Shavkat Salomov


Shavkat Salomov w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Shavkat Salomov (ros. Шавкат Расулович Саломов, Szawkat Rasułowicz Sałomow; ur. 13 listopada 1985 w Taszkencie) – uzbecki piłkarz występujący na pozycji pomocnika w drużynie FK Olmaliq.

Kariera piłkarska | edytuj kod

Shavkat Salomov jest wychowankiem klubu FK Buchara. W 2007 przeszedł do zespołu Bunyodkor Taszkent, który wtedy znany był jako Quruvchi Taszkent. W swym pierwszym sezonie w barwach tej ekipy wywalczył wicemistrzostwo kraju, ustępując w tabeli drużynie Paxtakor Taszkent. Jednak w kolejnych trzech latach jego klub nie miał sobie równych i trzykrotnie zwyciężył w rozgrywkach ligi uzbeckiej. W 2011 Salomov podpisał kontrakt z zespołem Nasaf Karszy. W 2014 przeniósł się do Kazachstanu, gdzie bronił barw Szachtiora Karaganda. W 2015 powrócił do ojczyzny i potem zasilił skład FK Olmaliq.

Shavkat Salomov w 2007 zadebiutował w reprezentacji Uzbekistanu. Z zespołem narodowym brał udział w eliminacjach do Mundialu w RPA. W 2011 został powołany na Puchar Azji. Uzbecy zajęli 1. miejsce w swojej grupie i awansowali do dalszej fazy.

Sukcesy | edytuj kod

Quruvchi/Bunyodkor Taszkent | edytuj kod

Bibliografia | edytuj kod

Skład reprezentacji Uzbekistanu na Pucharze Azji 2011

Na podstawie artykułu: "Shavkat Salomov" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy