Redmond (Waszyngton)


Na mapach: 47°40′N 122°07′W/47,666667 -122,116667

Redmond (Waszyngton) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Tablica powitalna Redmond Siedziba Nintendo

Redmondmiasto położone w stanie Waszyngton, w którym znajduje się siedziba Microsoftu i oddziału amerykańskiego Nintendo. W mieście znajduje się dużo parków i terenów zielonych.

Spis treści

Historia miasta | edytuj kod

Biali ludzie pojawili się na terenach obecnego Redmond w czasie trwania Gorączki Złota w 1870 roku. Nazwa Redmond wzięła się od Luke'a McRedmonda, gdzie nazwisko McRedmond stało się nazwą przyszłego miasta. Luke McRedmond zagospodarował na miasto obszar 160 akrów (0,65 km²). W 1881 roku powstał pierwszy urząd pocztowy w mieście. Obecna nazwa Redmond pochodzi z 1883 roku. Pierwszy plan miasta Redmond powstał w roku 1891. Od końca roku 1883 do 1920 miasto prężnie się rozwijało i sprzyjało nowym inwestycjom. Po wprowadzeniu prohibicji rozwój miasta został prawie zatrzymany. Po II wojnie światowej dzięki inwestycjom w przedsiębiorstwa komputerowe Redmond szybko się rozwija aż do dziś.

Geografia | edytuj kod

Redmond znajduje się w hrabstwie King razem z Seattle. Miasto położone jest na północnym końcu Jeziora Sammamish, a przez miasto przepływa rzeka Sammamish. Redmond położone w Pacyficznej Strefie Czasowej ma różnicę czasową 3 godzin z Waszyngtonem.

Edukacja | edytuj kod

Redmond jest częścią Szkolnego Dystryktu „Jezioro Waszyngton”. Skład szkół publicznych to dziewięć szkół podstawowych, trzy szkoły wyższe i Szkoła Wyższa Redmond. Szkoły prywatne to Szkoła Overlake, Szkoła Bear Creek i Wyższa Szkoła Konserwatorska.

Parki, zieleńce i rekreacja | edytuj kod

W Redmond istnieją 23 zaprojektowane parki publiczne o łącznej powierzchni 1000 akrów (4 km²). W bardzo wielu parkach znajdują się korty, boiska i stoły piknikowe. W Marymoor Park jest Wspinająca Się Skała, Model samolotu, pole do lotów i amfiteatr. W Redmond jest 17 mil (27 km) zaprojektowanych szlaków rowerowych. Największy park w Redmond (Marymoor Park) ma powierzchnię 560 akrów (2,3 km²).

Kultura | edytuj kod

W Redmond organizowane są „Rowerowe Derby Redmond” będące dużą regionalną imprezą rowerową, gdzie zjeżdża się dużo rowerzystów. Ta impreza łączy wyścig kolarski, paradę i występy na scenie. „Rowerowe Derby Redmond” trwają kilka dni.

Kontrola autorytatywna (miasto w Stanach Zjednoczonych):
Na podstawie artykułu: "Redmond (Waszyngton)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy