Ryszard Krajewski


Ryszard Krajewski w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ryszard Krajewski (ur. 1945) - prawnik, dziennikarz, producent telewizyjny, twórca i do 15 czerwca 2009 prezes telewizji Superstacja[1].

W latach 80. wyemigrował do USA. Zaczynał jako sprzedawca mebli, ochroniarz (studiując jednocześnie na Uniwersytecie Kalifornijskim), aby po kilku latach zostać właścicielem kilku przedsiębiorstw, które przed powrotem do Polski sprzedał z dużym zyskiem.

Jest producentem "Familiady" w TVP 2, której licencję przywiózł ze sobą z USA oraz właścicielem studiów telewizyjnych przy ul. Inżynierskiej w Warszawie, na bazie których w 2006 roku otworzył stację telewizyjną Superstacja. Właściciel, od 5 kwietnia 2007 roku (po sprzedaniu 50% udziałów Spółce "Ster" powiązanej z Zygmuntem Solorzem) współwłaściciel stacji; 12 kwietnia 2009 roku sprzedał Spółce "Ster" pozostałe 50% udziałów w stacji.
Jest większościowym właścicielem Społki "Astro" S.A. i Przewodniczącym jej Rady Nadzorczej oraz Prezesem Zarządu "K&R Enterprises" Sp. z o.o. W 2017 roku otworzył nowy kanał telewizyjny "E-Sport".

Przypisy | edytuj kod

  1. Prezes Superstacji rezygnuje ze stanowiska, portal media2.pl
Na podstawie artykułu: "Ryszard Krajewski" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy