Scena Letnia Teatru Miejskiego w Gdyni


Na mapach: 54°28′47″N 18°33′50″E/54,479722 18,563889

Scena Letnia Teatru Miejskiego w Gdyni w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Scena Letnia Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni Widok z mola podczas spektaklu Don Kichote. Spektakl Casanova

Scena Letnia Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni – działająca od 1996 roku jedyna w Polsce coroczna letnia (sezon trwa w lipcu i sierpniu) prezentująca spektakle teatralne na plaży.

Teatr na plaży zainicjowała w 1996 roku była dyrektor Teatru Miejskiego w Gdyni Julia Wernio. Scena teatralna i zaplecze techniczne (garderoby, magazyn dekoracji) zlokalizowane były obok molo w gdyńskiej dzielnicy Orłowo.

Repertuar Sceny Letniej stanowią głównie spektakle Teatru Miejskiego w Gdyni. W 2006 w ramach tzw. "Miesiąca greckiego" odbyły się także koncerty piosenek i utworów muzycznych, przedstawiane przez wykonawców niezwiązanych na co dzień z Teatrem Gombrowicza. Oprócz przedstawień teatralnych odbywają się także wieczory kabaretowe, recitale piosenek i inne plenerowe imprezy artystyczne.

Spektakle plażowe | edytuj kod

W nawiasie podano rok premiery.

Bibliografia | edytuj kod

  • Encyklopedia Gdyni, MałgorzataM. Sokołowska (red.), IzabellaI. Greczanik-Filipp (red.), TeresaT. Arendt, Gdynia: Oficyna Verbi Causa, 2006, ISBN 83-921571-8-4, OCLC 749994743 .

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Scena Letnia Teatru Miejskiego w Gdyni" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy