Simon Webbe


Simon Webbe w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Simon Webbe (ur. 30 marca 1979 w Manchesterze) – brytyjski piosenkarz, kompozytor, aktor i prezenter, jeden z wokalistów boysbandu Blue.

Spis treści

Życiorys | edytuj kod

Kariera | edytuj kod

W latach 2000-2004 był jednym z wokalistów boysbandu Blue. Po zawieszeniu działalności zespołu rozwijał karierę solową. Jego pierwszy solowy singel, „Lay Your Hands”, został wydany 22 sierpnia i dotarł do czwartego miejsca UK Singles Chart. Drugi singiel, „No Worries”, został wydany w listopadzie i także uplasował się na czwartym miejscu brytyjskiej listy przebojów. Wkrótce po wydaniu drugiego singla ukazał się debiutancki album studyjny piosenkarza zatytułowany Sanctuary. Płyta dotarła do siódmego miejsca list sprzedaży oraz uzyskała staatus podwójnej platyny. Trzecim singlem z albumu został utwór „After All This Time”, który został wydany w lutym 2006 roku i dotarł do szesnastego miejsca list przebojów.

30 października 2006 roku ukazał się nowy singiel Webbe’a – „Coming Around Again”, który zajął dwunaste miejsce na brytyjskiej liście przebojów. 13 listopada premierę miała druga płyta studyjna piosenkarza zatytułowana Grace, która dotarła do jedenastego miejsca na liście sprzedaży. Drugim singlem z płyty została piosenka „My Soul Pleads For You”, a trzecim – tytułowy utwór „Grace”, który został umieszczony na ścieżce dźwiękowej do filmu Fantastyczna Czwórka: Narodziny Srebrnego Surfera.

Jest menedżerem kilku zespołów muzycznych: zespołu VS (w składzie: Jaime Summaz, Marvin Humes, Ryan Taylor, Chinyere McKenzie i Blimi), girlsbandu L.A.D.E. i hip-hopowej grupy UK-TEAM. Posiada też własną agencję modelek i wspiera osoby próbujące zaistnieć w modelingu.

Życie prywatne | edytuj kod

Jego kuzynką jest Keisha Buchanan z Sugababes. W wieku siedemnastu lat został ojcem, jego córka ma na imię Alannah.

Dyskografia | edytuj kod

Albumy studyjne | edytuj kod

Single | edytuj kod

Filmografia | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Simon Webbe" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy