Reprezentacja Wielkiej Brytanii w piłce nożnej kobiet


Reprezentacja Wielkiej Brytanii w piłce nożnej kobiet w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Reprezentacja Wielkiej Brytanii w piłce nożnejdrużyna sportowa piłki nożnej, reprezentująca Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w meczach i turniejach międzynarodowych, powoływana przez selekcjonera reprezentacji, w której mogą występować wyłącznie zawodniczki posiadające obywatelstwo brytyjskie.

Na co dzień Zjednoczone Królestwo reprezentowane jest przez cztery drużyny, pochodzące z części składowych państwa, tj.: Anglii, Irlandii Północnej, Szkocji i Walii. Żeńska drużyna Wielkiej Brytanii została powołana w 2012 roku w związku z organizacją przez ten kraj Igrzysk XXX Olimpiady, w których sportowcy z poszczególnych części składowych występują pod flagą brytyjską.

Reprezentacja Wielkiej Brytanii wystąpiła tylko w czterech meczach w ramach turnieju olimpijskiego w 2012 roku oraz w jednym meczu towarzyskim przeciwko reprezentacji Szwecji. Do kadry powołanych zostało 17 piłkarek pochodzących z Anglii oraz dwie Szkotki. Drużyna, której selekcjonerką była Hope Powell, ma na swoim koncie trzy zwycięstwa, jeden remis i jedną porażkę.

Reprezentacja Wielkiej Brytanii nie jest członkiem Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) ani Unii Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA).

Mecze | edytuj kod

Reprezentacja Wielkiej Brytanii w swojej historii rozegrała pięć meczów:

Strzelczynie | edytuj kod

Reprezentacja Wielkiej Brytanii w historii swoich meczów zdobyła 5 goli. Na listę strzelczyń zapisały się trzy piłkarki:

Na podstawie artykułu: "Reprezentacja Wielkiej Brytanii w piłce nożnej kobiet" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy