Snowboard na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 – snowboard cross kobiet


Snowboard na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 – snowboard cross kobiet w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania  Osobny artykuł: Snowboarding na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.

Kobiety walczyły o medale olimpijskie w snowboard crossie 16 Lutego w Cypress Mountain Resort na tej samej trasie co mężczyźni. Faworytkami zawodów były świetnie startująca w Pucharze Świata Kanadyjka Maëlle Ricker, mistrzyni świata z 2009 r. Norweżka Helene Olafsen oraz wicemistrzyni olimpijska z 2006 r. i dwukrotna mistrzyni świata Amerykanka Lindsey Jacobellis. Mistrzyni olimpijska z Turynu, Szwajcarka Tanja Frieden nie startowała na tych igrzyskach. Reprezentantki Polski również nie startowały.

W kwalifikacjach najlepsza okazała się Szwajcarka Mellie Francon, w czołówce znalazły się także Jacobellis, Ricker i Olafsen. Z dobrej strony pokazała się także wicemistrzyni świata z 2009 r. Szwajcarka Olivia Nobs. W ćwierćfinałach swe biegi wygrały Jacobellis, Ricker, Francon i Nobs. Stawkę półfinalistek uzupełniły Olafsen oraz nieoczekiwanie Brytyjka Zoe Gillings i Francuzki Nelly Moenne-Loccoz oraz Déborah Anthonioz. W półfinale upadek zaliczyły Jacobellis i Francon tym samym przekreślając swe szanse na awans do finału, do którego trafiły z pierwszych miejsc Olafsen i Ricker oraz Anthonioz i Nobs. W finale upadek wcześnie zanotowała Olafsen, a nieco później także Olivia Nobs. Maëlle Ricker szybko objęła prowadzenie, którego nie oddała aż do mety. Na drugim miejscu bezpiecznie dojechała Déborah Anthonioz, a na trzecim Nobs, która szybciej pozbierała się po upadku[1].

Spis treści

Wyniki | edytuj kod

Kwalifikacje | edytuj kod

Runda Eliminacyjna | edytuj kod

Ćwierćfinał | edytuj kod

Do ćwierćfinału zakwalifikowało się 16 zawodniczek

Zjazd 3
Zjazd 4

1/2 Finału | edytuj kod

Finał | edytuj kod

Mały Finał
Finał

Bibliografia | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Snowboarding at the 2010 Vancouver Winter Games: Women's Boardercross | Olympics at Sports-Reference.com, www.sports-reference.com [dostęp 2017-11-26]  (ang.).
Na podstawie artykułu: "Snowboard na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 – snowboard cross kobiet" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy