Słoneczny patrol


Słoneczny patrol w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Słoneczny patrol (ang. Baywatch) – amerykański serial przygodowy, realizowany w latach 1989–2001 z Davidem Hasselhoffem i Pamelą Anderson w głównych rolach. W początkowej fazie cieszył się dużą popularnością, zwłaszcza w USA i Niemczech. Emitowany wielokrotnie także w Polsce, przez kilka różnych stacji telewizyjnych – po raz pierwszy latem 1994 w TVP1, a następnie w Polsacie, TV4, Universal Channel, TVS[1] i ATM Rozrywka[2].

Serial opowiada o przygodach – prywatnych i zawodowych – grupy ratowników z Los Angeles. W latach 1995–1997 powstawał jego spin-off zatytułowany Nocny patrol (oryg. Baywatch Nights). Zarówno w trakcie realizacji, jak i po jej zakończeniu, powstało kilka filmów telewizyjnych o przygodach kalifornijskich ratowników. Na sezon 1998-1999 tytuł serialu zmieniono na Baywatch Hawaii i tam też przeniesiono akcję.

Spis treści

Pierwszy odcinek | edytuj kod

Oryginalny tytuł „Panic at Malibu Pier”. Mitch otrzymuje stanowisko, niezrównoważona nastolatka (Mädchen Amick) spada z mola i staje się zazdrosna o ratownika. W późniejszych odcinkach częściowo zmieniła się obsada – aktorzy (Richard Jaeckel, Nancy Valen) grają inne role natomiast Gina Hecht została zastąpiona przez Holly Gagnier w roli Giny Pomeroy.

Obsada | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Alf, MacGyver i Słoneczny Patrol, czyli serialowe lato w TVS. [dostęp 2015-06-17].
  2. „ALF” i „Słoneczny patrol” w ATM Rozrywka. [dostęp 2016-02-23].

Bibliografia | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Słoneczny patrol" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy