Scooby-Doo: Klątwa potwora z głębin jeziora


Scooby-Doo: Klątwa potwora z głębin jeziora w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Scooby-Doo: Klątwa potwora z głębin jeziora (ang. Scooby-Doo! Curse of the Lake Monster, 2010) – amerykański film familijny w reżyserii Briana Levanta. Czwarty film fabularny na podstawie serialu animowanego Scooby Doo. W Polsce został wydany na Blu-ray i DVD.

Spis treści

O filmie | edytuj kod

W trakcie wakacji młodzi detektywi zatrudniają się u wujka Daphne, żeby zdobyć pieniądze na pokrycie strat, spowodowanych niechcący przez Kudłatego i Scooby’ego w czasie ostatniej sprawy. Trafiają na nierozwiązaną od wielu lat zagadkę, którą Fred, Daphne i Velma, ku wielkiemu niezadowoleniu dwóch tchórzliwych żarłoków, postanawiają się zająć. W międzyczasie Kudłaty zakochuje się, wywołując tym samym zazdrość Scooby’ego, który obawia się utraty przyjaciela, a Daphne i Fred, którzy zaczęli ze sobą chodzić, udzielają Kudłatemu zupełnie różnych rad odnośnie randkowania. Do tego dochodzi jeszcze zamieszanie z potworem z jeziora, stara opowieść o wiedźmie, która poprzysięgła zemstę i inne niż zwykle zachowanie Velmy... Czy przyjaciele skojarzą fakty i odkryją tę tajemnicę, czy też drużyna rozpadnie się z powodu większych i mniejszych kłótni?

Obsada | edytuj kod

Wersja polska | edytuj kod

Dystrybucja na terenie Polski: Galapagos Films
Wersja polska: Dubbfilm
Reżyseria: Dobrosława Bałazy
Dialogi: Kamila Klimas-Przybysz
Dźwięk i montaż: Renata Gontarz
Teksty piosenek: Michał Wojnarowski
Kierownictwo produkcji: Romuald Cieślak
Wystąpili:

oraz

Lektor: Paweł Bukrewicz

Ciekawostka | edytuj kod

  • Thorny Blake nazywa Daphne swoją siostrzenicą. Jest to oczywiście wpadka tłumacza, gdyż Daphne, o ile nie jest nieślubnym dzieckiem (a wydaje się to mało prawdopodobne, ponieważ w filmie Scooby-Doo: Strachy i patałachy mówiła o rodzicach i o służącym swego ojca), jest córką brata Thorny'ego, czyli jego bratanicą.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Scooby-Doo: Klątwa potwora z głębin jeziora" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy