Reprezentacja Japonii w piłce ręcznej mężczyzn


Reprezentacja Japonii w piłce ręcznej mężczyzn w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Reprezentacja Japonii w piłce ręcznej mężczyzn (Hihon Handball Kyokai) – narodowy zespół piłkarzy ręcznych z Japonii. Reprezentuje swój kraj w rozgrywkach międzynarodowych.

Spis treści

Historia | edytuj kod

Federacja Piłki Ręcznej w Japonii powstała w 1938 roku jako Nihon Sokyu Kyokai. Celem powstania federacji był rozwój tej mało znanej dyscypliny w Japonii. II wojna światowa spowodowała, że Federacja przystąpiła do Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej dopiero w 1952 roku. Był to pierwszy krok do pokazania się na scenie międzynarodowej. Wydarzenia te poprzedzone były znaczącym wzrostem zainteresowania siedmioosobową odmianą tej dyscypliny, w latach 50. XX wieku. W 1957 r. nastąpiła unifikacja i zaadoptowanie siedmioosobowej odmiany piłki ręcznej dla kobiet, a następnie w 1963 roku dla mężczyzn.

W 1961 reprezentacja Japonii uczestniczyła po raz pierwszy w mistrzostwach świata. Od tego czasu męska reprezentacja uczestniczyła już dziesięciokrotnie w tej imprezie. Jak dotąd w Igrzyskach Olimpijskich reprezentacja występowała czterokrotnie, w tym po raz pierwszy w Igrzyskach w Monachium, na których to piłka ręczna debiutowała jako nowa dyscyplina.

Po raz pierwszy na Mistrzostwach Azji reprezentacja wystąpiła po raz pierwszy w 1961 roku.

Federacja została oficjalnie zarejestrowana w 1981.

W latach 1991 i 1994 mistrzostwa Azji odbyły się w Japonii, w Hiroszimie. A w 1997 Japonia była organizatorem mistrzostw świata.

Turnieje | edytuj kod

Udział w mistrzostwach świata | edytuj kod

Udział w igrzyskach olimpijskich | edytuj kod

Udział w mistrzostwach Azji | edytuj kod

Udział w igrzyskach azjatyckich | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Reprezentacja Japonii w piłce ręcznej mężczyzn" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy