Słoneczna Sonny


Słoneczna Sonny w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Słoneczna Sonny (ang. Sonny with a Chance, 2009-2011) – amerykański serial komediowy Disney Channel Original Series stworzony przez Steve’a Marmela, śledzi on doświadczenia nastoletniej dziewczyny Sonny Munroe, która dołącza do nadającego na żywo komediowego show „Z innej beczki”. Serial zadebiutował w USA 8 lutego 2009 roku, w Polsce zaś 5 września 2009 roku. W czerwcu 2009 roku zapowiedziano, że serial będzie miał swój drugi sezon. Kręcenie drugiej serii rozpoczęło się w październiku 2009 roku, a jego premiera odbyła się 14 marca 2010 roku. Z powodu odejścia Demi Lovato z serialu, postanowiono nakręcić spin-off pod nazwą Z innej beczki. Produkcja nowego serialu została zapowiedziana 9 lipca 2010 przez Tiffany Thornton, a rozpoczęła się w styczniu 2011. Jest to pierwszy serial Disney Channel, który od początku kręcony jest w High-Definition.

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

Utalentowana nastolatka Allison „Sonny” Munroe (Demi Lovato) umieszcza na swojej stronie internetowej amatorskie filmy własnej produkcji. Zostaje dzięki nim zauważona przez hollywoodzkich producentów. Otrzymuje propozycję dołączenia do obsady najpopularniejszego serialu komediowego dla dzieci i nastolatków „Z innej beczki”. Wraz z matką, dziewczyna przenosi się z miasteczka Middleton w stanie Wisconsin do Los Angeles. Na planie filmowym Sonny poznaje nowych przyjaciół, z którymi spędza swój wolny czas. Jej znajomymi są: Tawni Hart (Tiffany Thornton), Nico Harris (Brandon Mychal Smith), Grady Mitchell (Doug Brochu), Zora Lancaster (Allisyn Ashley Arm) i Chad Dylan Cooper (Sterling Knight) z konkurencyjnego serialu „MacKenzie Falls”.

Bohaterowie | edytuj kod

 Osobny artykuł: Lista postaci serialu Słoneczna Sonny.

Odcinki | edytuj kod

 Osobny artykuł: Lista odcinków serialu Słoneczna Sonny.

Seriale w serialu | edytuj kod

Z innej beczki | edytuj kod

„Z innej beczki” jest fikcyjnym, komediowym programem TV. Jest podobny do innych programów takich jak „All That”, czy Szał na Amandę, w którym nastolatkowie prezentują różne skecze. Fakt, że skecze są często krótkie, sprawia, że są podobne do australijskich programów „Comedy Inc.” czy „Fast Forward”. Skecze „Z innej beczki” pokazywane w „Słonecznej Sonny” często skupiają się na absurdalnych sytuacjach. Nico, Grady, Zora, Tawni i Sonny są regularnymi gwiazdami programu „Z innej beczki”, często grają inne postaci. „Z innej beczki” i opera mydlana dla nastolatków „MacKenzie Falls” rywalizują ze sobą od sześciu lat, ponieważ obsada serialu „MacKenzie Falls” krytykuje Nico, Grady'iego, Zorę, Tawni i Sonny za to, że grają w komediowym serialu, uważają też ich za marnych aktorów. Najbardziej znane skecze z serialu to Weź to obczaj, Sally Jenson: Dziecko prawnik, Przygody Pryksia i Chora Dora.

MacKenzie Falls | edytuj kod

To popularna opera mydlana dla nastolatek, która rywalizuje z programem „Z innej beczki”. Jej głównym bohaterem jest MacKenzie grany przez Chada. Jedynymi, innymi znanymi członkami obsady są Portlyn, Chloe, Penelope, Trevor i Devon. James Conroy raz wystąpił w odcinku świątecznym „MacKenzie Falls”. Serial jest kręcony w tym samym studiu, co „Z innej beczki”. Żaden z odcinków „MacKenzie Falls” nie był pokazywany w „Słonecznej Sonny”, jedynie finałowy odcinek serii był dostępny jako dodatek na DVD do „Słonecznej Sonny”. Chad jest liderem obsady „MacKenzie Falls”, inni członkowie cały czas go naśladują. Na planie „MacKenzie Falls” znajduje się fontanna z czekoladą, różnego rodzaju przekąski, pokój masażu oraz sala do medytacji. Później ten serial został zdjęty z anteny.

W 2009 roku powstały odcinki krótkometrażowe „MacKenzie Falls”. Są tam też te, których urywki były pokazane w „Słonecznej Sonny”. Odcinki te można zobaczyć tylko na DVD z kompletną pierwszą serią „Słonecznej Sonny”.

Piosenka tytułowa | edytuj kod

Piosenka tytułowa „So Far, So Great” została napisana przez Teanne Lurie, Chen Neenan oraz Aristedisa „Arisa” Archontisa. Piosenkę zaśpiewała Demi Lovato. Piosenka utrzymywana jest w popowo-rockowym klimacie.

Pełna wersja tej piosenki została po raz pierwszy puszczona w Radio Disney 31 marca 2009, dwa miesiące po premierze serialu na amerykańskim Disney Channel. Piosenka dostępna jest na albumie Disney Channel Playlist wydanym przez Walt Disney Records 9 czerwca 2009 oraz na albumie Demi Lovato Here We Go Again wydanym przez Hollywood Records 21 czerwca 2009 roku. W drugiej serii piosenka tytułowa pozostaje bez zmian.

Wydania DVD | edytuj kod

Wersja polska | edytuj kod

Wersja polska: SDI Media Polska
Reżyseria:

Tekst polski:

Teksty piosenek:

Kierownik muzyczny: Juliusz Kuźnik (odc. 22, 25, 27, 39)
Udział wzięli:

i inni

Piosenkę śpiewał w odcinku 15: Juliusz Kamil Kuźnik
Piosenkę śpiewali w odcinku 22: Agnieszka Mrozińska, Joanna Pach, Kajetan Lewandowski, Łukasz Talik, Artur Pontek
Piosenkę śpiewali w odcinku 25: Agnieszka Mrozińska, Joanna Pach, Justyna Bojczuk, Łukasz Talik, Artur Pontek
Piosenki śpiewali w odcinku 27: Agnieszka Mrozińska, Joanna Pach, Kajetan Lewandowski, Łukasz Talik, Artur Pontek, Justyna Bojczuk, Monika Pikuła, Wojciech Paszkowski, Robert Tondera, Anna Gajewska, Barbara Melzer i Agnieszka Judycka
Piosenki śpiewali w odcinku 39: Agnieszka Mrozińska, Artur Pontek, Łukasz Talik
Lektorzy:

Nagrody | edytuj kod

Międzynarodowa transmisja | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. 'Mollywood' welcomed to Disney – Entertainment News, TV News, Media – Variety
  2. http://www.filmweb.pl/f493952/S%C5%82oneczna+Sonny,2009/wydanie Wydania DVD
  3. Słoneczna Sonny - sezon 1 - Eric Dean Seaton, David Trainer | Film | merlin.pl, merlin.pl [dostęp 2017-11-27] .

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Słoneczna Sonny" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy