Roberto La Rocca


Roberto La Rocca w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Robert La Rocca (ur. 9 lipca 1991 roku w Caracas) – wenezuelski kierowca wyścigowy.

Spis treści

Kariera | edytuj kod

Robert karierę w wyścigach samochodowych rozpoczął w roku 2008, w serii Skipa Barbera (jej południowa edycja). Zdobyte wówczas punkty sklasyfikowały go na 4. miejscu. W sezonie 2009 wystartował w narodowym cyklu, w której jednak nie zdobył punktów. W 2011 roku brał udział w Mistrzostwach F2000. Wenezuelczyk dwukrotnie stanął na podium, kończąc zmagania na 5. pozycji. Wystartował także w jednej rundzie Formuły Contidental SCAA południowej dywizji. Oba wyścigi zakończył w czołowej trójce, w tym jeden na pierwszej lokacie, dzięki czemu rywalizację ukończył na 8. pozycji.

Na przełomie 2011 i 2012 roku wziął udział w zimowej edycji Formuły Challenge Pro Mazda. Dorobek ponad czterdziestu punktów zapewnił mu 6. miejsce w końcowej klasyfikacji. W sezonie 2012 ponownie zaangażował się w F2000. W zespole HP-Tech zdominował rywalizację, zwyciężając 11 z 14 wyścigów, a także 12 pole position oraz najszybszych okrążeń. Poza tym zaliczył 12 z 16 wyścigów serii European F3 Open. La Rocca sześciokrotnie sięgał po punkty, w tym pięciokrotnie będąc w czołowej szóstce. W ogólnej punktacji uplasował się na 10. miejscu.

W latach 2012-2013 Robert startował w barwach Hitech Racing Brazi w otwartych mistrzostwach Brazylii kategorii F3. W pierwszym roku zajął drugie miejsce w wyścigu kwalifikacyjnym, jednak wyścigu nie ukończył. W drugim był jednym z czołowych zawodników, będąc najlepszym w trzecim starcie oraz wyścigu kwalifikacyjnym oraz na drugiej pozycji startu pierwszego i drugiego. W finałowym wyścigu ponownie jednak zmagań nie ukończył. Jako, że odpadł z wyścigu na pięć okrążeń przed metą, został sklasyfikowany na 4. pozycji.

W sezonie 2013, po zakończeniu rundy na torze Mugello Circuit, Wenezuelczyk podpisał kontrakt z brytyjską ekipą Comtec by Virtuosi, na starty w Auto GP World Series. W ciągu sześciu wyścigów, w których wystartował, uzbierał łącznie 20 punktów. Dały mu one 15 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Statystyki | edytuj kod

Bibliografia | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Roberto La Rocca" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy