Shirley Eaton


Shirley Eaton w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Shirley Eaton (ur. 12 stycznia 1937 w Londynie) - brytyjska aktorka.

Ma 178 centymetrów wzrostu.

Kariera | edytuj kod

Jej aktorska kariera rozpoczęła się kiedy była jeszcze nastolatką. Występowała wówczas w serialu komediowym realizowanym dla BBC i zatytułowanym „Parent-Craft” (1951).

W filmach zadebiutowała kilka lat później, kiedy wystąpiła w takich produkcjach jak: „Three Men In A Boat” (1956), „Date with Disaster” (1957), „Life Is a Circus” (1958) czy „The Girl Hunters” (1963). Pojawiła się również w kilku komediach: „Sailor Beware!” (1956), „Carry On Nurse” (1959) i „Eight on the Lam” (1967).

Jednak niewątpliwie rolą, dzięki której zapisała się do historii kina jest rola Jill Masterson w filmie o agencie 007Goldfinger”. Grała tam kobietę, której ciało zostało pokryte złotem. Pojawiła się nawet na okładce magazynu Life w takiej pozie i charakteryzacji jak w filmie.

W późnych latach 60. po nakręceniu filmu „The Girl from Rio” wycofała się z aktorstwa. Poświęciła się wówczas wychowaniu dwójki swoich dzieci. W 2003 pojawiła się w roli epizodycznej w serialu dokumentalnym „MythBusters”. Obecnie aktorka jest wdową, nie gra, ale pojawia się czasami na oficjalnych uroczystościach filmowych.

Książki | edytuj kod

W 2000 opublikowała autobiografię zatytułowaną „Golden Girl”.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Shirley Eaton" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy