Sopot Festival 2007


Sopot Festival 2007 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Sopot Festival 2007 – 44. edycja festiwalu muzycznego odbywającego się w sopockiej Operze Leśnej. Festiwal odbył się 31 sierpnia-2 września 2007 a organizowany był przez telewizję TVN. Pierwszego i drugiego dnia miał miejsce Konkurs o Nagrodę Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności. Trzeciego natomiast można było zobaczyć gości specjalnych.

Spis treści

Drugi dzień | edytuj kod

1 września 2007 roku miał miejsce konkurs o nagrodę Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności. W półfinale udział wzięło pięciu polskich wykonawców, z których wyłoniono jednego finalistę. Po półfinałach odbył się krótki recital zespołu Mattafix – zwycięzcy ubiegłorocznego konkursu. Po występie grupy odbył się finał 44. konkursu o BBursztynowego Słowika. Z siedmiu wykonawców (sześciu zagranicznych i jednego polskiego przedstawiciela) jury wyłoniło zwycięzcę konkursu i laureata Bursztynowego Słowika. Galę poprowadziła Magdalena Mołek i Doda, która oprócz tego zaśpiewała "To jest to".

Półfinał | edytuj kod

Finał | edytuj kod

Jury | edytuj kod

Jury Międzynarodowego Konkursu Sopot Festival decydowało o tym, kto zdobędzie prestiżową nagrodę Bursztynowego Słowika. W jury zasiedli:

Trzeci dzień | edytuj kod

Trzeci dzień Festiwalu upłynął pod hasłem dyskotekowe przeboje lat 70. Na scenie Opery Leśnej pojawili się goście specjalni, którzy prezentowali swoje największe hity z tamtych lat. Galę prowadziła Kayah.

Goście specjalni | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Sopot Festival 2007" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy