Ranking EHF


Ranking EHF w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania  Główny artykuł: Europejska Federacja Piłki Ręcznej.

Spis treści

Ranking EHF | edytuj kod

Ranking EHF[1] jest listą współczynników poszczególnych federacji członkowskich EHF i powstaje na podstawie wyników występów w rozgrywkach: Ligi Mistrzów (kobiet i mężczyzn), Pucharu EHF (kobiet i mężczyzn) oraz rozgrywek Challenge Cup (kobiet i mężczyzn) w poprzednich trzech sezonach. Ranking jest ogłaszany w czerwcu po zakończeniu rozgrywek wszystkich rozgrywek w europejskich pucharach i przyznaje miejsca w rozgrywkach na kolejny sezon. Począwszy od sezonu 2020/2021[2] nastąpiła zmiana w rozgrywkach europejskich i ranking dzielony jest na dwie części: - kraje zaliczone do występów w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europejskiej (dawny Puchar EHF) - kraje zaliczone do występów w Pucharze EHF (dawnym Challenge Cup).

Ogólne zasady | edytuj kod

- za sam udział w zawodach pod egidą EHF klub otrzymuje 1 punkt, - punkty za wynik meczu przyznawane są na zasadach ogólnych (2 pkt. za zwycięstwo, 1 pkt. za remis, 0 pkt. za porażkę), - za awans do dalszej fazy rozgrywek przyznawany jest bonus zależny od rangi rozgrywek:

- w przypadku, gdy zespół zaczyna rozgrywki od wyższej rundy, niż R1 - otrzymuje punkt za start oraz punkty bonusowe za daną rundę,

- sumę osiągniętych punktów w trzech sezonach dzieli się przez sumę liczby miejsc należnych danej federacji w poszczególnych sezonach

Mężczyźni | edytuj kod

Kobiety | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Information package: Ranking and Seeding, cms.eurohandball.com, 18 lutego 2014 [dostęp 2016-05-24] .
  2. zasady naliczania punktów w zmienionej formule rozgrywek zostaną dołączone po ich opublikowaniu

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Ranking EHF" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy