Spalony (film)


Spalony (film) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spalony (Don, 2006) – holenderski dramat filmowy, przygodowy w reżyserii Arenda Steenbergena. Film w Polsce emitowany jest za pośrednictwem kanału ZigZap.

Opis fabuły | edytuj kod

Dwunastoletni Don (Clemens Levert) przez ciągłe konflikty z kolegami zostaje wyrzucony z ekskluzywnej, prywatnej szkoły. W nowej szkole zostaje odrzucony przez rówieśników, ponieważ zbyt mocno odstaje od większości z nich. Koledzy nie akceptują go i dają mu ostra szkołę życia... do czasu, kiedy okazuje się, że jest świetnym piłkarzem. To daje mu szanse, by zostać zaakceptowanym.

Rzeczywistość nie jest jednak tak kolorowa jak marzenia, ponieważ zjednoczenie i utrzymanie w ryzach niezdyscyplinowanej i pełnej indywidualności drużyny to ciężka praca i trudne wyzwanie. Jeszcze trudniejsze wydaje się zdobycie upragnionego zwycięstwa!

Jednak przy pomocy nowego przyjaciela - Miłosza (Marius Gottlieb) i nowej miłości - Anny, Donowi, jako kapitanowi szkolnej drużyny piłkarskiej udaje się przygotować drużynę do wielkiego finału i poprowadzić ją do upragnionego zwycięstwa. A co najważniejsze zyskać akceptacje wśród rówieśników.

Obsada | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Spalony (film)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy