Roman Monariow


Roman Monariow w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Roman Giennadjewicz Monariow, ros. Роман Геннадьевич Монарёв, ukr. Роман Геннадійович Монарьов, Roman Hennadijowicz Monariow (ur. 17 stycznia 1980 w Kirowohradzie) – rosyjski piłkarz pochodzenia ukraińskiego, grający na pozycji napastnika, trener piłkarski. 17 kwietnia 2009 zmienił ukraińskie obywatelstwo na rosyjskie[1].

Spis treści

Kariera piłkarska | edytuj kod

Wychowanek DJuSSz w Kirowohradzie. W 1997 rozpoczął karierę piłkarską w miejscowym klubie Zirka Kirowohrad, skąd latem następnego roku został zaproszony przez trenera Nikołaja Łatysza do Ałanii Władykaukaz. Ale rozegrał tylko 4 mecze i na początku 1999 powrócił do Ukrainy, gdzie został piłkarzem Krywbasa Krzywy Róg. Po roku przeniósł się do CSKA Kijów. Latem 2001 wyjechał do Rosji, gdzie został piłkarzem CSKA Moskwa. W 2003 został wypożyczony do Torpedo-Metałłurga Moskwa. Na początku 2004 powrócił do Ukrainy gdzie przez pół roku bronił barw Arsenału Kijów, po czym wyjechał do Kazachstanu, gdzie grał w klubie Żenis Astana. Od 1999 bronił barw rosyjskich klubów KAMAZ Nabierieżnyje Czełny, Łucz-Eniergija Władywostok, Szynnik Jarosław[2] i FK Niżny Nowogród. W 2012 zakończył karierę w Czornomorcu Odessa.

Kariera trenerska | edytuj kod

Na początku października 2016 stał na czele młodzieżowej drużyny Zirki Kropywnycki. 15 listopada 2016 roku został mianowany na pełniącego obowiązki głównego trenera Zirki[3], a 11 maja 2017 został zatwierdzony na tym stanowisku jako główny trener[4]. 5 czerwca 2018 został zwolniony z klubu[5].

Sukcesy i odznaczenia | edytuj kod

Sukcesy klubowe | edytuj kod

Sukcesy indywidualne | edytuj kod

  • autor najlepszej bramki w Mistrzostwach Rosji: 2008[6]

Przypisy | edytuj kod

  1. Газета Спорт-Экспресс. ОТНЫНЕ ЯРОСЛАВЕЦ МОНАРЕВ НЕ ЛЕГИОНЕР
  2. Газета.Ru - Роман Монарёв
  3. Офіційно: Друді звільнений з поста головного тренера Зірки - UA-Футбол
  4. Монарьов призначений головним тренером Зірки - UA-Футбол
  5. Монарьов покинув Зірку - UA-Футбол
  6. Роман Монарёв: «Надеюсь, приз за лучший гол поможет мне трудоустроиться в Премьер-лиге» — Футбол — Sports.ru

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Roman Monariow" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy