Shibaura Institute of Technology


Na mapach: 35°39′37″N 139°47′40″E/35,660278 139,794444

Shibaura Institute of Technology w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Kampus Ōmiya

Shibaura Institute of Technology, SIT (jap. 芝浦工業大学 Shibaura Kōgyō Daigaku), w skrócie Shibaura Kōdai (jap. 芝浦工大 Shibaura Kōdai). Posiada trzy kampusy, znajdujące się w Tokio (Toyosu i Shibaura) oraz Saitamie (Ōmiya). Jest jedyną niepubliczną politechniką objętą japońskim programem Top Global University Project, którego celem jest zwiększenie światowego znaczenia oraz zasięgu publicznych i prywatnych uczelni japońskich[3].

Spis treści

Historia | edytuj kod

Została założona w 1927 roku przez doktora Shirō Arimoto (1896–1938) jako Tokijska Wyższa Szkoła Przemysłu i Handlu. Uczelnia była pierwotnie położona w Ōmori, w dzielnicy Ōta, skąd przeniesiono ją do dzielnicy Minato, gdzie została przekształcona w Shibaura Institute of Technology.

Kampusy | edytuj kod

Główny kampus Shibaura Institute of Technology mieści się w tokijskiej Toyosu w dzielnicy Kōtō.

Oprócz niego, budynki uczelni rozmieszczone są w dwóch innych kampusach. Kampus Ōmiya znajduje się w Saitamie, zaś najstarszy kampus Shibaura w tokijskiej dzielnicy Minato. Studenci pierwszego stopnia spędzają pierwsze dwa lata w kampusie Ōmiya. Następnie, w zależności od wybranego kierunku, kontynuują studia na jednym z trzech kampusów.

Przypisy | edytuj kod

  1. SIT at a Glance (ang.). Shibaura Institute of Technology. [dostęp 2018-08-13].
  2. a b c Key Statistics (ang.). Shibaura Institute of Technology. [dostęp 2018-08-13].
  3. Mami Maruko: Universities aim to boost their global ranking (ang.). Japan Times Online, 22 października 2014. [dostęp 2016-07-29].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (organizacja):
Na podstawie artykułu: "Shibaura Institute of Technology" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy