Saneczkarstwo na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 – sztafeta


Saneczkarstwo na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 – sztafeta w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rywalizacja sztafet to ostatnia konkurencja w saneczkarstwie podczas Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014. Jest to zarazem jedna z dwunastu konkurencji debiutujących na zimowych igrzyskach olimpijskich. Zawodnicy rywalizowali na torze Sanki umiejscowionym w Krasnej Polanie 13 lutego[1].

Głównym faworytem do zwycięstwa jest zespół niemiecki, który podczas mistrzostw świata w roku 2013 roku wyprzedziła reprezentację Kanady oraz Łotwy.

Zgodnie z postanowieniami regulaminu kwalifikacji na igrzyska w wyścigu uczestniczyć będą drużyny które posiadają we wszystkich pozostałych konkurencjach przynajmniej jednego uczestnika. Do tej grupy należy dziesięć zespołów. Pozostałych uczestników konkurencji poprzez dodanie przedstawiciela do drużyny wybrała FIL (Międzynarodowa Federacja Saneczkarska). Łącznie w konkurencji wystartowało grono 12 zespołów.

Pierwszymi w historii mistrzami zostali Niemcy, którzy wystartowali w składzie Natalie Geisenberger, Felix Loch, Tobias Wendl i Tobias Arlt. Na drugim miejscu stanęli Rosjanie, a na najniższym stopniu podium Łotysze.

Terminarz | edytuj kod

Wyniki | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Sochi 2014 Olympic Winter Games Competition Schedule (ang.). sochi2014.com. [dostęp 2014-02-07].
Na podstawie artykułu: "Saneczkarstwo na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 – sztafeta" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy