informacje dodatkowe | edytuj kod

  • Okres zdjęciowy rozpoczął się 17 lipca 2007. Zdjęcia były realizowane w Latowiczu i Jeruzalu.
  • Język angielski, którym głównie między sobą porozumiewali się Lucy, Kusy i Louis został zastąpiony polskimi napisami, a przez jakiś czas, gdy film był nadawany na kanałach Telewizji Polskiej, również z lektorem.
  • Film był zadedykowany zmarłemu aktorowi Rancza, Leonowi Niemczykowi.

Obsada | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Ranczo Wilkowyje" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy