Smerfy 2


Smerfy 2 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Smerfy 2 (ang. The Smurfs 2) – amerykański film fabularno-animowany w reżyserii Rai Gosnella. Światowa premiera filmu miała miejsce 31 lipca 2013, natomiast w Polsce premiera filmu odbyła się 2 sierpnia 2013 roku[1]. Poprzednik Smerfy pojawił się w 2011 roku, natomiast kontynuacja Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski była wyświetlona w 2017 roku.

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

Smerfetka co roku w noc przed swoimi urodzinami ma koszmary. Śni jej się, że wydaje swoich przyjaciół w ręce czarownika Gargamela (Hank Azaria). Tymczasem smerfy szykują z okazji jej urodzin przyjęcie niespodziankę. Wszyscy w okolicy są bardzo zajęci przygotowaniami i nie chcą zdradzić jubilatce, co robią. Jedyna dziewczyna w wiosce czuje się więc wyobcowana jeszcze bardziej niż zwykle.

Tymczasem w Paryżu Gargamel zostaje okrzyknięty gwiazdą rozrywki, jednak wciąż mu mało pieniędzy i władzy. Na dodatek kończy mu się smerfesencja – dający magiczną moc wyciąg ze smerfów. Okrutnik tworzy więc Vexy i Hackusa – smerfopodobne stworzenia zwane Wredkami, ale okazuje się, że tylko z prawdziwych niebieskich skrzatów może uzyskać upragniony eliksir. Gargamel porywa więc Smerfetkę, która jako jedyna zna zaklęcie mogące przemienić Wredki w smerfy. Na ratunek uprowadzonej ruszają nad Sekwanę Papa Smerf, Ciamajda, Maruda i Laluś. Sami nie poradzą sobie jednak z groźnym czarownikiem, proszą więc o pomoc zaprzyjaźnionych ludzi – Grace (Jayma Mays) i Patricka (Neil Patrick Harris) Winslowów oraz ich synka Blue (Jacob Tremblay).

Obsada | edytuj kod

Ciekawostki | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. „The Smurfs 2” do kin trafi 2 sierpnia 2013 roku (pol.). Wirtualne Media, 2013-03-26. [dostęp 26 marca 2013].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Smerfy 2" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy