Słoneczko Baudelaire


Słoneczko Baudelaire w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Słoneczko Baudelaire (ang. Sunny Baudelaire) – postać fikcyjna, jedna z głównych postaci Serii Niefortunnych Zdarzeń, cyklu książek dla dzieci autorstwa Daniela Handlera, piszącego pod pseudonimem Lemony Snicket.

Słoneczko jest najmłodszą z sierot Baudelaire i ma dwójkę rodzeństwa: siostrę Wioletkę i brata Klausa. Pod koniec księgi siódmej nauczyła się chodzić. W księdze dziewiątej ujawniły się jej talenty kulinarne, a w części trzynastej zaczyna coraz zrozumialej mówić.

Słoneczko należy traktować jako postać niemalże fantastyczną. W przeciwieństwie do dwójki jej rodzeństwa, Słoneczko zdolne jest do rzeczy, które normalnie przekraczają ludzkie możliwości. Między innymi w tomie 4 odbywa szermierski pojedynek ząbkami z dorosłą współpracownicą Olafa uzbrojoną w szpadę (i wygrywa), a w tomie 6 wspina się za ich pomocą po wielopiętrowym szybie windy w wieżowcu. Jako niemowlę jest także w stanie przyrządzać skomplikowane dania kulinarne.

W filmie fabularnym z 2004 r. Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń Słoneczko grały bliźniaczki Kara i Shelby Hoffman, a w serialu Seria niefortunnych zdarzeń z 2017 r. w jej postać wcieliła się Presley Smith[1].

Przypisy | edytuj kod

  1. Presley Smith, Filmweb [dostęp 2017-01-16] .
Seria niefortunnych zdarzeń autorstwa Daniela Handlera
Na podstawie artykułu: "Słoneczko Baudelaire" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy