Roberto Moreno


Roberto Moreno w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Roberto „Pupo” Moreno (ur. 11 lutego 1959 w Rio de Janeiro) – brazylijski kierowca wyścigowy, Mistrz międzynarodowej Formuły 3000, wystartował w 75 wyścigach Formuły 1. Występował również w amerykańskich seriach CART oraz Indy Racing League.

Zyskał sobie przydomek „Super Sub” (Super Zmiennik), ze względu na częste zastępowanie kontuzjowanych kierowców, niejednokrotnie osiągając bardzo dobre wyniki.

Spis treści

Kariera | edytuj kod

Moreno w Forti w 1995 roku Podczas treningów przed Indianapolis 500 w 2007 roku

W 1982 roku miał okazję zadebiutować w Formule 1 w zespole Lotusa, zastępując Nigela Mansella (złamał nadgarstek) w Grand Prix Holandii. Nieprzygotowanemu kierowcy jednak nie udało się zakwalifikować do wyścigu na czym ucierpiała jego reputacja. Na następny start musiał poczekać do 1987 roku kiedy to pod koniec sezonu zastąpił Pascala Fabre w zespole AGS. W Grand Prix Australii zajął w wyścigu szóste miejsce zdobywając tym samym pierwszy w historii zespołu punkt w Formule 1.

W 1988 roku, w drugim pełnym sezonie startów w Formule 3000 zdobył tytuł mistrzowski. W 1989 roku został kierowcą testowym Ferrari i jednocześnie wystartował w zespole Coloni.

Starty w karierze | edytuj kod

Starty w Indianapolis 500 | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Roberto Moreno" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy