Samyr Laine


Samyr Lainé w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Samyr Laine) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Samyr Laine (ur. 17 lipca 1984 w Nowym Jorku) – haitański lekkoatleta specjalizujący się w trójskoku, olimpijczyk, rekordzista kraju.

W 2007 startował na igrzyskach panamerykańskich w Rio de Janeiro, na których uplasował się na 10. miejscu. Nie udało mu się przejść przez eliminacje mistrzostw świata w Berlinie (2009) oraz halowych mistrzostw świata w Doha (2010). Zdobywca brązowego medalu igrzysk Ameryki Środkowej i Karaibów. W 2011 zdobył złoto na mistrzostwach Ameryki Środkowej i Karaibów w Mayagüez. W tym samym roku uplasował się na 5. miejscu podczas igrzysk panamerykańskich oraz bez powodzenia startował na mistrzostwach świata w Daegu. Nie przeszedł przez eliminacje halowych mistrzostw świata w Stambule (2012). W tym samym roku reprezentował Haiti na igrzyskach olimpijskich w Londynie, na których zajął 11. miejsce.

Podczas studiów na Harvard University, Laine dzielił pokój w college'u z Markiem Zuckerbergiem, założycielem serwisu społecznościowego Facebook[1].

Rekordy życiowe: stadion – 17,39 (24 lipca 2009, Bogota); hala – 16,91 (27 lutego 2011, Fairfax), rezultaty te są rekordami Haiti.

Osiągnięcia | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Mark Zuckerberg's college roommate at Harvard, Samyr Laine, jumps into Olympics, nj.com [dostęp 2012-11-03]  (ang.).

Bibliografia | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Samyr Laine" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy