Real Saragossa


Real Saragossa w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii To jest najnowsza wersja przejrzana, która została oznaczona 30 mar 2020. Od tego czasu wykonano 1 zmianę, która oczekuje na przejrzenie. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Real Zaragoza – hiszpański klub piłkarski, grający obecnie w Segunda División i mający siedzibę w Saragossie, stolicy Aragonii. Swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie La Romareda, który może pomieścić niespełna 35 tysięcy widzów. Zespół Realu raz wywalczył wicemistrzostwo Hiszpanii oraz sześciokrotnie zdobywał Puchar Hiszpanii. Osiągał także sukcesy w europejskich pucharach: w 1995 roku wygrał Puchar Zdobywców Pucharów, a w 1964 roku wygrał Pucharu Miast Targowych.

Spis treści

Sukcesy | edytuj kod

Historia | edytuj kod

Real Zaragoza powstał 18 marca 1932 roku w wyniku połączenia dwóch klubów Iberia SC i Real Zaragoza CD. Zdobywca Pucharu Miast Targowych (poprzednika Pucharu UEFA) i Pucharu Zdobywców Pucharów, sześciokrotny zdobywca Pucharu Króla, nigdy jednak nie zdobył mistrzostwa. Występujący w sezonie 2007/2008 w rozgrywkach hiszpańskiej 1. ligi Primera División.

Skład na sezon 2013/2014 | edytuj kod

 Osobna strona: Kategoria:Piłkarze Realu Saragossa.

Europejskie puchary | edytuj kod

 Osobny artykuł: Real Saragossa w europejskich pucharach.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Real Saragossa" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy