Salerno (stacja kolejowa)


Na mapach: 40°41′00″N 14°46′00″E/40,683333 14,766667

Salerno (stacja kolejowa) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Salerno – stacja kolejowa w Salerno, w regionie Kampania, we Włoszech.

Stacja znajduje się u zbiegu kilku linii: dwie są krajowe, a mianowicie Neapol – Salerno i Salerno – Reggio Calabria i dwie regionalne, mianowicie Salerno – za pośrednictwem Benevento Salerno i AvellinoCaserta. Istnieje też stara linia kolejowa Salerno – LaGrange poprzez Cava de’ Tirreni, która była używana przed budową tunelu w Saint Lucia, teraz obsługiwana przez pociągi regionalne.

Stacji składa się z kilku poziomów: na pierwszym piętrze znajdują się usługi dla pasażerów, takie jak system biletowy, poczekalnia, bar i restauracje, natomiast na piętrze drugim znajdują się biura Trenitalia.

Na stacji istnieje osiem torów plus kilka dodatkowych w kierunku Neapolu. Istnieją także inne tory, które służą jako bocznice dla lokomotyw i wagonów. Większość ruchu towarowego od stacji zawiera linia do portu w Salerno: ta linia jest obecnie zamknięta w następstwie poważnego wypadku.

Dla pasażerów są do dyspozycji cztery połączone ze sobą przejściem podziemnym perony.

Ruchu pasażerskiego jest bardzo duży, ponieważ Salerno jest jedną z najpopularniejszych stacji w Kampanii. Stacja obsługuje również okolicę wybrzeża Amalfi.

Stacja jest uwzględniona w projekcie Centostazioni i obszarów metropolitalnych Włoch.

Galeria | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Salerno (stacja kolejowa)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy