Science


Science w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Sciencerecenzowane czasopismo naukowe wydawane przez American Association for the Advancement of Science. Ukazuje się jako tygodnik ilustrowany.

„Science” zostało założone w 1880 roku przez wynalazcę Thomasa Edisona i w 1900 roku stało się organem American Association for the Advancement of Science (AAAS). Podstawowym zadaniem tygodnika jest publikowanie najnowszych, szczególnie doniosłych odkryć w dziedzinie nauk przyrodniczych i wszelkich materiałów wiążących się z rolą nauki we współczesnym świecie.

Charakterystyczną cechą pisma są wysokie kryteria doboru tematów, które powodują, że współautorstwo niewielkiego artykułu w „Science” jest w świecie naukowym znacznie wyżej cenione niż samodzielne autorstwo dużego artykułu w większości czasopism naukowych na świecie. Prace zgłaszane do publikacji są poddawane ocenie niezależnych recenzentów (tzw. peer review). Podobną rangę i tzw. impact factor ma brytyjski tygodnik „Nature”. Według ISI w roku 2014 impact factor czasopisma wyniósł 33,611[1]

Przypisy | edytuj kod

  1. 2014 Journal Citation Reports, Science Edition (Thomson Reuters, 2015).

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Science" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy