Specjalna:Diff/37042761


Dyskusja wikipedysty:Adamt/Archiwum 2015 (czer- gru): Różnice pomiędzy wersjami w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Adamt Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Przeglądaj historię interaktywnie

Wersja z 20:11, 11 lip 2013


Sasha

Witaj, niedawno uaktualniłem w tym artykule sekcję "Sasha Tour", a generalnie dodałem do nich linki potwierdzające daty koncertów itp. jednak jak później się okazało (napisałem w tej sprawie e-mail do piosenkarki) nie była to trasa koncertowa a jedynie kilka sporadycznych koncertów, ale nigdy nie były częścią jakiejkolwiek trasy a już na pewno nie pod nazwą "Sasha Tour" (mogę zrobić screen wiadomości i podesłać), w związku z tym chciałem te informacje skasować z tego hasła mimo że wiem że kasuje przy tym sporą część źródeł jak i informacji, ale są one po prostu nie istotne, jednak uzasadniłem moje działanie przy zapisie tego, mimo to moja edycja została cofnie, czy mógłbyś zrobić coś w tej sprawie? pozdrawiam 81.129.102.50 (dyskusja) 02:20, 3 sty 2013 (CET)

  • Widziałem twoje zmiany jednak ja bym wykasował to całkowicie, wiem że to może być tak jakby nie możliwe, chociaż nie ma rzeczy niemożliwych, ale to są zwykłe, sporadyczne koncerty, a chyba wikipiedia to nie składowisko wszystkich wystąpień, a już na pewno nie tych podczas Dni Czeladzi czy Majówki czy innych dożynek itp. 81.129.102.50 (dyskusja) 02:48, 5 sty 2013 (CET)
   • jednak razi mnie to bo są to nic nieznaczące koncerty, jednak mógłbym je zastąpić publicznymi wystąpieniami, podczas których wykonywane były utwory z płyty, tak jak jest to zrobione w artykułach o płytach Dody. 81.129.102.50 (dyskusja) 13:29, 5 sty 2013 (CET)

Dominikos Theotokopulos

Widzę, że zacząłeś pisać o obrazach El Greca. Cieszy mnie to niezmiernie, to jeden z moich ulubionych malarzy :) Hoa binh (dyskusja) 11:05, 3 sty 2013 (CET)

 • Mam album z serii "Klasycy sztuki" Rzeczpospolitej z 2008 r. Miałem kiedyś też album Taschena, ale podarowałem go w prezencie i nie mam go już niestety na stanie :( Hoa binh (dyskusja) 19:41, 3 sty 2013 (CET)

Ohoho, jeden z moich ulubionych obrazów Greca :) Gratuluję świetnych haseł! Hoa binh (dyskusja) 16:25, 5 sty 2013 (CET)

Max Biele

Pojawił się rzeczowy komentarz i chciałbym poprosić o ponowne przemyślenie zakończenia dyskusji na DNU, bo wierzę, że aktywny i zasłużony Wikipedysta potrafi zachować neutralność 178.182.172.246 (dyskusja) 08:50, 4 sty 2013 (CET)

Kategoria:Święci na herbach

Na początku dyskusji nad usunięciem kategorii dodanej przeze mnie ("Święci na herbach") występowałem jako użytkownik. Jak powinienem się zachować jako redaktor? --Warczp (dyskusja) 20:15, 6 sty 2013 (CET)

Dziękuję za odpowiedź. Czy Twoim zdaniem (jako osoby zajmującej się kategoryzowaniem stron) kategoria "Święci na herbach" powinna pozostać? --Warczp (dyskusja) 20:39, 6 sty 2013 (CET) Zgadzam się z Tobą w pełni: dwie podkategorie mają już taki dopisek z nawiasami "Święty Maciej Apostoł (na herbach)" i „Święty Mateusz Ewangelista (na herbach)”. W trakcie (długiej już) dyskusji doszedłem do tego wniosku, ale nie robiłem żadnych działań, dopiero teraz jako precyzyjniejsze przypisanie herbu Rząśni (Zenek Filmowiec przypisał po prostu do kategorii "Święci na herbach"). Dziękuję. --Warczp (dyskusja) 20:52, 6 sty 2013 (CET) Zgoda - bez nawiasów. --Warczp (dyskusja) 20:53, 6 sty 2013 (CET) Jeszcze w wielu brakuje - jestem na etapie sprawdzania herbów pod tym względem - część już mam namierzone, resztę kolejno. Masz znacznie większą sprawność w edycjach na Wiki! Proszę - pozmieniaj nazwy kategorii, a ja będę dalej już dopisywał nowe herby. Dobrze? --Warczp (dyskusja) 21:01, 6 sty 2013 (CET) Dzięki :) Zmiana poszła Tobie piorunem! Teraz mogę ze spokojem działać dalej. --Warczp (dyskusja) 21:19, 6 sty 2013 (CET)

Witaj! Mam do Ciebie pytanie. dostałem taką wiadomość: <<Zwracam przy tej okazji ponownie uwagę na to, że niepożądane jest również masowe tworzenie nowych kategorii dla bardzo małej liczby artykułów. Tworzenie nowej kategorii uzasadnione jest zazwyczaj, gdy istnieją już conajmniej 3 artykuły nadające się do skategoryzowania w tej kategorii -> Wikipedia:Kategoryzacja#Kiedy tworzyć kategorie --Alan ffm (dyskusja) 15:26, 25 sty 2013>> Póki co jeszcze nie minęło 30 dni i jednocześnie podejrzewam, że kategoria "Święci na herbach" nie będzie zagrożona. Obawiam się jednak o podkategorie, gdzie są między licznie reprezentowanymi także taki co mają po 1 herbie. Czy w sytuacji gdy te jednoelementowe tworzą całość z innymi kategoriami, których w tej chwili jest już 44, można potraktować jako wyjątek od reguły minimum 3-elementowych kategorii? I dodatkowo: czy można dać w kategorii kilka zdań wprowadzenia? --Warczp (dyskusja) 17:39, 25 sty 2013 (CET)

Zapełniam takie kategorie, ale wiem też, że z niektórymi świętymi może być problem (np. święty Stanisław Kostka). Pytałem o słowo wstępne w kategoriach, bo można byłoby napisać, że kategoria danego świętego stanowi część większej całości. Można dać takie kilku zdaniowe wprowadzenie? --Warczp (dyskusja) 19:49, 25 sty 2013 (CET)

Mam pytanie techniczne. Nie wiem czemu w dniu dzisiejszym dwie kategorie nie układają się według alfabetu - "Święty Jakub Większy nh" i "Święty Jan Nepomucen nh" wskakują na początek alfabetu. Próbowałem różnych zapisów, ale nic to nie dało. Co to jest?--Warczp (dyskusja) 16:11, 9 mar 2013 (CET)

Dzięki. Pozmieniałem i zostawiłem tylko pierwszą literę. Czy jeszcze inaczej można uporzadkować kategorię? --Warczp (dyskusja) 16:55, 9 mar 2013 (CET)

Dzięki!

Nie będę szalał z kasowaniem, obiecuję :)--Felis domestica (dyskusja) 03:34, 7 sty 2013 (CET)

Odp: Widok Toledo

Witaj, również życzę Ci wszystkiego dobrego w Nowym Roku :) Właśnie wróciłam do cywilizowanego świata z szybkim internetem i postaram się sprawdzić Twój artykuł. Zastanawiam się tylko czy tytuł nie powinien brzmieć "Widok na Toledo"? Tremendo (dyskusja) 13:30, 7 sty 2013 (CET)

OK :) Tremendo (dyskusja) 21:05, 7 sty 2013 (CET) Poprawione, mam nadzieje, że zaakceptujesz. Dwa tygodnie temu odwiedziłam Toledo więc miło się sprawdzało :) Dlaczego nie zdecydowałeś się na 2 osobne artykuły? Tremendo (dyskusja) 09:46, 9 sty 2013 (CET) Faktycznie Chrystus w Ogrójcu to takie same kompozycje, jednak te Widoki Toledo były dosyć różne :) Tremendo (dyskusja) 19:53, 9 sty 2013 (CET) Przyznaję, że tak mi się bardziej podoba :) Tremendo (dyskusja) 09:23, 10 sty 2013 (CET) Witaj, sprawdziłam Pokutującą i mam kilka uwag - przede wszystkim unikałabym naywania El Greca "hiszpańskim malarzem" (jest tak w głównym polskim artykule o nim, ale w innych wersjach językowych już nie), w końcu do Hiszpanii trafił mając już 26 lat, a obrazy podpisywal grecka wersja imienia. Nazwałabym go raczej "malarzem o greckim pochodzeniu aktywnym w Hiszpanii". Co do szyku zdania, które często u ciebie poprawiam (chociaż to jest subiektywne) zwykle lepiej brzmi kiedy nie oddzielasz podmiotu od orzeczenia przecinkami. Tremendo (dyskusja) 10:51, 11 sty 2013 (CET) Dzięki już włączyłam. Przy okazji, powiesz mi jak się używa sprzątania kou (mam włączone ale nie wiec co dalej) i hotcat? Tremendo (dyskusja) 16:21, 11 sty 2013 (CET) Dzięki już wszystko działa Tremendo (dyskusja) 22:43, 12 sty 2013 (CET) Czy te zielone linki da się jakoś automatycznie poprawiać? Nie widzę żadnego guzika :/ Tremendo (dyskusja) 16:47, 15 sty 2013 (CET)

Mialam juz disfixera i jest super, problem w tym, że guzik do poprawiania pojawia się tylko wtedy, kiedy jest też ujednoznacznienie do sprecyzowania. Przy samych zielonych linkach się nie pojawia Tremendo (dyskusja) 22:19, 15 sty 2013 (CET)

Karpacz

Czy mógłbyś zerknąć na edycje w artykule Karpacz? Od paru dni IP-ek prowadzi wojnę edycyjną dodając wg mnie kompletnie nieencyklopedyczne informacje (koszt budowy tunelu z dokładnością do grosza, godzina uroczystości otwarcia tunelu, godziny udostepnienie do ruchu jednej ulicy, wysokość co do cm położenia tunelu (przy czym kompletnie nie wiadomo o jakie miejsce tunelu chodzi), stan zasobów komunalnych (budynki, lokale, metraż). Aotearoa dyskusja 08:36, 8 sty 2013 (CET)

A czy mógłbyś zerknąć jeszcze na Terytorium stowarzyszoneZetpe0202 cały czas wstawia {{Źródła}} do krótkiego artykułu posiadającego 6 przypisów. W tym wypadku ten szablon nie ma moim zdaniem zastosowania – wstawiony jest do uźródłowionego artykułu, bez podania co należy poprawić. Jeżeli coś tu budzi wątpliwości to powinien być dodany {{fakt}}. Aotearoa dyskusja 20:35, 8 sty 2013 (CET)

Terytorium stowarzyszone

Witaj,

Wybacz, że dopiero teraz odpisuję ale brakuje mi czasu.

W tym artykule brak podstawowej informacji, źródła: skąd pochodzi definicja. Bo w tych przypisach, jeśli je przeglądałeś, to nic na ten temat nie ma. KSNG nie jest od opisywania systemów politycznych, tam brak jakichkolwiek definicji i to nie jest żródło. Atlas to atlas można w nim poszukać wymienionych terytoriów. Strona Interii to opis Portoryko. Strony CIA to 3-4 słowa o każdym terytorium-czyli nic tam nie ma, i stronami tej instytucji nikt poważny nie powinien się podpierać bo jest tam mnóstwo błędów i informacji sprzed "stu lat".

Brak w tym artykule najważniejszego: źródła informacji o tym co jest w tytule artykułu, bo tak to jest tylko twórczość własna. 

Mogłem sam dopisać, fakt, ale myślałem, że ktoś poprawiający artykuły geograficzne coś na ten temat wie. Okazuje się jednak, że znajomość geografii pewnych osób zaczyna się i kończy na zeszytach KSNG, a to chyba trochę mało. Warto sięgnąć po książkę. Zamiast pisać o wandalizmie.

Wybacz, że zawracam Ci głowę tego typu sprawami. Obiecałem sobie, że nie będę poprawiał głupot pisanych w Wiki, żeby nie prowadzić bezsensownych dyskusji, ale czasami nie można wytrzymać jak się widzi coś takiego jak to Rów Bougainville'a, gdzie poprawia się tylko tytuł (bez potrzeby) a resztę pozostawia tak, jak ją ktoś stworzył. Już więcej nie będę [chyba żeby) :) }.

Mimo wszystko życzę miłego wieczoru. Pozdrawiam. Zetpe0202 (dyskusja) 20:06, 9 sty 2013 (CET)

Artykuły

Witaj dzięki za uprawnienia redaktorskie.

Mam pytanie co ci się nie podoba w moich artykułach?

Z tego co zauważyłem, każdy piszę tak samo tylko że ja próbuję napisać więcej, zapełnić puste miejsce.

Nie czepiam się, tylko pytam dokładnie o co chodzi, być może dojdziemy do porozumienia i wyjaśnimy ten problem.

Pzdr BigEgo

MKS Czarni Węgrów

Wiem, że w dobrej wierze ;) (ale w opisie edycji coś tam wpisać mogłeś :P) Siedzę w sporcie na wiki już tyle lat, a kompletnie nie wiem jakie są oczekiwania Społeczności co do wymogów ency dla klubów sportowych. Jedyne istniejące kryteria – dotyczące klubów piłkarskich są kuriozalne, choćby z tego powodu, że teoretycznie dotyczą tylko polskich drużyn... Pzdr, Nedops (dyskusja) 20:42, 11 sty 2013 (CET)

Źródła

Cześć, korzystałeś z podanych źródeł [1] czy skopiowałeś je za tą stroną [2]? Pozdrawiam Gasikot (dyskusja) 15:43, 12 sty 2013 (CET)

Propozycja

Czytając ciekawy artykuł o obrazie Toledo El Greco naszła mnie taka refleksja. Nie wiem, czy w tych źrodłach to jest, więc nie wiem czy jest możliwe, ale ogólnie oprócz opisu obrazu i jego powstania ciekawa mogłaby być dalsza historia. Np. jak dostał się do USA itp. Piszę to ni w kontekście tego obrazu, ale jako ogólna propozycję, byś jeśli masz dane to tworząc hasło uwzględniał dalsze dzieje obrazu. Nie chodzi o epistołę lecz 1-2 zdania. Czasami może to być trudne, jeśli obraz przechodził z rąk do rąk często, bo robi się wtedy wyliczanka, ale podejrzewam, że z reguły taki opisów dziejów można dać. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 15:05, 13 sty 2013 (CET)

Pieter Bruegel (starszy)

witam. zajrzyj na stronę WP:ZB, Twoja tematyka :-) - John Belushi -- komentarz 04:26, 14 sty 2013 (CET)

Czy wiesz

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę,--Joanna Kośmider (dyskusja) 08:37, 15 sty 2013 (CET)

Rodzina Karola IV

Witaj, może sprawdzisz ten art, zamierzam zgłosić go do DA albo na medal Tremendo (dyskusja) 22:07, 17 sty 2013 (CET)

Szczerze mówiąc poprzednia wersja była tak nieency, że nie mogłam jej znieść... Miałam pisać o innych obrazach, ale wizyta w Prado też zrobiła swoje. Jeśli chodzi o te dwa obrazy to jest to skomplikowane, z jednej strony Goya coś pożyczył, a z drugiej odrzucił większość elementów. Trudno powiedzieć, że się nimi inspirował (chociaż tak nazwałam akapit), moim zdaniem raczej z nimi konkurował :) ale ja nie jestem źródłem :) Zaraz sprawdzę tę datę pracy na dworze. Da rade do medalu czy lepiej DA? Tremendo (dyskusja) 22:42, 17 sty 2013 (CET) W 1786 został nadwornym malarzem Karola III, a w 1789 Karola IV także wszystko się zgadza Tremendo (dyskusja) 22:46, 17 sty 2013 (CET) Faktycznie czasem troche się czepiają o szczegóły, jeszcze niczego nie zgłaszałam do medalu ale spróbuję Tremendo (dyskusja) 22:48, 17 sty 2013 (CET) Zgłoszony, ale miesiąć to strasznie długo... Dwa tygodnie to już długo, czekam aż się mój Hannibal w DA skończy... Tremendo (dyskusja) 23:00, 17 sty 2013 (CET) Przy okazji, właśnie zrozumiałam o co chodziło z tymi tytułami, w 1786 został pintor del rey, a w 1789 pintor de cámara, to są po prostu różne szczeble nadwornego malarza. Tremendo (dyskusja) 20:47, 7 mar 2013 (CET)

Piłkarze

Według twoich edycji dani zawodnicy spełniali kryteria tydzień temu, a teraz można ich biogramy tak po prostu usuwać? Owszem, po aktualizacji rankingu IFFHS nie spełniają wymagań, ale większość z nich była na dobrej drodze do ich spełnienia w niedawnej wersji. Jak już to wspomniał w dyskusji Avtandil - należy zastanowić się nad poprawą zasad. Kryteria oparte na tym rankingu są kiepskie.

PS Jeśli już masz zamiar "działać" nad artykułami, to przenoś je chociaż do brudnopisu autora. Tym bardziej, że nie były w złej formie. - Hesdey (dyskusja) 13:45, 20 sty 2013 (CET)

Jeszcze Hołota :) - Hesdey (dyskusja) 14:34, 20 sty 2013 (CET)

Odp:ek

Odp:ek

Nie było to skasowanie artykułu, a przekierowania do brudnopisu, by autor mógł w przyszłości przenieść z powrotem do mainu. Teraz w haśle nie było informacji o twórcy. Openbk (dyskusja) 14:57, 20 sty 2013 (CET)

Masz rację, że takie przenoszenie do brudnopisu i kasowanie przekierowania to forsowanie swojego punktu widzenia, ale aby cofnąć tę akcję i tak trzeba usunąć redirecta, by przenieść hasło z brudnopisu do mainu z zachowaniem historii. ;) Pozdrawiam, Openbk (dyskusja) 15:15, 20 sty 2013 (CET)

Odp:Grafika: żona Antoine'a Crozata

Odp:Grafika: żona Antoine'a Crozata
Dobra jak uważasz lecz powoduję to dziwny efekt, takie cóś wystające tuż pod infoboksem, gdy całe hasło kończy się wraz z jego dolną krawędzią razi, kłóci z moim poczuciem estetyki. Białe pole hmmm....No cóż tak to nazwałem, poza tym hasło nie jest o niej lecz o jej mężu co czyni grafikę drugorzędnie istotną, poprosiłem rownież autora o jego rozbudowanie, z pożytkiem dla merytorycznej wartości hasła i jego estetyki. Ta grafika by się lepiej wtedy prezentowała. Napisłem do autora wyjaśnienia moich wycofań, więc chociaż na poczatku nie do końca rozumiał moje intencje po moim wpisie stały się jak mniemam dla niego jasne. No ale cóż jak uważasz niech i tak będzie jak przywróciłes to teraz. Mam jednak propozycję co powiesz na to żeby spiąć grafiki na commons związane z tym panem (jest ich kilka) w jedną kategorię i nazwać ją jego imieniem i nazwiskiem i wstawić to do infoboksu w tym artykule a grafikę o której piszemy usunąć. Czy to dobry kompromis? Mógłbym to zrobić do wieczora. Pozdrawiam. Grzegorznadolski (dyskusja) 15:12, 20 sty 2013 (CET) Ale czy tak można dodawać kategorię commons grupującą multimedia dotyczące danej rodziny do hasła konkretnego członka tejże rodziny? Hasło wszak nie jest o rodzinie, klanie , dynastii tylko o konkretnym człowieku, który był jej częścią. Grzegorznadolski (dyskusja) 15:38, 20 sty 2013 (CET) Antoine Crozat - Z pewnymi wątpliwościami (pytanie powyżej), których nie rozwiałeś, zrobiłem to czym pisaliśmy. Spotkała mnie przy tym miła niespodzianka, otóż taka katagoria na commons już była utworzona, wystarczyło ją tylko dodać do infoboksu, zaś zdjęcie usunąłem. Cel osiagnięty, wilk syty i owca cała, kompromisowe rozwiązanie i sprawa załatwiona. Pozdrawiam. ;-) Grzegorznadolski (dyskusja) 17:58, 20 sty 2013 (CET) Antoine Crozat - Moje wątpliwości się właśnie rozwiały za sprawą wikipedystki która po mojej edycji przeniosła commons z infoboksu (które wyświetla commons ze standardową etykietą Multimedia w Wikimedia Commons) poza infoboks i oznaczyła etykietą Rodzina Crozatów. W ten sposób nie ma dwuznaczności że commons z infoboksu w haśle o konkretnej osobie kieruje do kategorii na commons z multimediami o niej i o całej jej rodzinie co wydawało mi mi się jak myślę nie w pełni uzasadnione. Że też cholercia sam na to nie wpadłem. Napisałeś że zmiana której dokonałem, to rozwiązanie "znacznie lepsze" niż ta grafika pod infoboksem, która mnie tak raziła. A tu masz Ci klops koleżanka mnie przebiła bo jej rozwiązanie jest jeszcze trafniejsze ;-) Grzegorznadolski (dyskusja) 18:52, 20 sty 2013 (CET) Uuu... jakie wyznanie:-) Grzegorznadolski (dyskusja) 19:40, 20 sty 2013 (CET)

Odp:przenoszenie do brudnopisu

Odp:przenoszenie do brudnopisu

Co do przenoszenia do brudnopisu postaram się w przyszłości z większą dbałością przestrzegać tej sugerowanej przez Ciebie logicznej sekwencji postępowania z nowymi artykułami zwłaszcza tymi, które są autorstwa nowicjuszów. Przepraszam za kłopot i pozdrawiam. Grzegorznadolski (dyskusja) 15:18, 20 sty 2013 (CET)

Po przemyśleniu stwierdzam, że ze wszystkimi postępować należy tak samo, równie ostrożnie zgodnie z duchem Wikipedii zakładania dobrej woli i niedoskonałości wprowadzanych haseł traktować jako niezamierzonych defektów wynikających tylko z niedostatecznej wiedzy o zasadach lub co najwyżej równie niezamierzone niedopatrznia, które również mnie niekiedy się zdarzają. Tak to pokora:-) Pozdrawiam. Grzegorznadolski (dyskusja) 15:32, 20 sty 2013 (CET)

Chrystus uzdrawiający ślepca (obraz El Greco)

Witaj, zgłosiłam Twój artykuł do czywiesza, ale pojawił się problem...okazało się, ze istnieją trzy wersje obrazu, datowanie też może być inne dyskusja. Źródła tu i tu. Czy dasz radę to poprawić? Pozdrawiam, Deelu (dyskusja) 11:37, 21 sty 2013 (CET)

Święci Piotr i Paweł (obraz El Greca z 1600) i Święci Piotr i Paweł (obraz El Greco z 1592)

Hasła różnią się dosyć istotnie nazwą - jedno odmienia imię Greca, drugie nie. Hoa binh (dyskusja) 20:32, 21 sty 2013 (CET)

Zaległe scalanie

Hej, dokonałem scalenia artykułów o którym dyskutowano tutaj. Czy mógłbyś zająć się historią edycji? Przy okazji myślę że warto stare artykułu pousuwać (lista poniżej), ja już wszystkie przekierowania naprawiłem. Therud (dyskusja) 20:22, 22 sty 2013 (CET)

Ja również dziękuje! Therud (dyskusja) 11:06, 23 sty 2013 (CET)

Odp:PUA

Odp:PUA

Ohhh, widzę, że nawet zadawanie pytań stało się czymś strasznym i niedopuszczalnym. Rzeczywiście pytania są po to aby poznać kandydata, więc nie wiem skąd ta negatywna reakcja 6 (!) osób? Kandydata przed PUA kompletnie nie kojarzyłem, dlatego chcę się czegoś więcej o nim dowiedzieć. Mógłbyś się pozbyć problemu, zagłosować z odpowiednim komentarzem w sekcji "wstrzymuję się", tylko dlatego, że kogoś nie znam. Nie... właśnie nie na tym polega PUA i zadawanie pytań kandydatowi. Chcę się dowiedzieć jaki ma stosunek do pewnych spraw, a to nie jest czymś złym. Przyjęło się, że nie wiem, jedna osoba może zadać maksymalnie ile? 3/5 pytań? No trudno, że licznik dobił do 45, kandydat ma trochę roboty, ale uważam za nieodpowiednie zachowanie polegające na nagonce na mnie za... zadawanie pytań. Ludzie... Mateuszek045 napisz 15:06, 23 sty 2013 (CET)

Greco

Poprawiłem tytuły haseł. Niezbyt fajnie to wyglądało - w tytule kategorii "El Greca", część haseł "El Greca", część "El Greco". Popraw sobie linki w Wikipedysta:Adamt/Mk. Hoa binh (dyskusja) 07:37, 24 sty 2013 (CET)

Kraje w ESC

Witaj. Mam pytanie odnośnie do artykułów o poszczególnych krajach na Konkursie Piosenki Eurowizji. Czy w tabeli, w której podane są wszystkie roczniki, nazwiska reprezentantów, tytuły piosenek i miejsca (jak np. [3]) mam dodawać źródła (odnośniki do wyników na oficjalnej stronie ESC)? Serecki (dyskusja) 15:53, 24 sty 2013 (CET)

DNU

Hej. Widziałem, że usunąłeś mojego zgłoszenia (1, 2, itd). Dzięki. Omyłkowo dałem ten artykułu do sekcji artykuły zamiast do biogramów :) Mógłbyś to usnąć też z automatu - click. Tashi dyskusja 22:50, 25 sty 2013 (CET)

Czy wiesz

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, --Joanna Kośmider (dyskusja) 06:36, 26 sty 2013 (CET)

PUA

Dziękuję :-) Zrobię wszystko by nie zawieść, serdecznie pozdrawiam Cynko (dyskusja) 22:37, 27 sty 2013 (CET)

Obrazy - dlaczego tak?

Witam późną porą. :-) Nurtuje mnie pytanie: dlaczego Święci Piotr i Paweł (obraz El Greca z 1600), a nie krótszy zapis np. Święci Piotr i Paweł (El Greco, 1600), czy Święty Sebastian (obraz El Greca z 1614), a nie Święty Sebastian (El Greco, 1614)? Itd...Pozdrawiam.Tanja5 (dyskusja) 00:40, 29 sty 2013 (CET)

Dzięki za odpowiedź. Takie tytuły to nie żaden problem, tylko ciekawość mnie popchnęła do zadania w/w pytania. Teraz jest to dla mnie jasne, a o rzeźbach czy innym dziele nawet nie pomyślałam.Tanja5 (dyskusja) 20:21, 29 sty 2013 (CET)

Dani Quintana

Witam. Mam pytanie - czy w/w zawodnik spełnia zasady encyklopedyczności piłkarzy? Rozegrał łącznie 117 spotkań w trzeciej lidze hiszpańskiej, a nie ma dokładnie określonych zasad co do tego poziomu rozgrywek. Dodam, że dziś podpisał kontrakt z Jagiellonią Białystok i noszę się z zamiarem utworzenia jego biogramu, ale przedtem wolałbym się upewnić. Pozdrawiam. - Hesdey (dyskusja) 13:50, 30 sty 2013 (CET)

Rozumiem. Od razu zapisałem ten artykuł do swojego brudnopisu, także nie ma problemu. - Hesdey (dyskusja) 20:50, 30 sty 2013 (CET)

Rafael Esteve Vilella

Mógłbyś sprawdzić hasło do Czywiesza? Mało rąk. Pozdrawiam.Tanja5 (dyskusja) 21:57, 1 lut 2013 (CET)

Dzięki.Tanja5 (dyskusja) 22:47, 1 lut 2013 (CET)

Kategoria:Transport w Polsce i inne

Witaj - gdy cofasz edycje w tych kategoriach oznaczaj proszę je jako przejrzane - teraz zmiany w kategoriach również trzeba sprawdzać - dorzucasz niepotrzebnie wiele stron do oczekujących na przejrzenie :) - pozdrawiam - Darekm135 (dyskusja) 21:59, 1 lut 2013 (CET)

Transport

Witam. Przede wszystkim powodem dokonania przeze mnie jakichkolwiek zmian w kategoriach dotyczących transportu było to, że poszczególne kategorie nie były skategoryzowane w ten sam sposób: te, które przeniosłem znajdowały się w "gospodarce", wszystkie pozostałe bezpośrednio w kategorii państwa.

Po konsultacji w wikiprojekcie Kategoryzacja oraz zapoznaniu się z kilkoma źródłami doszedłem do wniosku, że trafniejszym rozwiązaniem jest umieszczenie ich w kategoriach państw. A to z tego względu, że transport jest pojęciem wykraczającym poza ramy gospodarki. Jedna z definicji PWN (najszersza, ale patrząc po zawartości owych kategorii to ta najlepiej je opisuje): "ogół środków i działań związanych z przewozem ludzi i ładunków" [4], nie ma słowa o tym, że środki i działania mają na celu wyłącznie wytwarzanie bądź podział dóbr i usług (definicja gospodarki). Inne źródło, "It is a means of overcoming physical separation for the purpose of economic, social cultural and personal activity" ([5]). Do tego kilka innych źródeł wskazujących na rozróżnienie gospodarki i transportu (m.in. [6], tu także wskazanie funkcji społecznej czy obronnej). Pozdrawiam, Delta 51 (dyskusja) 22:46, 1 lut 2013 (CET)

DNU

Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2013:01:31:Paulina Piechna-Więckiewicz Raz jeszcze Cię proszę, byś sobie darował niepoważne insynuacje i dywagacje w poczekalni. Być może kogoś one interesują, ale z merytoryczną dyskusją nie mają nic wspólnego. Elfhelm (dyskusja) 19:34, 2 lut 2013 (CET)

 • "Mam nadzieje że to zgłoszenie nie jest wynikiem pewnego artykułu i wypowiedzi tej Pani o Wikipedii. Był by to dość żenujący pokaz "na co stać Wikipedystów"." To oczywiście nie była insynuacja pod moim adresem ;) Gdybym ja miał tendencje do insynuacji, zauważyłbym raczej, że dziwnie data powstania hasła wiąże się z artykułem w jakimś tygodniku, gdzie ponoć bohaterka hasła się wypowiadała. Elfhelm (dyskusja) 20:32, 2 lut 2013 (CET)

Brzoza smoleńska

Witam

Nie bardzo rozumiem, o co chodzi z kolejny raz kwestionowanym przez wikipedystę Stok fragmentem "zespół ma wydać ostateczną opinię" (sekcja: Badania Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie) Informacja pochodzi z linkowanego źródła dziennika Fakt, gdzie brzmi dosłownie (cytuję) "śledczy chcą, by OSTATECZNĄ ekspertyzę wykonała grupa naukowców". Tak jak pisałem fragment "w intencji śledczych" (najprawdopodobniej chcąc podkreślić, że jest to ostateczna opinia tylko prokuratury, a nie innych ekspertów, np. Zespołu A. Macierewicza) dodał użykownik Dodsosk. Moim zdaniem jest zbędny i można go usunąć. Jako pierwszy autor powyższego zdania w haśle proponuję pozostawić go w pierwotnej wersji tzn. "Obecnie badaniem przebiegu ostatnich chwil lotu Tu-154 zajmuje się zespół 17 biegłych ekspertów powołany przez prokuraturę wojskową, który wkrótce ma wydać ostateczną opinię" Pozdrawiam Indeed4 (dyskusja) 22:42, 2 lut 2013 (CET)

Wątpię, czy jakiekolwiek racjonalne porozumienie ze Stok jest możliwe, skoro kwestionuje jako źródło i określa jako "tendencyjny" artykuł ogólnopolskiej gazety o wielotysięcznym nakładzie "Fakt", która opublikowała wywiad z Ireneuszem Szelągiem, szefem wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Jeśli sprawia to tak wielki klopot proponuję zlikwidować tę założoną przeze mnie kilka miesięcy temu sekcję. Wyrzućmy oficjalne badania Prokuratury i zostańmy przy pozaoficjalnych, prywatnych "badaniach" Biniendy i zamachowych hipotezach Zespołu Macierewicza, te na pewno są JEDYNIE WIARYGODNE I OSTATECZNE - nie ma problemu. Powodzenia, wszystkiego dobrego. Indeed4 (dyskusja) 23:28, 2 lut 2013 (CET) W związku ze sformułowaniem użytym na stronie dyskusji przez użytkownika Stok "W źródle Fakt, który jak wiadomo w sprawie katastrofy ciągnie w jedną stronę" zawiadamiam, że wycofuję się z tego bezsensownego sporu. Sorry, ale szkoda mojegu czasu na przekonywanie nieprzekonywalnych. Wpis z informacją o oficjalnych obliczeniach zespołu 17 biegłych naukowców powołanych przez Prokuraturę (źródło "Fakt") został usunięty w całości. Indeed4 (dyskusja) 00:31, 3 lut 2013 (CET)

Marach

Kolejne z serii. Tu chyba się jakaś blokada już należy, bo sam artykuł Malach był już trzy razy wstawiany przez tego użytkownika pomimo usuwania. Hoa binh (dyskusja) 13:09, 3 lut 2013 (CET)

 • Mówiłem, że nie dociera - Malach pojawił się znowu w tej samej postaci, tak samo Magor. Następne pewnie też za chwilę wrócą. Hoa binh (dyskusja) 14:54, 3 lut 2013 (CET)

Czy wiesz – Jerzy Waszyngton (obraz Stuarta)

Cześć, była taka propozycja, nie było sprzeciwu, a obecnie stosujące gadżet osoby akceptują ten sposób. Jest to też informacja dla autora, że ktoś zainteresował się jego hasłem i być może wystąpią jakieś zastrzeżenie lub pytania. Kaligula (dyskusja) 14:34, 3 lut 2013 (CET)

Jerzy Waszyngton (obraz Stuarta)

Witaj, czy mozesz dodać skąd Stuard wrócił, dlaczego nie było go w Stanach? Tremendo (dyskusja) 14:49, 3 lut 2013 (CET)

IP i DNU

Cześć, czy planujesz jakieś głosowanie w sprawie utrudnienia adresom IP zgłaszania haseł i dyskutowania nad nimi? W tej chwili w każdej niemalże dyskusji część głosów pochodzi z anonimowych źródeł, które nie sposób zweryfikować i w ten sposób tworzy się sztuczny tłok. Andrzej19@. 19:01, 3 lut 2013 (CET)

Portret papieża Innocentego X

Witaj, masz może jakieś polskie źródło do tego obrazu? Tremendo (dyskusja) 18:05, 4 lut 2013 (CET)

Rzuci na to swoim okiem do Czywiesza? Pozdrawiam.Tanja5 (dyskusja) 22:02, 4 lut 2013 (CET) Widzę, że się ostatnio napracowałeś nad El Grekiem :) Wrzuciłam artykuły z ostatnich 10 dni do czywiesza, może jednak się przekonasz, żeby samemu je tam wstawiać. Nie chodzi o poklask, za to od razu zostaną sprawdzone i wiele więcej osób je przeczyta. Zwłaszcza Obnażanie z szat, które niedawno oglądałam w katedrze - zabieram się za obraz Goi, który wisi tuż obok :) pozdrawiam Tremendo (dyskusja) 13:28, 5 lut 2013 (CET)

Portret Jeronima de Cevallosa

Uzupełniłam trochę info z hiszp. wiki i ze strony Prado. Według zasad pisowni Jerónimo - Jerónima powinien zachować akcent, bo przy odmianie nie zmieniła się liczba sylab i nie przesunął się faktyczny akcent. Ale nie wiem jak tam było w źródle Tremendo (dyskusja) 14:08, 5 lut 2013 (CET)

Debbie Schlussel

Witaj – mam prośbę-pytanie - niestety moja pamięć nie jest niezawodna, więc mogę się mylić - zdaje mi się, że rok lub dwa lata temu czytałem na wiki dyskusję na temat encyklopedyczności tej postaci - czy byłbyś w stanie pomóc i wskazać, gdzie mógłbym przeczytać tę dyskusję - nie jestem pewien, czy czegoś nie pomyliłem - może to była dyskusja na temat innej osoby lub też czytałem o niej poza wiki, nie mam komputera w głowie, więc jeżeli coś pokręciłem i takie coś nie istnieje to przepraszam - pzdr. - Darekm135 (dyskusja) 16:05, 5 lut 2013 (CET) Dziękuję - Darekm135 (dyskusja) 18:03, 5 lut 2013 (CET)

Amor i Psyche (obraz van Dycka)

Czy przekierowanie z Amor i Psyche do tego artykułu nie jest zbędne skoro istnieje drugi artykuł o obrazie o takim samym tytule? Tremendo (dyskusja) 17:22, 5 lut 2013 (CET)

Jeśli możesz to usuń też moje zbędne przekierowanie z Pijacy do Pijący Tremendo (dyskusja) 10:30, 6 lut 2013 (CET) Jeżeli masz chwilę, czy mógłbyś sprawdzić Portret Josefy Bayeu zgłoszony do DA? Koniec już blisko, a na razie nie wzbudził zainteresowania sprawdzających Tremendo (dyskusja) 19:37, 6 lut 2013 (CET) Dzięki Tremendo (dyskusja) 23:09, 10 lut 2013 (CET)

Odp:3 (Chrystus na krzyżu adorowany przez donatorów)

Odp:3 (Chrystus na krzyżu adorowany przez donatorów)

Cześć. Możesz mi powiedzieć, dlaczego nie korzystasz z gotowych szablonów przypisów w oknie edycji podczas pisania haseł? Pozdrawiam.Tanja5 (dyskusja) 20:48, 5 lut 2013 (CET)

Nie zwróciłabym na to uwagi, ale jest to dla mnie uciążliwy element w edycjach. Tanja5 (dyskusja) 22:02, 5 lut 2013 (CET)

Hasło : Marek Suski (duchowny)

Dodana bibliografia do Marka Suskiego. Dziękuję za cenną uwagę.

Obnażanie z szat

Witaj, czy mógłbyś sprawdzić w źródle polski tytuł, w artykule jest zarówno obnażAnie jak i obnażEnie Tremendo (dyskusja) 11:08, 7 lut 2013 (CET)

 • Wtrącę się :) W albumie z serii Klasycy sztuki jest "Obnażenie z szat" oraz drugi tytuł - Espolio. Hoa binh (dyskusja) 18:25, 8 lut 2013 (CET)

Prośba

Czy mógłbyś zerknąć na artykuły Ľubovnianska vrchovina i Góry Lubowelskie i mój konflikt na ich temat z Selso. Pierwotna wersja artykułu opisywała region na Słowacji wyłącznie z punktu widzenia niektórych polskich autorów (w praktyce chyba jednego autora przewodnika). Zignorowane było w ogóle podejście słowackie, a także Polskie, w tym osób naukowo zajmujących się regionalizacją fizycznogeograficzną (m.in. Kondrackiego). Przerobiłem artykuł tak, aby opisywał wszystkie punkty widzenia, przeniosłem też go pod nazwę słowacką, gdyż nie ma jednej ustalonej nazwy polskiej. Selso tym czasem cały czas foruje punkt widzenia z przewodników, robiąc jakieś dziwne ruchy (ostatnio przywraca artykuł pod stara nazwą w miejsce przekierowania poprzez zwykłe wklejenie treści odcinając go zarówno do historii, czym narusza prawa autorskie, jak i od dyskusji). Aotearoa dyskusja 12:13, 8 lut 2013 (CET)

Ľubovnianska vrchovina

Niestety rzecz m się inaczej:

 • przeniesienie przez Aoteroa artykułu Góry Lubowelskie (w trakcie dyskusji) pod nazwę Ľubovnianska vrchovina było bezprawne – bo to całkiem inne pojęcia. Jak pisze sam Aoeteroa Ľubovnianska vrchovinajest to słowacka nazwa Beskidu Sądeckiego, tymczasem artykuł opisywał tylko część tego terenu (wschodnią część Pasma Radziejowej)
 • artykuł Góry Lubowelskie ma prawo istnieć – bo to nie jest synonimem Ľubovnianska vrchovina - jest tylk częścią tego pasma
 • Trudno o merytoryczne argumenty opierając się jedynie na źródłach z przewodników – no to dlaczego po twojej edycji pozostały treści opierające się na źródłach z przewodników ?
 • Pozostawione treści (te opierające się na źródłach z przewodników) nie pasują do obecnej treści artykułu, bo dotyczyły tylko słowackiej części Pasma Radziejowej
 • W takiej sytuacji niezbędne jest rozstrzygnięcie konfliktu w szerszym gronie. Twoja stronniczość w tej sprawie uniemożliwia obiektywne rozstrzygnięcie.

Pozdrawiam. Selso (dyskusja) 20:12, 8 lut 2013 (CET)

  • Dziękuję za poświęcony czas. Selso (dyskusja) 19:08, 9 lut 2013 (CET)

Wikipedysta:Robert -Karpiak/Angela Iacobellis

Adamt pomóc bo ja naprawdę nie wiem co robić to nie jest mój artykuł o służebnicy bożej tylko ananimowego, ale wikipedysta Elfhelm uważa, że to ja napisałem artykuł ananimowo ale to nie prawda nie rozumiem dlaczego ten wikipedysta najpierw nie sprawdził kto i jakiego komputera napisano to hasło tylko od razu mnie podejrzewa mimo, że to nie moje hasło to zrobiłem w nim poprawki czy artykuł nadaje się na wikipedię napisałem wiadomość do Elfhelma, a on mi nie odpowiada Robert -Karpiak (dyskusja) 14:00, 9 lut 2013 (CET)

 • Przed chwilą artykuł przeniosłem na wikipedię czy mógłbyś przejrzeć ten artykuł Robert -Karpiak (dyskusja) 14:29, 9 lut 2013 (CET)

Odp:1 (Watson i rekin) Zrobione

Odp:1 (Watson i rekin) Zrobione

Hej. Masz pomysł na pytanie? Nic mi mądrego nie przychodzi do głowy.Tanja5 (dyskusja) 21:27, 9 lut 2013 (CET)

Czy Wiesz: cofnięcie iluś edycji?

Zobaczyłem, że artykuły, które już zostały przeniesione do ekspozycji, są znowu na stronie propozycji, brakuje wielu sprawdzających, nowych pytań i dyskusji. Jak to się stało? Może miałeś stronę otwartą od wczoraj i dziś zatwierdziłeś, żeby zapisała się w starej wersji (pomimo ostrzeżenia wyświetlającego się w takiej sytuacji na górze)? Legion23 (dyskusja) 12:48, 10 lut 2013 (CET)

Pietrewicz

Jak najbardziej zgodne źródła z zasadą weryfikowalności. "Prowokacja" nieudana ;) Elfhelm (dyskusja) 15:58, 10 lut 2013 (CET)

 • Nie kpij proszę. Źródło do standardowych życiorysowych danych biograficznych oparte na CV opublikowanym na stronie think tanku prowadzonego przez jednego z b. ministrów finansów i profesora nauk ekonomicznych jest jak najbardziej zgodny z WP:WER. I nawet jest wyższej rangi niż źródła dopuszczalne w tych dwóch sekcjach, bo nie jest źródłem odautorskim. Elfhelm (dyskusja) 16:18, 10 lut 2013 (CET)

Odp:1 (Święty Sebastian (obraz El Greca z 1578))

Odp:1 (Święty Sebastian (obraz El Greca z 1578))

Dodaj proszę jeszcze jakieś źródło lub przypis. Ech...bez komentarza, a może jak pisze Legion coś się wydarzyło? Nie rozumiem, bo były 3 osoby sprawdzające.Tanja5 (dyskusja) 19:45, 10 lut 2013 (CET)

Dobra odpowiedź.Tanja5 (dyskusja) 20:21, 10 lut 2013 (CET)

Hej :) Co Ty z tym "pistoletem u skroni"? Wiesz, czytałem gdzieś fajny tekst, chyba dzisiaj ;-) Jeden facet pisał innemu o tym, że jesteśmy tu dla przyjemności a nie za karę. Całkowicie się z nim zgadzam i zamierzam dalej czytać jego arty w Czy Wieszu, dla przyjemności. Mam spore zaległości w tej dziedzinie wiedzy i chętnie do nich zajrzę, więc nie rób mi tego, proszę :-) Pozdrawiam serdecznie. Ark (dyskusja) 21:03, 10 lut 2013 (CET)

Na to liczyłem :P Baw się dobrze pisząc... i czytając zbędne komentarze. Spokojnego wieczoru :) Ark (dyskusja) 21:36, 10 lut 2013 (CET)

Odmiana

Witam! Jeśli już robisz poprawki poprawek (jak tutaj), to postaraj się jakoś dostosować też językowo (nie: obraz (...) było). Oczywiście poprawiłem już tą odmianę. Pozdrawiam. --P. Ocut (dyskusja) 22:35, 10 lut 2013 (CET)

odp: czywiesz

Jasne nie będę zgłaszać jeżeli nie chcesz (chociaż szkoda - dzięki Tobie powstaje mega czywiesz o El Greco, myślę, że warto), może za bardzo sobie bierzesz te uwagi do serca? Pozdrawiam Tremendo (dyskusja) 23:01, 10 lut 2013 (CET)

Na razie jestem na urlopie i nie mam jak sprawdzić, postaram się w przyszlym tyg Tremendo (dyskusja) 20:47, 13 lut 2013 (CET)

Wenus i Mars (obraz Veronesego z 1575)

Cześć. :-) Czy pozycja w bibliografii El Greco do obrazu Veronesego jest właściwa?Tanja5 (dyskusja) 20:55, 11 lut 2013 (CET)

commons

A propos: obserwuję ten wątek, wypowiedziałem się już tam kilka razy, ale więcej w pustej gadaninie o niczym nie będę brał udziału. Nie jestem operatorem bota, nie znam się na technikaliach, ale jeśli ktoś wskaże mi metodę, to mając na commons uprawnienia mogę wskazane pliki tymczasowo odtworzyć i gdzieś przesłać. Oczywiście ręczne rzeźbienie sztuka po sztuce jest praktycznie niewykonalne i staje się z każdym dniem coraz bardziej niewykonalne w miarę, jak commonsentuzjaści działają. Julo 12:52, 12 lut 2013 (CET)

czemu sądzisz, że konieczne jest głosowanie? Mi się wydaje, iż można uznać, że jest consensus, bo poza Paeliusem i ewentualnie Hortensją nikt nie protestował. Więc jedyne co trzeba zrobić to ustalić zasady, kiedy przenosimy, a kiedy nie. A tu jest większa potrzeba nie głosowania a ustalenia czy w świetle zasad commons każde zdjęcie z Polski może być usunięte jako "o odwoływalnej zgodzie", czy nie. Moze Ty się orientujesz w tej kwestii? Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 14:30, 12 lut 2013 (CET)
 • Adamie drogi, ja też uważam, że głosowanie jest niezbędne by dowieść filocommonsom i oportunistom jak Paelius, że większość jest za przywróceniem polskiego repozytorium. Moim zdaniem nasze masowe wycofanie zdjęć i grafik z Commons wstrząśnie choć trochę społecznością i każe jej myśleć. Belissarius (dyskusja) 05:58, 13 lut 2013 (CET)

Czy wiesz

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, --Joanna Kośmider (dyskusja) 07:11, 13 lut 2013 (CET)

Czy wiesz

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, --Joanna Kośmider (dyskusja) 06:24, 14 lut 2013 (CET)

Odp:Czy wiesze

Odp:Czy wiesze

A ja mogę zgłosić? Nie będę się czepiać, a na SG przyda się. :-)Tanja5 (dyskusja) 22:20, 14 lut 2013 (CET)

Zgłosiłam, mając nadzieję, że głowy mi nie urwiesz. :-) Pozdrawiam serdecznie i trzymaj tak dalej. Tyle widzę nowego. Nie przyszłoby mi na myśl aby poznawać obrazy po autorach. Dla mnie było tylko ważne, czy mi się podoba, czy też nie. Pozdrawiam.Tanja5 (dyskusja) 23:04, 16 lut 2013 (CET)

Czy wiesz

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, --Joanna Kośmider (dyskusja) 06:18, 15 lut 2013 (CET)

DNU

Hej ;) Dwie drobne prośby – odlinkowuj tych kasowanych (no chyba, że stanie się encyklopedycznym w przyszłości wydaje się prawdopodobne), zwłaszcza chodzi mi o hasła zbiorcze typu noty biograficzne czy ujednoznacznienia z nazwiskami. No i myślę, że nie warto tak się spieszyć z orzekaniem "braku zainteresowania zgłoszeniem" – każde zgłoszenie mamy na osobnej stronie nic się nie stanie, jeśli potrzymamy jakąś dyskusję trochę dłużej, no chyba, że ktoś Ci wygląda na ency, a nikt nie zabiera głosu przez 2 tygodnie, to wtedy faktycznie przeniesienie do archiwum może być zasadne. Ale w innych przypadkach chyba lepiej po prostu wypowiedzieć się na temat encyklopedyczności podmiotu i już mamy wymagane "zainteresowanie" :) Pzdr, Nedops (dyskusja) 13:11, 17 lut 2013 (CET)

T ZałatwioneNedops (dyskusja) 14:10, 17 lut 2013 (CET) Jest link zewnętrzny ;) Można dać jako bibliografię, ale ja w takich sytuacjach wolę sprawdzić czy wszystkie dane w haśle mają poparcie w źródle. Nedops (dyskusja) 15:54, 17 lut 2013 (CET)

Titanium (singel)

hej, uważam że definitywnie przeniesione powinno zostać do "Titanium" po prostu jako cover, coverom nie zakłada się osobnych haseł, nawet jeżeli miały jakieś większe osiągnięcia, dobre opinie, czy wysokie pozycje, wystarczy dodać do oryginalnego hasła sekcję 'Cover Dody' lub coś takiego. mam nadzieję że możesz się tym zająć, ja skasowałbym to a całość wrzuciłbym do oryginalnego hasła, ewentualnie zrobić parę niewielkich korekt. pozdrawiam. 86.186.80.181 (dyskusja) 23:54, 17 lut 2013 (CET)

Lepiej? ;)

Spike, godz. 23:28, 18 lutego 2013 r.

Czy wiesz

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, --Joanna Kośmider (dyskusja) 06:29, 19 lut 2013 (CET)

Benjamin Franklin (obraz Wilsona)

Już sprawdzone, poprawiłam głównie powtórzenia. Troche zastanawia mnie to przedstawienie z prawej strony, to jest lewa strona modela, a prawa z punktu widzenia widza. Myślę, że bardziej niż Kategoria:Postacie historyczne na obrazach pasuje tu Kategoria:Portrety postaci historycznych. Ta pierwsza moim zdaniem bardziej nadaje się do portretów zbiorowych i obrazów nie bedących oficjalnymi portretami. Ale generalnie jest tam bałagan i nie jestem pewna czy taki podzial ma sens :) Tremendo (dyskusja) 13:46, 19 lut 2013 (CET)

Dzięki :) Tremendo (dyskusja) 22:27, 19 lut 2013 (CET)

Re: ksiązka

Re: znając polskojęzyczną Wikipedię, to hasło o książce zostanie usunięte. Po co mam poświęcać czas na pisanie hasła, jeśli moja praca i tak pójdzie do kosza? BartłomiejB (dyskusja) 00:49, 20 lut 2013 (CET)

Re: "Artykuł świadomie przywróciłem do stanu po edycji Carlosa i zablokowałem go." - dlaczego wycofałeś także zmianę, która poprawiała (przez eliminację) błędne zdanie "Crimen sollicitationis formalnie utraciło moc prawną w 1983 roku (...)"? Przykro mi, ale tego rodzaju działanie pokazuje moim zdaniem, że starasz się wybielić Kościół katolicki i używasz do tego celu narzędzi administracyjnych (rewert do preferowanej wersji + zabezpieczenie hasła). Moim zdaniem to samo miało miejsce także jakiś czas temu, kiedy postanowiłeś skasować hasło Kościół katolicki a Biblia czy Finansowanie organizacji religijnych przez Polskę. Niezależnie zresztą od przesłanek, jakie Tobą kierują przy podejmowaniu tego typu działań, skutek jest taki, że polskojęzyczna Wikipedia ma w opinii wielu (w tym jej współtwórcy) skręt w prawo (co rozumiem jako np. sprzyjanie Kościołowi katolickiemu). Mam nadzieję, że masz świadomość, że sytuacja ta wynika m.in. z Twoich (nieprzemyślanych i błędnych IMO) działań administracyjnych. "Nie rewertuj za każdym razem każdej edycji z którą się nie zgadzasz. Czasem zastosuj metodę wpierw pytanie później działanie.", "Wikipedia i jej zasady działają w bardzo prosty sposób: jeżeli masz jakieś wątpliwości co do edycji któregoś z Wikipedystów zwracasz się do niego z prośbą o wyjaśnienie, nie działasz siłowo rewertując czyjeś edycje jeżeli nie są wandalizmem czy oczywistą pomyłką." - czemu sam nie stosujesz tej zasady? Najpierw usunąłeś moją edycję i dokonałeś rewertu do swojej preferowanej wersji, a dopiero później rozpocząłeś dyskusję. "Artykuł nie jest Twoja własnością i może ją edytować każdy." - no, nie bardzo. W tej chwili hasła Przestępstwa seksualne w Kościele katolickim nie może edytować każdy, a tylko administratorzy, w tym Ty. Twoja preferowana wersja będzie wisiała co najmniej tydzień. Argument siły, nie siła argumentów. "Nie wiem czy książka zostanie usunieta czy nie ale inne artykuły nie sa miejscem na ich promowanie" - nie chodzi o "promowanie" czy "kryptoreklamę", tylko o dostarczenie informacji czytelnikowi. Sekcja o Polsce jest b. niewielka w porównaniu z innymi krajami, więc każda dodatkowa informacja jest na wagę złota. To chyba jedyna wydana w Polsce książka poruszająca temat hasła z polskiej perspektywy; była komentowana w mediach[1], ustosunkował się do niej także rzecznik Episkopatu[2], a ten ostatni zdecydowanie nie komentuje przecież każdej jednej publikacji, która w jakiś sposób stawia Kościół katolicki w Polsce w negatywnym świetle. Jeśli przyjmiemy, że celem istnienia tego hasła jest dostarczanie informacji czytelnikowi (a o to przecież chodzi w Wikipedii), to informacja o tej książce jest ważna w sekcji o Polsce (ewentualnie w innym miejscu hasła). BartłomiejB (dyskusja) 02:04, 20 lut 2013 (CET)
 1. np. W najnowszym „Newsweeku”. Milczące ofiary księży-pedofilów (Newsweek), Ukryty grzech Kościoła: "Lękajcie się" - Ekke Overbeek może stać się drugim Janem Grossem (PolskaTimes), Ekke Overbeek o pedofilii wśród polskich księży: molestowanych nawet tysiące dzieci (Wirtualna Polska)
 2. Ks. Kloch: Przyjęliśmy wytyczne ws. pedofilii (Interia)
 3. Cenzura na Wiki

  • Za usunięcie hasła o o. J. Krzysztofowiczu należy się Adamt tytuł: "Zasłużony dla cenzury na Wikipedii".

  Przestępstwa seksualne w KK

  Witam. W nawiązaniu do twojej dyskusji z BartłomiejemB i blokadą artykułu wskazuję, że wyjaśniłem swoją edycję ws. obowiązywania Crimen solicitationis oraz zawarłem kilka innych sugestii co do treści artykułu. Myślę, że wymaga ona pewnej rewizji, a w szczególności uaktualnienia tam, gdzie informuje o sprawach w toku. Pozdrawiam CarlosPn (dyskusja) 17:25, 20 lut 2013 (CET)

  Witam. Usunąłem w artykule kilka wychwyconych błędów/przekłamań lub nietrafionych źródeł. Wydaje mi się jednak, że w celu generalnej poprawy artykułu należałoby go wstawić do PANDY. Większość informacji w artykule, jak sądzę, jest poprawna, a przynajmniej była w momencie ich wstawiania. Trzeba tu raczej poszukać dodatkowych źródeł i zaktualizować dane. Nie usunąłem np. Filipin czy Francji z zestawienia bo kojarzę, że faktycznie były tam afery. To będzie wymagało wiele żmudnej pracy ale jest do zrobienia. Szczerze mówiąc jednak, ja w chwili obecnej nie mam czasu na taką robotę stąd moja sugestia o PANDZIE CarlosPn (dyskusja) 22:56, 22 lut 2013 (CET)

  Liberiusz

  Wg oficjalnego wykazu z 1984 roku nie jest zaliczany do świętych. Albertus teolog (dyskusja) 22:24, 20 lut 2013 (CET)

  Katolicy, w przeciwieństwie do prawosławnych, nie wykreślaja swoich świętch. Niemniej przez lata różnie to bywało. Nie było procesow kanonizacyjnych a o wszystkim decydowal kult i Marytrologium. Być może istniał kult zwiazany z Liberiuszem, który zanikł naturalnie, a ponieważ w swietle współczesnych badań nie ma dowodów na zapisy w Martyrologium więc teraz wykazy papieży milczą w sprawie jego świętości. Co ciekawe, jest w tym osamotniony, bo jest chyba jedyny z tamtych wieków, który nie jest świety. Ciekawostek jest więcej. Św Mikołaj jest w Martytologium, ale nie ma dowodów, że w ogóle istniał. Natomiast Hildegarda cieszyła się kultem i dopiero teraz się okazalo, że w Martyrologium jej nie ma. Benedykt XVI kazał więc ją dopisac i tak została oficjanie świętą, bez procesu kanonizacyjnego. Albertus teolog (dyskusja) 23:15, 20 lut 2013 (CET) Polecam to źródło. Wynika z niego, że jest czczony przez prawosławnych, natomiast na zachodzie jego kult szybko zanikł. Niemniej, jako świętego wymieniają go np. Alphonsus Ciacconius, Ferdinando Ughelli i Agostino Oldoini w kolejnych wydaniach Vitae & Res Gestae Pontificum Romanorum & S.R.E. Cardinalium (1601, 1630 i 1677), dzieła będącego w XVII wieku taką "półoficjalną" historią papiestwa. Pozdrawiam CarlosPn (dyskusja) 23:36, 20 lut 2013 (CET) Onufrio Panvinio, Romani pontifices & S.R.E. Cardinales, Wenecja 1557, s. 15, także uważał Liberiusza za świętego, a znów mamy do czynienia z autorem bezpośednio związanym ze Stolicą Apostolską CarlosPn (dyskusja) 23:40, 20 lut 2013 (CET)

  Obnażenie z szat

  Być moze są niejasności: "głowy ludzi nie powinny przewyższać postaci Chrystusa" a tam jest choć jedna głowa większa od postaci Jezusa? Bo nie widzę. "Być może tematyka miała nawiązywać do miejsca przeznaczenia obrazu (zakrystii) i do czynności jakie wykonuje tam kapłan." brzmi to jakby się obnażał. O to ma chodzić, czy to jakieś nieporozumienie? Co prawda nie byłem nigdy w zakrystii w czasie przygotowań, więc moze i się przebiera nie wiem. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 01:09, 21 lut 2013 (CET)

  Może i z tą głową to było pytanie retoryczne, ale sam nie chciałem zmienaić, bo jednak po prostu nie mam źródeł, więc wolałem zasygnalizować autorowi:) Natomiast co do zakrystii to faktycznie nie wiedziałem jaka jest procedura. Ja uczestniczyłem w mszach na tym etapie, gdy kapłan wychodził już w szatach liturgicznych:) Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 23:04, 21 lut 2013 (CET)

  Czy wiesz

  W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, --Joanna Kośmider (dyskusja) 06:22, 21 lut 2013 (CET)

  Czy wiesz

  W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, --Joanna Kośmider (dyskusja) 06:17, 22 lut 2013 (CET)

  Czy wiesz

  W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, --Joanna Kośmider (dyskusja) 06:33, 23 lut 2013 (CET)

  Uczta Baltazara

  Cześć. Zdaje się, że znasz się na malarstwie. Jest taki obraz "Uczta Baltazara" Rembrandta, jednak w pewnym polskim filmie z 1954 (pod takim właśnie tytułem) za autora podaje się Veronese. Nigdzie w internecie nie natrafiłem na informację, że Veronese taki obraz namalował. Czy to celowa zmiana dla potrzeb fabuły filmu, czy też może rzeczywiście Veronese (obok Rafaella i np. anglika Johna Martina) kiedyś taki obraz stworzył? Krótko mówiąc czy słyszałeś kiedykolwiek o obrazie pt. "Uczta Baltazara" Veronese? --Morus kot (dyskusja) 22:25, 24 lut 2013 (CET)

  OK. Rozumiem, że chodzi Ci o ten obraz [7]. Czy kiedykolwiek widziałeś płótno ukazane w 52 minucie tego [8] filmu?

  Carl Bloch

  Masz może jakieś informacje wystarczające, by napisać jego biogram. Bardzo ładne obrazy religijne malował, a swojego hasła nie ma. Hoa binh (dyskusja) 10:48, 28 lut 2013 (CET)

  • Hm, trochę szkoda. Jednak przed definitywnym upadkiem sztuki na początku XX wieku jest jeszcze miejsce na kilku geniuszów typu Turner, Friedrich czy Bractwo Prerafaelitów :) Hoa binh (dyskusja) 08:08, 1 mar 2013 (CET)

  Nalewki

  Absolutnie się z Tobą nie zgadzam! Artykuł jest poplątaniem informacji o historycznej ulicy z obecną - artykuł wyjaśnia zawiłości nazewnictwa ulicy Nalewki, wplątana jest tu historia ulic: Nalewki, Gęsiej, Bohaterów Getta, Andersa i Anielewicza. Artykuł wyjaśnia te zawiłości! napisany fatalnym stylem - to popraw styl, dodaj informacje. Nie pozwolę na głupie przekierowanie! PS: Dodatkowo żądam przywrócenia ulicy Gęsiej. Encyklopedyczne są: nazwane ulice związane z ważnym wydarzeniem historycznym, nazwane ulice, które są opisane w dowolnym przewodniku jako atrakcyjne turystycznie. --Spacejam2 jeśli musisz, odpowiedz tu 21:19, 28 lut 2013 (CET)

  Ulica Gęsia (nie pokrywająca się w całości z dzisiejszą Anielewicza) spełnia jeden z punktów zasad WP:Ulica - jest powiązana z wydarzeniem historycznym, konkretnie zdobyciem Gęsiówki. Przywróciłem. Nie rozumiem natomiast, czemu dwukrotnie usunąłeś artykuły o ważnych warszawskich ulicach, wbrew regułom ekspresowego kasowania. A. Bronikowski zostaw wiadomość 22:45, 28 lut 2013 (CET)

  Nalewki

  Czemu usunąłeś tę stronę, i to w trybie ek? Przecież to była jedna z najważniejszych ulic przedwojennej Warszawy! To prawie tak, jakby usuwać Marszałkowską czy Nowy Świat. A. Bronikowski zostaw wiadomość 22:23, 28 lut 2013 (CET)

  hasło do bani, ale nie do usunięcia. Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 22:27, 28 lut 2013 (CET) Ale artykuł mówi i o starej ulicy. Fakt, że należałoby artykuł uporządkować i sensowniej powiązać z tym Ulica Bohaterów Getta w Warszawie - ale to nie jest jeszcze ek. A. Bronikowski zostaw wiadomość 22:36, 28 lut 2013 (CET)

  Dzięki. Piszę teraz pracę o dzielnicy żydowskiej w Warszawie, więc coś się chyba znajdzie. Co do odległości: sprawdziłem na serwisie mapowym UM Warszawa, gdzie się ładnie nakładają fotomapy stare i nowe [9], i nie jest dalej niż 100m. Galitzianer (dyskusja) 00:57, 1 mar 2013 (CET)

  Teatr 6. piętro

  Cześć!

  edytuję i dodaję hasła po raz pierwszy - czy mógłbyś mi pomóc przebrnąć przez to? trochę się zgubiłam na etapie dyskusji

  Maja

  Pius Paschke

  Witam, czy mógłbyś przywrócić usunięty przez siebie artykuł? Zawodnik spełnia obecnie kryteria encyklopedyczności dzięki 4. miejscu w Pucharze Kontynentalnym (którego nie było podczas dyskusji w poczekalni). Barcival (dyskusja) 14:24, 3 mar 2013 (CET)

  Dziękuję. Mam jeszcze jedną sprawę. Przywróciłeś historię razem z edycjami sprzed usunięcia. Z tego powodu wynika z niej teraz, że przez półtora miesiąca w haśle był szablon DNU, po czym ja zmieniłem całą treść, opisując zmianę 'nowy'. Nie do końca jest to zgodne ze stanem faktycznym :) Nie znam się co prawda na przyjętych w takich sytuacjach zasadach, ale wydaje mi się, że w historii powinny być tylko edycje z dziś. Barcival (dyskusja) 21:41, 3 mar 2013 (CET) Tylko, że ja nie zmieniłem w pełni treści hasła, ale stworzyłem je na nowo, bo w tamtym momencie nie istniało i nie mogłem skorzystać z wersji 1playera. Autorem hasła jestem ja, a z historii wynika obecnie co innego. Ale OK, być może masz rację. Nie jest to z resztą temat na tyle istotny, byśmy mieli się o to kłócić :) Barcival (dyskusja) 22:12, 4 mar 2013 (CET)

  Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wybór członków/2013-03/Nominacje

  Po raz kolejny pozwoliłem sobie na zgłoszenie do KA. Mam nadzieję, że tym razem potwierdzisz. Pozdrawiam --Pablo000 dysk 22:28, 4 mar 2013 (CET)

  Jose Sancho

  Adamt mogę ciebie poprosisz o pomoc to jest mój artykuł o hiszpańskim aktorze czy mógłbyś poprawić w moim artykule linki do źródeł bo to imię aktora Jose ta litera e na końcu jest kreską do góry ja nie potrafię zrobić takiej litery będę wdzięczny za pomoc Robertkarpiakpl (dyskusja) 23:49, 4 mar 2013 (CET)

  • Ja dodałem źródła nie co inaczej bo jak mówiłem to imię aktora Jose ta litera e na końcu jest kreską do góry janie potrafię zrobisz takiej litery Robertkarpiakpl (dyskusja) 23:59, 4 mar 2013 (CET)

  Honorowi obywatele

  Zapraszam do dyskusji. Tomasz Wachowski (dyskusja) 09:26, 5 mar 2013 (CET)

  140 000

  Gratuluję 140 000 edycji! Tremendo (dyskusja) 10:54, 5 mar 2013 (CET)

  Tak myślałam, że się przymierzasz do Nosicielki :) Tremendo (dyskusja) 23:56, 5 mar 2013 (CET) Chętnie coś dodam, ale muszę wcześniej uporać się z jednym zaliczeniem, dlatego jestem na odwiku :/ Tremendo (dyskusja) 00:04, 6 mar 2013 (CET) Dzięki, obawiam się, że u mnie trochę to potrwa. Ale sprawdzanie to nie pisanie :) Nawet ostatnio bardziej polubiłam El Greca, po lekturze tylu artykułów. Jeśli chcesz mogę Ci udostępnić fragment o nim z Muzeum Prado. Arcydzieła malarstwa, poza tym to chyba tylko w Szekely'm coś o nim mam, ale to chyba masz Tremendo (dyskusja) 00:27, 6 mar 2013 (CET) Zaintrygował mnie Portret Markizy Bermúdez bo wcześniej o nim nie czytałam, praktycznie nic o nim nie ma w moich źródłach, najwyżej wzmianka, że powstał przy okazji portretu jej męża. Nie znalazłam nawet potwierdzenia polskiego tytułu. Uzupełniłam trochę opis na bazie stron internetowych Tremendo (dyskusja) 22:34, 6 mar 2013 (CET) :)

  Wikipedysta:Adamt/brudnopis2

  Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 08:00, 7 mar 2013 (CET)

  2 i 3 maja

  Widzę, że bierzesz się za dwa bardzo ważne obrazy Goi. Jeżeli mogę coś zasugerować to użyj tytułów Rozstrzelanie powstańców madryckich i Szarża mameluków jako nazw artykułu. One są w Polsce popularniejsze i bardziej zrozumiałe niż 2 i 3 maja. Dla Hiszpanów to oczywiste daty, nam niestety niewiele mówią. Tremendo (dyskusja) 16:25, 10 mar 2013 (CET)

  Moim zdaniem te tytuły nie są błędne, skad ten pomysl? Uważam nawet, że są bardziej poprawne niż tłumaczenie daty. To nie jest tak, że je sobie wymyślono w Polsce, w Hiszpanii też funkcjonują obie wersje - data albo wersja opisowa. Nowe opracowania to często bezpośrednie tłumaczenia tytułow, które nie zważają na to, że inne już się przyjęły. Zwłaszcze "Rzostrzelanie powstańców madryckich", jest bardzo dobrze znane pod tym tytułem i wcale nieznane jako 2 maja. A nazwanie artykułu o obrazie "2 de mayo" uważam za przesadną poprawność, gdy jest tak rozpowrzechniony polski tytuł obecny w wielu źródłach Tremendo (dyskusja) 18:13, 10 mar 2013 (CET) OK w hiszpanskiej wiki jest "Rozstrzeliwanie na górze Príncipe Pío" albo "3 maja 1808 w Madrycie" albo "Rozstrzeliwania z 3 maja". Nasz tytul jest kompilacja :) A ponadto u nas Giocconda to Mona Lisa bo tak sie przyjelo... Mogę mnożyć polskie źródła z prefereowanymi przeze mnie tytułami. Najważniejszym źródłem jest dla mnie obecnie Hughes, bo to jest najdokładniejsze opracowanie przetłumaczone na język pMożolski i praktycznie nie ma w nim bledow. Hughes podaje obie wersje tytułów. "Rozstrzelanie powstancow madryckich" jest wg mnie rownie poprawne co "3 maja" a znacznie popularniejsze. W ten sposob szukalabym tego obrazu w internecie Tremendo (dyskusja) 18:34, 10 mar 2013 (CET)

  "Rozstrzelanie powstancow madryckich" 3,360 wynikow w google :) Tremendo (dyskusja) 18:38, 10 mar 2013 (CET)

  Wynika z tego, że angielski jest popularniejszym językiem niż polski i to, że tytuł o którym mówie jest popularny w Polsce (3,360). Angielska wikipedia w ogóle nie powinna być tu wzięta pod uwagę, to chodzi o tytuł dzieła w języku polskim. Oczywiście oryginalny tytuł jest ważny ale ang wiki niech sobie robi po swojemu, wg. swojej literatury Tremendo (dyskusja) 20:23, 10 mar 2013 (CET) IMO powinien to być tytuł, który się częściej pojawia w polskiej literaturze, bo kim my jesteśmy, żeby mówić, że jeden jest poprawny a drugi nie, chyba z tym sie zgodzisz? Tremendo (dyskusja) 20:31, 10 mar 2013 (CET) Chyba trochę przesadzasz i ten tytuł nie wynika z propagandy tylko z interpretacji historii. Oczywiście nie wszyscy byli powstańcami, część pewnie znalazła się tam przypadkowo, jest to jednak pewne uogólnienie - moim zdaniem nie zawiera przeklamania, ani nie jest krzywdzące. Oczywiście wszystkie tytuły powinny się znależć w artykule, ale moim zdaniem Rozstrzelanie... powinno być nazwą artykulu. Ja bym go tak nazwala, ale cóż :) muszę wracać do moich statystyk żeby je jakoś zaliczyć i niestety musze na jakiś czas oddać pole... Zrobisz jak uważasz na pewno masz też sporo racji Tremendo (dyskusja) 20:55, 10 mar 2013 (CET) Zrób chociaż przekierowanie na pocieszenie... :) Wyszło bardzo fajnie, jest wszystko co najważniesze. Mam tylko pytanie co do słowa Rozstrzeliwanie, czy to nie powinno być Rozstrzelanie? Nie znalazłam nigdzie Rozstrzeliwania. Dodałam źródła do konkretnych tytułów. Oczywiście żadnej urazy nie żywię, ciesze się, że napisałeś ten artykuł, chociaż z drugiej strony ja też bardzo chciałam to zrobić. No ale najważniejsze, że jest :) Tremendo (dyskusja) 22:46, 10 mar 2013 (CET) Może jeszcze ten tytuł pod głownym obrazkiem zaminić na jeden z cytowanych Tremendo (dyskusja) 23:03, 10 mar 2013 (CET)

  Goya

  No nie wiem, myślałam, że nie lubisz czywiesza i w ogóle zabronionio wspominać :) Tremendo (dyskusja) 21:28, 14 mar 2013 (CET)

  Ten sam argument Ciebie nie przekonał :) A szczerze trochę mi się nie chce tego teraz śledzić, poza tym jeszcze kiedyś uzupełnię te artykuły bo nie zajrzałam do wszystkich moich źródeł. Jeśli masz ochotę wstawić do czywiesza to śmiało Tremendo (dyskusja) 10:23, 15 mar 2013 (CET)

  Jurassic Park IV

  Czy mógłbyś przejrzeć zmianę, którą wprowadziłem w tym artykule? Inaczej Bóg wie, ile czasu to będzie nieprzejrzane... --A M I J K (dyskusja) 17:37, 15 mar 2013 (CET)

  Proszę nie wszczynaj wojny edycyjnej

  Jak w temacie, pozdr. --Quodvultdeus (dyskusja) 23:41, 15 mar 2013 (CET) Witaj, już kiedyś się tu spotkaliśmy. Kochany, usunąłeś sekcję praktycznie bez usłyszenia zdania innych. Nie włączyłeś się w dyskusję już wcześniej otwartą na temat tej sekcji, otwarłeś nową, i bez czekania na odpowiedź usunąłeś ją. Treści, które podałem są akurat przedstawieniem stanowiska kardynała, łącznie z cytatem jego własnych słów. Chyba wypuszczasz zasłonę dymną dla własnej działalności niezgodnej z zasadami.--Quodvultdeus (dyskusja) 00:14, 16 mar 2013 (CET)

  Wiem, że trwają przepychanki, ale w haśle jest jednak sporo edycji, większość sensownych. Trzeba mieć oczywiście rękę na pulsie, ale z protectem bym się wstrzymał. Pzdr, Nedops (dyskusja) 00:25, 16 mar 2013 (CET) Powiedz mi proszę, dlaczego najpierw usuwasz istotne wydarzenie z aktywności kardynała, a potem dopiero chcesz dyskutować? Czyżbyś uważał, że jedynym istotnym tematem działalności kardynała dla zamieszczania w wiki jest to, że sobie gotował oraz że jest fanem klubu piłkarskiego? Jego akcja przeciw małżeństwom homoseksualnym nie podoba się, ale zamilczanie tego w jego biografii, albo danie tylko zdawkowej informacji, gdy najwyraźniej był to dla niego w 2010 r. temat nr. 1, jest POV --Quodvultdeus (dyskusja) 00:39, 16 mar 2013 (CET)

  Obraz Matki Boskiej Nieustającej Pomocy

  Witam Ten cytat znajduje sie w Erem w centrum Złoczewa J Majdańskiego ale o ile wiem jest on zaczerpnięty z kronik sióstr mniszek z kronik które sa tylko do wgladu w archiwach klasztoru.

  Obraz Matki Boskiej Nieustającej Pomocy

  Tak wiem o tym ale ten cytat jest z książki J. Majdańskiego, na tej stronie jest bibliografia w której podany jest ten autor, mogę podać linka do tej strony ale na 80% cytat pochodzi z kroniki o dominika elewskiego które posiadają siostry w swoim archiwum wiec może zrobić przypis ze to jest z kronik sióstr kamedułek

  Ok wrazie problemów dam ci znac--Artur (dyskusja) 14:09, 17 mar 2013 (CET)


  Czy gdy informacje na temat danej osoby sa ze strony internetowej a nie mam żadnych źródeł tekstowych to w bibliografii podaje linki do stron czy w przypisach ??? druga sprawa czy jesli mam zdjecie ze strony urzedu gminy to na jakiej licencji powinienem je dodac ?? pozdrawiam--Artur (dyskusja) 18:47, 17 mar 2013 (CET) Czy w przepisie ma byc link czy opis co to za strona kto ja opracował. dostałem maila ze zgodą publikacji na wikipedii czy to wystarczy ???--Artur (dyskusja) 12:59, 18 mar 2013 (CET)

  Sziksa

  Pięć lat temu zakończyliście dyskusję o pozostawieniu hasła Sziksa. Teraz dopiero trafiłem na to hasło, przeczytałem i wyjaśnienie wydaje mi się mylące. Czy mógłbyś rzucić okiem? Co sądzisz o uzupełnieniu?--C. Trifle (dyskusja) 02:01, 18 mar 2013 (CET)

  • Tak zwykle robię, ale w tym wypadku była dłuższa dyskusja. Wolałem się upewnić, czy może to tak ma pozostać na stałe. Będzie potrzebne uzupełnienie jeszcze w innym miejscu, spróbuję się za to wziąć w wolnej chwili. Pozdrowienia.--C. Trifle (dyskusja) 14:42, 18 mar 2013 (CET)
  • Wprowadziłem zmiany, które uważam za sensowne. Są podane uznawane źródła. Nie ukrywam na stronie Dyskusji, że miałem na ten temat własne obserwacje. Tym niemniej, moje zmiany już doprowadziły, jak się wydaje, przynajmniej jedną osobę do lekkiego zdenerwowania. Chciałbym zaznaczyć, że niejednokrotnie bywałem w sytuacji, w której ja lub ktoś w obcym języku używał głośno i dumnie słowa, które w innym języku miało dramatycznie różne znaczenie, a osoby słuchające tego nie bardzo wiedziały, w którą stronę odwrócić wzrok i uszy. Nie będę teraz cytował. Tak jest, obawiam się, ze słowem shiksa, które za oceanem zrobiło nieoczekiwaną karierę. Trzeba to jakoś ludziom delikatnie uzmysłowić. A więc, czy mógłbyś rzucić okiem - czy rzeczywiście piszę nie na temat, jak twierdzi Gytha? Jeśli tak, to może w ogóle rozdzielić te hasła i zostawić tylko te piękne amerykańskie teksty, niech się dalej wygłupiają przed publiką?--C. Trifle (dyskusja) 21:45, 18 mar 2013 (CET)

  Basil Kerski

  Dzień dobry. Chciałbym prosić pana, jako administratora, o przejrzenie wprowadzonych w ubiegłym tygodniu zmian w haśle Basil Kerski. Są to drobne poprawki merytoryczne w biogramie oraz uzupełnienie o aktualne zdjęcie. Z góry dziękuję, ECS Gdańsk (dyskusja) 12:31, 18 mar 2013 (CET).

  Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2013:03:14:Agata Linek

  Cześc, czy mógłbyś skończyć tę dyskusję? Pisałem do Pabloo, ale on jest zgłaszającym i mu nie wypada ;) Andrzej19@. 23:05, 20 mar 2013 (CET)

  Odp:Mediacja (?)

  Odp:Mediacja (?)

  Cześć! Niestety wiadomość przeczytałem dopiero dzisiaj. Skrobnij maila, jeśli to coś pilnego. Pozdr, — Awersowy <talk> 09:11, 21 mar 2013 (CET)

  Anton Rafael Mengs

  Witaj, czy mógłbyś zajrzeć do dyskusji tego hasła i jeśli zgadzasz się z sugerowaną zmianą odwrócić jakoś to przekierowanie? Ja zrobiłam takie odwrócenie metodą kopiuj wklej po tym jak Majas na balkonie przeniesiono do Maje na balkonie ale mam wrażenie, że będąc administratorem można to jakoś lepiej zrobić. Tremendo (dyskusja) 18:34, 23 mar 2013 (CET)

  Dziękuję Tremendo (dyskusja) 20:53, 23 mar 2013 (CET)

  Szukanie uzasadnienia w innej Wikipedii

  Gdzie jest napisane, że artykuł w innej Wikipedii automatycznie wpływa na decyzje w polskiej? Wielokrotnie usuwano tutaj artykuły wyśmiewając taka argumentację. Kiedy sytuacja się zmieniła?

  Xx236 (dyskusja) 12:03, 27 mar 2013 (CET)

  Szkolenie na UWr

  Hej,

  jak pisałem w PW, na listach oraz na Tablicy Ogłoszeń, wciąż szukam dodatkowych trenerów na szkolenie na UWr 5 kwietnia. Gorąco zachęcam do wzięcia udziału, rzadka okazja by pouczyć wiki i to jeszcze ludzi, którym zależy. :) Dodatkowo, ponieważ szkolącym się zależy na dobrym szkoleniu, mogę próbować zrekompensować poniesione koszty i poświęcony czas wolny.

  Będę wdzięczny za odpowiedź!

  Pozdrawiam,
  aegis maelstrom δ 00:01, 29 mar 2013 (CET)

  Pomoc

  Witam, jestem nową użytkowniczką Wikipedii. Kilka dni temu utworzyłam nowo hasło i nadal jest ono nie przejrzane (http://pl.wikipedia.org/wiki/Paula_(album)) Zaczęłam się trochę martwic, a bardzo cenię sobie uwagi. Gdyby mógł Pan zajrzec, bylabym wdzięczna Pozdrawiam.

  Czy może być?

  Witam! Ostatnio stworzyłem artykuł (jeszcze w brudnopisie - tutaj) o NMP Opolskiej. Czy mógłbyś sprawdzić czy wszystko jest tak, jak być należy?Adynno (dyskusja) 18:32, 1 kwi 2013 (CEST)

  • PS Możesz też sprawdzić to?

  El Greco lista dzieł

  Witaj, może mógłbyś zrobić oddzielny artykuł-listę dzieł El Greca na wzór tego na hiszpańskiej lub angielskiej wiki: Works of El Greco Tremendo (dyskusja) 12:29, 2 kwi 2013 (CEST)

  Brzmi obiecująco :) chętnie pomogę Tremendo (dyskusja) 19:09, 2 kwi 2013 (CEST)

  W sprawie ponownego założenia hasła Kazimierz Andrzej Zych

  Witam Serdecznie. Właśnie poinformował mnie mój kolega że usunięto moje hasło Kazimierz Andrzej Zych z Wikipedii. Kolega założył hasło w porozumieniu ze mną ale widać miał jakieś problemy techniczne lub popełnił błędy w wprowadzaniu informacji że hasło usunięto. W związku z powyższym proszę o pomoc w wprowadzeniu ponownie nowego hasła lub poprawienie na bazie starego hasła odrzuconego. Najchętniej bym to zlecił osobie która profesjonalnie zajmuje się takimi sprawami by uniknąć kolejnych błędów. Pozwolę sobie podać swój Pozdrawiam Kazimierz Andrzej Zych Proszę o pomocną odpowiedz

  Mirosław Szerszeń

  Odp:Mirosław Szerszeń

  Ale ta postać jest wspomniana w Encyklopedii Solidarności dwukrotnie patrz wpis Pbk z 17:15, 27 mar 2013 (CET). Proszę przemyśl swoją decyzję jeszcze raz. --PNapora (dyskusja) 22:16, 7 kwi 2013 (CEST)

  Wielokrotne linki wewnętrzne

  Witaj, czasem obaj pomagamy znakomitej Tremendo w jej artykułach o sztuce hiszpańskiej. Ale do rzeczy. W sprawie „multinków” nie mogę jakoś poukładać Twoich wypowiedzi. Jesteś stanowczo na tak i ostro na nie (jesteś za, a nawet przeciw). Grzmisz o konsekwencji i do niej zniechęcasz. Narzekasz, że nikt nie „walczy”, a gdy walczy, obrywa od Ciebie po głowie (niezrozumienie zasad, lenistwo). Dając przykład w FIS Ladies Grand Prix 2007 odlinkowujesz tylko jedną tabelkę. Co do wyróżnień DA, AnM, LnM, mam inny pogląd. Tu nie chodzi o jedno czy drugie linkowanie, tu jest rażące naruszenie zaleceń. Przy okazji rzuć okiem na dyskusję redaktorów artów o skokach tu i tu. Oni wiedzą, że to niezgodne z zasadami, liczą się z tym, że będą musieli pozmieniać, ale cały czas mają nadzieję, że nie dojdzie do rozstrzygnięcia i po „pustej dyskusji” (to ich określenie) wszystko zostanie po staremu. Obawiam się, że bez Twojego jednoznacznego poparcia tak się skończy. Kelvin (dyskusja) 10:23, 8 kwi 2013 (CEST)

  FLWT

  Adamie, nie proszę Cię abyś poprawiał wszystko, chciałbym żeby jeden artykuł - FIS Ladies Grand Prix 2007 - był doprowadzony do stanu zgodnego z zaleceniami (teraz już chyba nareszcie jest?). Abym mógł zacząć prace nad poprawą wszystkich innych artów z tej serii, biorę to tylko na siebie, ale muszę mieć coś gotowego aby móc działać, i nie robić miliona edycji, tylko wszystko zrobić na raz. Jak masz jeszcze jakiś zastrzeżenia napisz, chętnie to przedyskutuję. PS. Jak sprawdzić po ile raz się linkuje do danego zagadnienia w haśle ? Teflon94 (dyskusja) 19:10, 8 kwi 2013 (CEST)

  Czy wiesz – Portret damy w futrzanej etoli

  W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Hortensja (dyskusja) 12:29, 10 kwi 2013 (CEST)

  Fundacja SCP

  Prosze bardzo,oto i źródła:


  "Oficjalna" strona Fundacji: http://www.scp-wiki.net/

  Dowód na wpływ na Internetową społeczność: http://knowyourmeme.com/memes/subcultures/scp-foundation

  Dowód na to,że to nie OR: http://www.youtube.com/watch?v=RGh_a2RasQc&feature=player_embedded


  To jest element Internetu!Tego nie można negować! --Misiek1997 (dyskusja) 16:19, 10 kwi 2013 (CEST)

  Obraz 2 w 1

  Siema wiesz może co trzeba zrobić aby obraz znajdował się obok drugiego np: jak na stronie angielskiej Wikipedii o berlinie pzdr--Artur (dyskusja) 20:37, 10 kwi 2013 (CEST)

  Dwór w Sarnowie - mój dwór

  Witam

  Zakupiłem 5 lata temu Dwór w Sarnowie i chcę umieścić o nim informacje na Wikipedii .

  Na Wiki jest już strona o tym dworze lecz opisana jako pałac, co z tym zrobić

  Sarnowa pałac

  Od czego mam zacząć :-)

  Posiadam własne zdjęcia

  Staram się o dotację na odbudowę dworu

  Jakie informacje mogę zmieścić, czy i jak mogę skopiować już istniejące informacje z innych stron takich jak te

  Czy wiesz

  W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, --Joanna Kośmider (dyskusja) 06:43, 17 kwi 2013 (CEST)

  El Greco

  Witaj, postaram się przetłumaczyć Ci część tego artykułu w najbliższym czasie. Na razie faktycznie chciałabym skończyć martwe natury bo idą łatwo według szablonu. Tak naprawdę zaskoczył mnie bardzo ich opis, najwyraźniej indyk u Goi to nie może byc po prostu indyk, tylko metafora wojny... Im więcej go poznaje tym większe moje uwielbienie :) Tymczasem ja też mam małą prośbę, nie wiem jak zrobić archiwum mojej dyskusji a jest już nieprzywoicie długa, mógłbyś pomóc? Tremendo (dyskusja) 22:05, 18 kwi 2013 (CEST)

  Super dzięki, o to chodziło :) Tremendo (dyskusja) 10:13, 19 kwi 2013 (CEST) Zajrzyj tutaj Wikipedystka:Tremendo/brudnopis, przetłumaczyłam pierwszy i ostatni akapit, środkowy nie wydawał mi się tak ciekawy. Zachowałam numer przypisu, zebyś mógł podać za hiszpańskim artykułem. Poza tym śmiało zmieniaj słownictwo, żeby było podobnie jak w Twoich artykułach. Daj znać jeśli coś jest niejasne, a jak skończysz to wyczyść brudnopis :) Tremendo (dyskusja) 22:27, 19 kwi 2013 (CEST)

  Eleonore Griffin

  Cześć Adamt czy mogę prosić o pomoc dzisiaj napisałem artykuł o tej amerykańskiej scenarzystce. Jest błąd bo są o niej dwa źródła z filmwebu podaje ci linki do tych źródeł Eleonore Griffin w bazie Filmweb i Eleanore Griffin w bazie Filmweb ta pani miała na imię Eleanore nie Eleonore ona za materiał do scenariusza filmu Miasto chłopców została nominowana do Oscara. W pierwszym źródle filmweb jest jej lista filmów tylko nie ma informacji, że za film Miasto chłopców otrzymała nominację do Oscara natomiast w drugim źródle o niej jest jej lista tylko trzech filmów natomiast nie ma jej daty urodzenia i śmierci, ale jest informacja, że za film Miasto chłopców została nominowana do Oscara Robertkarpiakpl (dyskusja) 18:51, 19 kwi 2013 (CEST)

  Szablon

  Cześć, szukam szukam i nie widzę, wiesz jak szablon nawigacyjny może być innego koloru niż niebieski ? Drzewianin (chętnie odpowiem) 15:22, 20 kwi 2013 (CEST).

  • No właśnie Cię pytam czy takowy istnieje :P czy może być szablon nawigacyjny na przykład różowego czy zielonego koloru ? Drzewianin (chętnie odpowiem) 16:22, 20 kwi 2013 (CEST).

  Wybuch w fabryce w West

  Adamt dzisiaj napisałem artykuł o tej katastrofie i teraz żałuję, że go napisałem. Temat jest encyklopedyczny chciałem się ciebie zapytać naprawdę tylko zapytać czy mógłbyś zrobić poprawki w tym artykule martwię się, że artykuł zostanie przeniesiony do brudnopisu, a jak to się stanie ja nie dam rady go sam poprawić ten artykuł jest wielu innych wikipediach pomożesz? Robertkarpiakpl (dyskusja) 16:39, 20 kwi 2013 (CEST)

  Proszę o opinię

  Witam. Proszę o Twoją opinię w sprawie poruszonej w Dyskusja Wikipedii:Pięć filarów#Nie te filary. Propozycja Ency'ego wydaje się tak dobra, że nie powinna budzić sprzeciwów. Dlatego nie wiem, czy będzie potrzebne głosowanie, czy jak nie będzie sprzeciwów, to wystarczy konsensus. (Szczerze mówiąc jako inicjator dyskusji czuję się trochę w obowiązku pociągnąć temat, ale nigdy nie koordynowałem głosowania, więc nie wiem, czy dałbym radę...) Z góry dziękuję za opinię i ewentualną pomoc, jakby była potrzebna. (Oczywiście nie oczekuję pilnej odpowiedzi, jeśli jest ona uzależniona od dalszego rozwoju dyskusji.) Pozdrawiam --Wiklol (Re:) 22:38, 20 kwi 2013 (CEST)

  Natalia Siwiec

  Proponuję zabezpieczenie strony Natalia Siwiec przed utworzeniem, bo próby jej utworzenia będą się powtarzać cyklicznie. — Matvilho (dyskusja) 23:48, 21 kwi 2013 (CEST)

  Litości, nie tak szybko

  Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2013:04:26:Quentin Maxis - nawet nie zdążyłem przeczytać. Rozumiem, że jak są oczywiste opinie za usunięciem, to nie trzeba zawsze czekać 24h, ale tu nawet nie wiem, co było w haśle. --Wiklol (Re:) 16:34, 26 kwi 2013 (CEST) PS Oczywiście to bardzo dobrze, że Poczekalnia działa sprawnie, i nie wisi tam ponad 70 zgłoszeń. Tylko niech wszystko będzie załatwiane na tip-top, to zyska na tym opinia Wikipedii.

  Grzegorz Michalski

  Jak to nieencyklopedyczny?

  Grzegorz Michalski, ur. 1972, doktor nauk ekonomicznych, który niedawno był wałkowany w Poczekalni – tak.

  Ale teraz w jego miejsce pojawił się inny Grzegorz Michalski, ur. 1946, muzykolog, pierwszy dyrektor NIFC – okrropna forma, ale nie wydaje mi się, żeby nieencyklopedyczny. WTM (dyskusja) 18:14, 26 kwi 2013 (CEST)

  Linda Williams

  Nie rozumiem dlaczego uznałeś artykuł Linda Williams za nieencyklopedyczny. Rozumiem że artykuł In and Out of Love (Armin van Buuren ft. Sharon den Adel) nie spełniał kryteriów encyklopedyczności, ale artykuł Linda Williams uważam za encyklopedyczny, mimo tego że nie była to zbyt znana postać. W innych wersjach językowych Wikipedii jakoś można o tym artykule śmiało pisać. Domagam się przywrócenia tego artykułu! Z poważaniem Maattik (dyskusja) 19:41, 30 kwi 2013 (CEST)

  Paweł Kal

  Witam! Wpis "Paweł Kal" został uznany przez Ciebie za nieency, o ile się nie mylę aby zawodnik piłkarski stał się ency musi rozegrać 15 meczy w pierwszej drużynie na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Paweł Kal wystąpił w 12 spotkaniach Ekstraklasy, 7 spotkaniach 1. ligi i 5 spotkaniach Pucharu Polski. Czyli rozumiem, że spotkania Pucharu Polski nie są wliczane do tej wymaganej "15"? Jeśli tak prosiłbym o przywrócenie artykułu do mojego brudnopisu. Z góry dzięki. Pozdrawiam, Bandito Daj cynka! 20:47, 30 kwi 2013 (CEST)

  Joris Hoefnagel w CzyWieszu

  W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Legion23 (dyskusja) 13:38, 1 maj 2013 (CEST)

  Sarah van Baalbergen

  Witaj! Czy mógłbyś zrobić porządek z tym hasłem? (mniemam, że źródła na ten temat masz ;)) Karol 1111 dyskusja 20:28, 1 maj 2013 (CEST)

  kategorie związane z miejscowościami i gminami Holandii

  Tak, narazie te kategorie są puste, ale z czasem konkretne artykuły będą do nich przyporządkowane. Przykładowo miejscowości w Holandii jest dużo, za dużo żeby były one w jednej kategorii. To samo jest z gminami, symbolami prowincji, itp. Też nie wiedziałem czy to ma jakikolwiek sens, gdy są puste. Jak chcesz możesz zrobić z tym porządek (według mojego planu).Maattik (dyskusja) 11:46, 4 maj 2013 (CEST)

  Czy wiesz - Joris Hoefnagel

  W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, --Joanna Kośmider (dyskusja) 06:31, 5 maj 2013 (CEST)

  Krakowski Klub Modelarzy Kolejowych

  Hej, Przeglądając strony związane z Krakowem, jakie zostały określone jako potrzebne dla projektu ( Wikipedia:Propozycje tematów/Kraków ) trafiłem na propozycję Krakowski Klub Modelarzy Kolejowych, już chciałem zabierać się za pisanie tego hasła kiedy zauważyłem, że było ono już utworzone i zostało skasowane przez Ciebie jako nieencyklopedyczne. Niestety nie znalazłem DNU dotyczącego tego artykułu. Czy mógłbym prosić o przeniesienie treści pierwotnego artykułu do mojego brudnopisu? Czy uważasz sam klub jako organizację nieencyklopedyczną? Pozdrawiam, Gagorski (dyskusja) 19:00, 5 maj 2013 (CEST)

  Ocena haseł - Eurowizja

  Dzień Dobry! Zmiany w kryteriach jak najbardziej poprawne, jednak dlaczego usunąłeś szablon oceny z hasła Holandia w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci? Jeżeli uważasz, że była za wysoka wystarczyło poprawić na niższą. Tym samym niszczysz moją pracę! Dyskusja hasła służy do takich celów więc ten szablon może się tam znajdować.

  Przepraszam, że z przyzwyczajenia (na forach itp zawsze z automatu idzie podpis) nie podpisałem się. Jeżeli uważasz, że hasło była za wysoko ocenione nigdzie nie piszę, że nie można poprawiać oceny. Jeśli nie chciałeś tego robić mogłeś zgłosić ten fakt do dyskusji projektu. Jednak artykuł jak najbardziej zasługiwał i zasługuje na miano czwórki – to nie jest Artykuł na Medal, Dobry artykuł czy na "Piątkę", ale na miano start (w której artykuły posiadają tylko infobox ze zdjęciem i odrobinę informacji) na pewno nie zasługuję. Tu jest kilka zdjęcia i prosty przejrzysty styl. Nie potrzebne jest według mnie rozpisywanie się typu „w roku ... reprezentant ... zajął ... miejsce z dorobkiem ... punktów” skoro wszystkie informacje znajdują się w tabeli. Źródła oficjalne na których się opierałem, teraz już dodałem. Pojawiła się też legenda w tabeli, poprawiłem kilka tytułów piosenek. Nie neguję regulaminu i zasad Wikipedii to, że zasady ogólne są ponad zasadami projektu jestem świadomy i całkowicie się zgadzam. Co do samej oceny haseł myślę, że to pomaga w zorientowaniu się które hasła należy poprawić natychmiast (zalążki), a które potrzebują jedynie okresowej opieki. Kolorki w tabelkach występują również w hasłach sportowych co do zajętych miejsc także nie rozumiem. Rozumiem, że zależy Ci na dobrym imieniu Wikipedii (zresztą mi też) to się bardzo chwali. Jestem tylko człowiekiem i mogę się zawsze mylić. Dziękuję za opinię (i poprawę kryteriów oceny) i pozdrawiam Miloszk22 (dyskusja) 21:22, 7 maj 2013 (CEST)

  Do hasła Marcin Chrupek

  Jeżeli twierdzi Pan, że malowanie obrazu z całym miastem jest mało znaczące, bądź dziedzina sztuki jaką jest video art, performance, video new media jest mało znacząca tak samo jak hasło, które Pan usunął to być może nie powienien Pan zajmować się zatwierdzanie haseł na wikipedii

  Odp. Rita Gombrowicz

  Cześć. Z tym to nie do mnie ;-), nie mam żadnych źródeł (a w dodatku za Gombrowiczem nie przepadam ;-)). Pozdr. Gytha (dyskusja) 08:40, 8 maj 2013 (CEST)

  aleksandra chaberek

  Mam tylko jedno pytanie. Dlaczego została usunięta stąd Aleksandra Chaberek?

  Odp.

  Widzę, że już przyciąłeś.

  To jedno hasło z serii, polegającej na przepisywaniu przez kolejnych nowo zarejestrowanych użytkowników rozdział po rozdziale książki D. Klejnowskiego-Różyckiego. Zwróciłem na to uwagę w Kawiarence, to dowiedziałem się że się czepiam i nie dzieje się nic zdrożnego. Ot, jak przyznano się w Kawiarence, grupa studentów została "zachęcona" do "opracowywania haseł" na podstawie najnowszej publikacji swojego wykładowcy. Z wiatrakami walczyć nie będę. Hoa binh (dyskusja) 07:39, 9 maj 2013 (CEST)

  Portal:Bibliologia

  Witam, widziałam, że miałeś wkład w tworzenie Portalu: Bibliologii. Czy byłbyś chętny podjąć na nowo to wyzwanie i pomóc nam w postawieniu go na nowo na nogi? Marycha80 (dyskusja) 13:00, 12 maj 2013 (CEST)

  Och, cieszę się zatem, że odpisałeś. Super, że jesteś bardziej ogarnięty "administracyjnie" niż ja. Pewnie umiesz zatem odpowiedzieć na pytania: czy ja jako taka sobie nowa dusza na Wikipedii mogę się jakoś zgłosić u kogoś na szefa tego portalu? (a jeśli tak, to do kogo?) Bo chciałabym (i mniej więcej mam już pomysł JAK) się wziąć za porządne zarządzanie tym projektem. Czy musi to być ktoś, kto ma 1000 edycji, masę doświadczenia itd.? Widzisz zatem, że moje pytania są na poziomie rozwielitki... no ale bez tego jakby nie ruszymy - potrzeba szefa. Marycha80 (dyskusja) 13:32, 12 maj 2013 (CEST)

  Dom tkaczy

  I słusznie:=)Ale to nie moja pomyłka.LOL.--J.Dygas (dyskusja) 21:23, 12 maj 2013 (CEST)

  Tydzień tematyczny

  Dobry. Ja w sprawie aktualnie trwającego tygodnia tematycznego - bardzo interesujący projekt, tydzień z Eurowizją, natomiast wielokrotnie ustalaliśmy zasady dot. tej dziedziny, że wokaliści bez dyskografii śpiewający piosenkę na festiwalu, która nie osiągnęła znaczącego sukcesu są nieency. Tymczasem w tym tygodniu tematycznym powstają kolejne to już nowe biogramy właśnie takich wokalistów (które dodatkowo nie są uźródłowione!), których generalnie wcześniej kasowaliśmy. Myślisz, że da radę jakoś temu zaradzić, by grupę 15 zaangażowanych w projekt poinformować? Zsuetam (dyskusja) 14:16, 14 maj 2013 (CEST)

  • Ta ocena artykułów też jest poronionym pomysłem, to fakt, zgadzam się w 100%. Ja w zasadzie wyłącznie zajmuje się profesjonalnie działką muzyki, Eurowizja to też jedna z moich mocniejszych stron, natomiast przy redagowaniu artykułów przede wszystkim zwracam uwagę na encyklopedyczność, formę i źródła. A niektóre z tych co powstały dzięki TT podbijają jedynie ilość, ale obniżają jakość artykułów, dlatego też napisałem. Dzięki! Zsuetam (dyskusja) 20:53, 14 maj 2013 (CEST)
  • Dobrze, że zrobiłeś ten porządek, pod koniec TT będzie trzeba jeszcze jeden research zrobić, bo być może pojawią się kolejne nieencyklopedyczne twory. A co do "oceny artykułów" to w takim razie jest też na odwrót w niektórych przypadkach, bo ja utworzyłem jeden artykuł z kilkoma źródłami, poszerzony o dodatkowe informacje spoza innych wersji językowych Wikipedii i po dwóch tygodniach zauważyłem, że dostał ocenę "3". Nie to żebym się tym przejął, bo mam na swoim koncie setki artykułów, natomiast w przypadku nowicjuszy o których wspominałeś to może to działać też w drugą stronę: ktoś napisał całkiem przyzwoity artykuł ze źródłami, dostaje ocenę "2" albo "3" i odechciewa mu się dalej redagować Wikipedię bo stwierdza, że inni uważają jego wkład za bardzo znikomy i kompletnie nieprzydatny. Dlatego szerzenie tego typu ocen generalnie nie powinno być IMO dozwolone. Co do zasady fajnie, że koordynator ma określone pomysły na Wikiprojekt i chce przyciągnąć innych do pracy, natomiast jest stosunkowo świeżym userem i od czasu do czasu w różnych przypadkach ukazuje się nieznajomość zasad Wikipedii. Zsuetam (dyskusja) 13:19, 15 maj 2013 (CEST)

  Spóźnione podziękowanie

  --Hortensja (dyskusja) 10:34, 15 maj 2013 (CEST)

  • Bardzo Cię przepraszam, że o Tobie zapomniałam. Szablony wstawiałam na podstawie listy uczestników tej tutaj. Wieczorem patrząc na czywieszową ekspozycję zauważyłam, że stoją w niej hasła Pibwla, Smata i Kenraiza, którzy nie wpisali się na listę, więc szybko wstawiłam im szablony z podziękowaniami, bo o nich też zapomniałam. Niestety Twoje hasło, które zresztą sama wyszukałam, stało w pierwszej ekspozycji z 5 maja i po prostu nie przyszło mi do głowy, że w tej pierwszej ekspozycji też mogą być hasła napisane przez osoby, które nie dopisały się do listy, bądź co bądź było to tydzień temu. Obawiam się, że takich osób, które wzięły czynny udział w TAH, a nie otrzymały szablonu z podziękowaniami, bo nie wpisały się na listę i umknęły mojej uwadze, może być niestety więcej. --Hortensja (dyskusja) 10:34, 15 maj 2013 (CEST)
   • Przepraszam, że tak późno napisałem - [10]. Hortensja w żadnym wypadku nie zrobiła tego złośliwie ;). Pozdr. Sir Lothar (dyskusja) 00:14, 17 maj 2013 (CEST)

  Opis edycji

  Witaj Adamie. Bardzo cieszę się, z Twojej interwencji w TZE. Zdecydowanie popieram Twoje działania, jako że również uważam, ze takie stuby zaśmiecają Wikipedie. Tym bardziej cieszy fakt, że hasła usuwa osoba która jeszcze niedawno zaznaczała, że brak źródeł nie jest podstawą do usunięcia hasła (co przyznajmy trochę odbiegało od zasady WP:WER ;)) a za zgłoszenie do poczekalni encyklopedycznego hasła bez źródeł groziła nawet blokada. Takie, wręcz godne pochwały zachowanie rokuje na przyszłość zdecydowanym postępem w poprawie jakości projektu. Ufam również, że inni admini wezmą z Ciebie dobry przykład. Mam jednak w związku z powyższym maleńką prośbę, która przypuszczam nie sprawi Ci większego kłopotu. Czy usuwając encyklopedyczne hasło mógłbyś używać innego opisu edycji? Nie jestem adminem więc trudno mi jednoznacznie ocenić ale wydaje mi się, że opis typu; zbyt mała ilość treści lub powołanie się na zasadę weryfikowalności byłby bardziej właściwy. W skrajnych przypadkach edycje można by uznać za eksperyment. Traktowanie wszystkich haseł jednym przyciskiem być może jest łatwiejsze ale bywa mylące dla innych. Mam nadzieję, że nie sprawiłem kłopotu. Serdecznie pozdrawiam. Markiel Odpisz 11:25, 15 maj 2013 (CEST)

  Po Twoim wpisie nie pozostaje mi nic innego jak tylko odwołać wszystko to co wcześniej napisałem. Nie wiem tylko czy ze mnie czy z siebie próbujesz zrobić głupka twierdząc, że chociażby Carmela Corren czy Liane Augustin są nieency. Zaznaczam, ze nie oczekuje odpowiedzi. Markiel Odpisz 08:23, 16 maj 2013 (CEST) Broń Boże nie odtwarzaj! Zerknij jednak na propozycje zaleceń a stwierdzisz, ze samym udziałem w konkursie stała się autoency spełniając kilka warunków. Wyguglowanie dyskografii zajmie Ci nie więcej jak 5 sekund. A może jeszcze ten link pomoże w ocenie encyklopedyczności hasła. Swoja droga jeżeli beztalencia które na olimpiadzie nie przechodzą eliminacji są dla Ciebie autoency, to w tym przypadku nie powinno być takich wątpliwości. Markiel Odpisz 08:42, 16 maj 2013 (CEST) Wiem, ze to było dawno ale m.in. dlatego porównałem występ w Eurowizji do występu na Olimpiadzie. Żeby reprezentować kraj w konkursie trzeba przejść przez młyn eliminacji. Przeważnie jest to znaczący festiwal który trzeba wygrać. Po drugie w latach 50. czy 60. Eurowizje oglądało się w każdej wsi Europy zachodniej i to również należy wziąć pod uwagę. Poza tym mówimy o kilkunastu wykonawcach rocznie. Na olimpiadę jeździ tysiące "turystów" a nie sportowców a w przypadku państw gospodarzy reprezentanci wielu dyscyplin są zbierani przypadkowo. Olimpijczyk który nie kończy eliminacji jest ency a zdobywca 5 miejsca w konkursie Eurowizji już nie? Trudno nie dziwić się takiemu podejściu. Ocenę porównania jednak zostawiam już Tobie. Serdecznie pozdrawiam. Markiel Odpisz 23:51, 16 maj 2013 (CEST) Muszę przyznać, że wykonałeś kawal dobrej roboty. Każdy popełnia błędy ale naprawienie ich w taki sposób rodzi szacunek. Serdecznie pozdrawiam. Markiel Odpisz 12:06, 18 maj 2013 (CEST)

  Etymologia nazw państw - PRZYWRÓCIĆ!!!

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Etymologia_nazw_pa%C5%84stw

  Gdzie sie podział ten swietny wpis??? tyle danych tu było! Przywrocic NATYCHMIAST! Bardzo czesto Z tego korzystalem!

  Śpiewacy

  Witaj! Koncentrowałem się na hasłach, nie na osobie kasującego ;) Artykuły są słabe, ale zasady ekspresowego kasowania są jakie są... Zresztą ci przeze mnie zgłoszeni wydają się bardziej ency niż taki Eric Papilaya ;P Też mam, niestety, lekki żal do tej dwójki autorów, że nie wysilają się przy tworzeniu nowych haseł nieco bardziej, ale kasowanie, i to bez informowania autora co jest nie tak to też chyba nie jest najlepsza droga. Jeśli nikt nie poprawi i hasła wylecą to nic nie stracimy, a jeśli ktoś poprawi to będziemy mieć kilka przyzwoitych haseł więcej, a o to przecież w tym wszystkim chodzi ;) Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 11:26, 17 maj 2013 (CEST)

  Odp:Ad:Daewoo_Nexia

  Odp:Ad:Daewoo_Nexia

  Wybacz, zdarza się przy dużej liczbie obserwowanych i nieprzejrzanych. pitak dyskusja 03:08, 19 maj 2013 (CEST)

  W sprawie tego wpisu z tabeli "Lista gier na konsolę PlayStation 3"

  Cześć, dzięki za zainteresowanie. Jednak tak jak pisałem będę tworzył we własnym brudnopisie dopóki nie rozbiję reszty kolumn na osobne tabele. Postępy pracy można obserwować w moim brudnopisie. Dzięki i przyjemnego Wikipediowania :] Camelek (dyskusja) 20:14, 19 maj 2013 (CEST)

  Perugino

  Gdybyś miał chęci, to jest okazja i miejsce, by opisać obraz Perugina ;) Hoa binh (dyskusja) 21:43, 21 maj 2013 (CEST)

  Sebastian Radzio

  Witam,

  Usunąłeś artykuł Sebastian Radzio za powód podałeś "Nie spełnia kryteriów", chciałbym się dowiedzieć jakich kryteriów nie spełniał ten artykuł. Jest to zawodnik klubu z ekstraklasy, aktualnie nie grający z powodu problemów z sercem, zaliczył występ w Reprezentacji Polski U-18.

  Kopia artykułu Wikipedysta:Kingston87/brudnopis

  Kingston87 (dyskusja) 21:13, 22 maj 2013 (CEST)

  El Greco

  Witaj, dzięki za troskę, jeszcze do 5 czerwca muszę się skupić na nauce, potem mam nadzieję napisać parę ciekawych artykułów i dokończyć główny o Goi. A tu jest tłumaczenie: El Greco przedstawił go nie jako starego, lecz dojrzałego mężczyznę. Pełen wigoru święty ma na sobie białą koszulę i zieloną kamizelkę oraz płaszcz w kolorze ochry. Jest to strój właściwy dla kastylijskiego rzemieślnika z końca XVI wieku, który pasował do kontekstu filius fabri (łac. syn cieśli), pojawiającego się w niektórych tekstach epoki dotyczących świętego. Tremendo (dyskusja) 15:02, 25 maj 2013 (CEST)

  Wikipedysta:Adamt/brudnopis2

  Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 08:00, 29 maj 2013 (CEST)

  Prośba o mediację.

  Witam! Zwracam się z prośbą o mediację w sporze, który pojawił się między wikipedystą Slavem i mną. Sprawa dotyczy artykułów Aleksandra Bergman i Stefan Bergman (ur. 1904). Oba artykuły zostały opracowane przeze mnie na podstawie źródła książkowego, po czym Slav dopisał do nich szereg informacji i dokonał pewnych zmian redakcyjnych. Poprosiłem go w dyskusji o uzupełnienie źródeł tych dodatkowych informacji, jednocześnie przypominając o zasadzie, że wprowadzane do Wikipedii informacje powinny być oparte na źródłach. Moja prośba została zignorowana – nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, dlatego kilka dni później przystąpiłem do usuwania informacji bez źródeł. Wówczas Slav zaczął wykonywać rewerty moich zmian. Chcąc uniknąć wojny edycyjnej, poprosiłem go w dyskusji o uzasadnienie swojego działania, jednak po raz kolejny nie doczekałem się odpowiedzi. Po ponowieniu pytania wreszcie otrzymałem odpowiedź. Zawierała ona liczne wykrzykniki i utrzymana była w lekceważącym tonie: Proszę najpierw zapoznać się z podstawowymi zasadami edycji artykułów na Wikipedii, a potem rozpoczynać ze mną dyskusję., to, że nie potrafisz czytać po hebrajsku to nie mój problem. Nie odnosiła się jednak do kwestii merytorycznych, tzn. do źródeł informacji, a w niektórych miejscach dowodziła niezrozumienia zasad Wikipedii przez Slava. Np. Slav stwierdził, że podał pewne informacje biograficzne, bo zna osobiście rodzinę opisywanej osoby. Jest to oczywiście tzw. wynik własnych badań, których w Wikipedii pisać nie możemy. Udzieliłem Slavowi odpowiedzi, ponownie prosząc o źródła informacji i zadając szereg szczegółowych pytań o charakterze merytorycznym. Ta wiadomość została również zignorowana. Kilka dni później, nie doczekawszy się odpowiedzi, ponownie podjąłem próbę oczyszczenia artykułu z nieuźródłowionych informacji, jednocześnie uwzględniając szereg uwag Slava. Wówczas po raz kolejny Slav zrewertował artykuł. W związku z tym, że mimo wielu prób nie udało mi się podjąć z nim merytorycznej dyskusji, a nie chcąc tracić czasu na wojny edycyjne, zwracam się do Ciebie z prośbą o mediację między nami. Bladyniec (dyskusja) 17:12, 31 maj 2013 (CEST)

  Loucas Yiorkas i Loukas Giorkas

  Jesteś administratorem, więc czy mógłbyś mi w czymś pomóc? Jeżeli tak to od razu z góry dziękuje! A więc tak: Znalazłem dwa artykuły o tej samej osobie. Są to artykuły Loucas Yiorkas i Loukas Giorkas. Prosił bym cię oto byś zintegrował i połączył historię tych dwóch artykułów w jeden pod nazwą Loukas Giorkas. Właściwie w obu art. jest to samo. pozdrawiam. Maattik (dyskusja) 22:50, 1 cze 2013 (CEST)

  Sekwana w Asnières

  Zerknij na to proszę. Wszędzie ten obraz się nazywa La Yole (The Skiff), tylko u nas inaczej. Ponadto zerknij, który z obrazów z commons:Category:La_Yole_by_Pierre-Auguste_Renoir to ten "prawdziwy", bo on chyba nie miał kilku wersji, nie? Wtedy prawdziwy warto byłoby porządnie opisać (znaczy plik), a inne wywalić. Masur juhu? 21:58, 3 cze 2013 (CEST)

  W rzeczy samej

  Dobry jesteś :)) --Wiklol (Re:) 21:47, 7 cze 2013 (CEST)

  nie encyklopedyczność

  Witam, usunięto mi hasło jako nie encyklopedyczne. Czy jest możliwość uzyskania uzasadnienia albo wyjaśnienia dlaczego hasło zostało usunięte? Czy mogę zdobyć treść tego hasła po usunięciu? Pozdrawiam, Artur

  Odpowiedź – Czyszek i temu podobne.

  Dzięki, nie widziałem wczoraj tego odtworzenia, teraz odpisałem, Drzewianin (chętnie odpowiem) 10:32, 11 cze 2013 (CEST).

  • O super, gdzie to znalazłeś? Jutro popytam w bibliotece o te książki, dzieki :) Drzewianin (chętnie odpowiem) 18:57, 11 cze 2013 (CEST).

  Stefania Pia Czarnecka - wybitna działaczka na rzecz edukacji w Warszawie m.in. w czasei okupacji

  Adamt, Adminie - z przykrością zobaczyłam, że usunąłeś stronę o Stefania Pia Czarneckij - to osoba wybtna, która zasuguje na pamięć i wzmiankę encyklopedyczną o jej pracy na rzecz szkolnictwa i kultury - jej oddanie i wierność szkole - praca na rzecz przetrwnia, edukacji i kultury powinna być respektowana. Byla także matką powstańca, żona uczestnika wojny 20letniej, jedank tyle dziś mówimy o nowoczesnje historii pisanej nie datami walk, a pracą na rzecz budowania kultury i edukacji tego kraju.

  Uważam, że ta strona powinna zostać. Takie kobiety zasługują na pamięć. To wybitne polskie postacie, wywodzące sie z kręgu myślenia pozytywistycznego, pracy na rzecz innych. W dyskusji widziałam racjonalne głosy o zachowaniu tego artukułu - to wybitan osoba związana z historią Warszawy. Dziekuje serdecznie.

  Pozwalam sobie przesłąć uzupełniony i poprawiony artykuł - uprzejmie proszę o przywrócenie i zalinkowanie do Szkoły im Cecylii Zyberg- Plater. Do brata powstańca, do dziada postańca itp, (Edward Czarnecki zmarł na Syberii - prowadzimy badania nad odnalezieniem go w Rosji. Wiadomo, że pozostawił żonę Marię i troje dzieci w Warszawie, Wiadomo, także że Książe Czetwertyński, zeslaniec, który z nim przebywał w kolonii w Usolie, zawdzięczał mu życie i po powrocie do Warszawy, w raamch wdzięczności, zrobił jego syna - Stefana, ojca Stefanii - plenipotentem nieruchomości w Warszawie.

  Inne widomości, mogę weryfikować stopniowo, np, wiadomość o Juliusz - mężu Stefanii, dotarłą do mnie poprzez archiwum biblioteki w Kanadzie oraz książkę

  Myślę, że takie postawy powinno się szczególnie wyrózniać. To życie osoby realizującej w sposób skromny, z oddaniem, odważnie, wobec prawdziwego ryzyka (okupacja, a także w czasie PRL) - "pracę u podstaw" na rzecz wartości, edukacji i kultury. osba ta pochodziła z rodziny powstańcó∑ - ważne by wiadomo było, że poza zrywami, warszawiacy, a w tym kobiety mocno angażowały się w budowanie szkolnictwa, czytelnictwa, edukacji stolicy. Nie można pomijać ich pracy.

  Uprzejmie proszę o przywrócenie uzupełnionego artukułu. Proszę też o profesjonalnie zlinkowanie - osobiśbcie nie znam się na tym, niestety. Dziekuję bardzo.

     •  

  http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Stefania_Pia_Czarnecka-1

  Pytanie

  A tego linku nie znałem. Sytuacja wygląda odlotowo, jak z Kafki. Najpierw likwiduje się 7 źródeł, a potem pyta: "a gdzie są źródło". Ale Masur na razie od czasu mego pytania nie edytuje, może gdzieś wyjechał poza Internet, więc grzecznie poczekam na odpowiedź. Może mnie oświeci co do przyczyn:) Pozdrowienia --Piotr967 podyskutujmy 14:00, 11 cze 2013 (CEST)

  Usunięcie 4 haseł

  Witaj Adamt, Dzisiaj usunąłeś 4 moje wpisy (LOHAS, PERMA, zaangażowanie pracowników oraz segmentacja VALS). Były one redagowane z użyciem bibliografii (najnowsze pozycje książkowe z zarządzania, psychologii pozytywnej i marketingu), materiałów zewnętrznych, a treści sprawdzone przez ekspertów. Szczególnie segmentacja VALS była opisana bardziej szczegółowo niż wpisy na Wikipedii angielskiej. Proszę, powiedz, skąd Twoja reakcja i usunięcie wpisów i co mogę zrobić, żeby ponownie się one pojawiły? Kosztowały mnie ponad 5h pracy i myślę, że komentarz 'niezrozumiała treść' nie jest wystarczający.

  Monika (Murowana piątka)


  Witaj Adamt, Dzięki za odpowiedź. Wersja po komentarzach Pisum została poprawiona. Postaram się uprościć języki i podeślę Tobie do komentarza. Zależy mi na publikacji tych haseł i myślę, że wzbogacą one pl wersję wikipedii. Cały czas zakładam dobre intencje i chęć pomocy, natomiast Twój ostatni komentarz jest opinią, a nie komentarzem dotyczącym faktów. Zredaguję w brudnopisie te hasła wg Twoich uwag i prześlę z prośbą o kolejne uwagi.

  Batoszewo

  Witaj! Czemu usunąłę tę stronę ?? Zupełnie nie rozumiem, czekam na odpowiedź Drzewianin (chętnie odpowiem) 17:55, 12 cze 2013 (CEST).

  Usunięcie 4 haseł - prośba o sprawdzenie nowej wersji

  Witaj Adamt,
  Znacznie skróciłam hasła, wyrzuciłam rzeczy tracące esejem :), oznaczyłam hasła specjalistyczne i zadbałam o definicję na początku. DO VALS dodałam odnośnik do Wiki EN.
  Czy możesz spojrzeć na mój brudnopis i sprawdzić, co jeszcze mam zrobić, żeby hasła były opublikowane? W hasłach, które zostały usunięte oznaczałam jeszcze kategorię (dość prezyzyjnie) np. zarządzanie jakością czy zasobami ludzkimi, więc zakładam to wystarczy, żeby uzasadnić, że nie są to hasła ogólne, tylko dla osób poszukujących tych wiadomości. Mało prawdopodobne, żeby ktoś niezainteresowany marketingiem wyszukał pojęcia 'segmentacja'. --murowana piątka (dyskusja) 20:46, 12 cze 2013 (CEST)

  Pytanko

  Dorothea Forstner Świat symboliki chrześcijańskiej - widzę, że pisałeś kiedyś na podstawie tej książki, masz ją? Hoa binh (dyskusja) 13:50, 19 cze 2013 (CEST)

  • Że na Allegro jest to wiem, mnie chodziło o uzupełnienie przypisu, a po to specjalnie nie będę książki kupował ;) Hoa binh (dyskusja) 07:14, 20 cze 2013 (CEST)
   • Chodzi o to, że w haśle Gwiazda Betlejemska ktoś wstawił dziwnego refa do tej książki - tylko nazwisko autorki i "omówienie" tematu publikacji (bez tytułu, wydawcy i roku wydania, nr stron). Hoa binh (dyskusja) 07:22, 20 cze 2013 (CEST)

  Och

  Adamie, no proszę ja Cię ... "zachwyty kochanka" - nie powinniśmy pisac takich rzeczy w ocenie biogramu, szczególnie osoby żyjącej. Jeśli ta pani to przeczyta a jest wrażliwa (a artyści zwykle są nawet zbytnio) to nie będzie jej miło. No i jednak nie wchodzimy w prywatne życie i motywy. Nawiasem mówiąc to ten usunięty tekst wyglada na jakiś fragment folderu o autorce z cytatami innych artystów/krytyków bo jest stylistycznie b. podobny do opinii o niej na stronie BWA. Oni tak o sobie piszą. Wiesz ... ty mi, ja tobie:) Oczywiście samego usunięcia nie kwestionuję - w istocie miałem z Tobą konflikt edycji, gdy własnie usuwałem, co pokazuje mą opinię o tej stylistyce:) Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 23:37, 20 cze 2013 (CEST)

  mój artykuł

  cześć, tu wikipedysta Zlatan5551, mam pytanie co do tekstu Develous Ebot, który usunąłeś. pisało że nie spałnia kryteriów, nie wiesz może co to za kryteria i wytłumaczysz mi, bo jestem początkujący :)

  Relación de las cosas de Yucatán

  Witam. Dziękuję, dodałem alternatywną propozycję pytania. Zasadniczo celem wzmianki o alfabecie było ukazanie ciekawego (moim zdaniem) kontrastu między dziełem, które stanowi fundament całej wiedzy na temat Majów, a jednocześnie mającym znikomy udział w zrozumieniu tak istotnego elementu kultury jak pismo. Pozdrawiam, Delta 51 (dyskusja) 20:48, 22 cze 2013 (CEST)

  PS. Dokonałem przed chwilą podziału zawartości kategorii Kategoria:Kodeksy Mezoameryki na kodeksy Azteków, Misteków i Majów. W przypadku 3 kodeksów (Kodeks Azoyu, Kodeks Osuna, Kodeks Tlatelolco) nie udało mi się jednak ustalić, gdzie należałoby je umieścić bowiem są rozbieżności między treścią tych artykułów a szablonem Szablon:Kodeksy Mezoameryki i listą kodeksów (w jednym miejscu napisane jest, że są to kodeksy azteckie, w drugim, że misteckie). Czy mógłbym prosić o zweryfikowanie i ich poprawienie? Pozdrawiam, Delta 51 (dyskusja) 22:09, 22 cze 2013 (CEST)

  Czy wiesz – Chrystus u Szymona trędowatego w Betanii

  W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Jckowal piszże ! 22:41, 22 cze 2013 (CEST)

  Jak napisać nową biografie

  Witam jak mam napisać nową biografie autora?


  tak to w tym momencie wygląda

  http://pl.wikipedia.org/wiki/User:Bodeha/brudnopis?redirect=no

  Abbas Hassan

  Witam. Proszę o odtworzenie artykułu Abbas Hassan. Chodzi mi nie o jedną z wersji usuniętych w 2012 roku, ale tę którą ty usunąłeś w roku 2010 (wydaje mi się, że właśnie ta wersja wymagałaby najmniej pracy). Zanim jednak to zrobisz prosiłbym o upewnienie się, ze hasło na pewno dotyczyło Libańskiego piłkarza urodzonego 10 maja 1985, bo właśnie o to hasło mi chodzi. Prośba wynika stąd, że jest znacznie więcej piłkarzy o tym nazwisku i imieniu. Nie wiem, z jakich dokładnie przyczyn tzw. poczekalnia zdecydowała, że artykuł należy usunąć, w każdym bądź razie hasło Abbas Hassan spełnia kryteria wikipedii (ma 15 meczów w reprezentacji). Wymaga jednak zapewne poprawy i uzupełnienia, czym też zamierzam się zająć. Dziękuję. Uki138 (dyskusja) 16:00, 27 cze 2013 (CEST)

  Platforma komunikacji PR-owej

  Witaj! Czy coś się zmieniło w sprawie (nie)encyklopedyczności juniora? Pozdrawiam serdecznie! Mały misiek (dyskusja) 21:14, 30 cze 2013 (CEST)

  Zmiana w haśle GDDKiA

  Proszę o przejrzenie ostatniej zmiany w haśle "Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad".

  Czetnicy

  Witam, nie można połączyć tych dwóch artykułów? Po ich połączeniu mógłbym na spokojnie rozszerzyć artykuł.

  Jerzy Tuptanowski

  Jartup (dyskusja) 18:23, 3 lip 2013 (CEST) napisałeś ' Brak znamion encyklopedyczności' co mam zrobić?

  Dariusz Pick

  Witam. Prosiłbym o reakcję jeśli chodzi o hasło Dariusz Pick. Jeden z użytkowników o prawdopodobnie zmiennym IP dodaje w haśle informację, że trzy lata temu uczył on w-f w jakiejś szkole w Czarnem. Mniejsza o to, czy jest to informacja ency, czy też nie, ale jest to informacja nie potwierdzona źródłami. Każdy może napisać, że ktoś tam uczył gdzieś w-f-u, choćby dla żartu. Moja propozycja - zablokować edycje tego hasła dla niezarejestrowanych. Uki138 (dyskusja) 15:29, 4 lip 2013 (CEST)

  czy to wandalizm, czy zwykla zlosliwosc, co z tym zrobic?

  uzytkownik omega933 w haslach dotyczacych wojny domowej w syrii - Wojna_domowa_w_Syrii i Bitwa_pod_Al-Kusajr, uparcie kasuje cytaty, ktore tam dodalem. wpisuje przy tym, ze to "drobne merytoryczne", albo "aktualizacja - szturm w Hims" (choc aktualizacja polega wylacznie na wycieciu cytatu". cytat nie odpowiada jego wizji hasla, wiec najpierw stwierdzal, ze jednozdaniowe cytowanie cudzego artykulu (przy podaniu zrodla, rzecz jasna) to naruszenie praw autorskich, a potem probowal edytowac cytat, zeby go dopasowac do swoich potrzeb. kiedy zwrocilem uwage, ze taka ingerencja w cytat to juz rzeczywiscie jest naruszenie praw autorskich, stwierdzil, ze w takim razie nie bedziemy uzywali tego cytatu i skasowal go po raz pierwszy. zazwyczaj po takich ingerencjach dodaje kolejna edycje polegajaca na zmianie spojnika, albo czegos w tym stylu, zeby utrudnic anulowanie jego edycji

  probowalem znalezc mozliwosc zgloszenia takiego dzialania - wsrod odpowiedzi na czesto zadawane pytania znalazlem sugestie, ze moge sie zwrocic do ktoregos z redaktorow - wybralem z pierwszej strony (na 'a') redaktora/administratora z najdluzszym stazem, zatem jak sie domyslam, odpowiednim doswiadczeniem w takich sprawach 87.111.177.25 (dyskusja) 12:59, 7 lip 2013 (CEST)

  z tego, co zauwazylem, omega933 jest na wakacjach do 17 lipca. poza tym nie zauwazylem u niego sklonnosci do ustalania czegokolwiek - po prostu dziala metoda faktow dokonanych. przynajmniej tak wygladaly dotychczasowe proby dyskusji z nim 87.111.177.25 (dyskusja) 23:37, 7 lip 2013 (CEST)

  dzieki za pomoc - swietny pomysl, zablokowac hasla i zobaczyc komu sie szybciej znudzi - nie ma jak to sie zwrocic o pomoc. widze, ze na wikipedii praktyki, ktore w normalnym swiecie traktowane sa jako naganne, sa premiowane. nie ma jak to sie zwrocic o pomoc do administracji.. 87.111.177.25 (dyskusja) 10:45, 8 lip 2013 (CEST)

  ok, przepraszam. faktycznie nie mam pojecia, a jak sie domyslam zakres kompetencji sprawia, ze jest jak widac. dzieki za reakcje. postaram sie w wolnej chwili przedstawic swoje argumenty. pozdrawiam 87.111.177.25 (dyskusja) 20:24, 8 lip 2013 (CEST)

  Czy wiesz - Chrystus u Szymona trędowatego w Betanii

  W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, i moim,--Joanna Kośmider (dyskusja) 07:24, 9 lip 2013 (CEST)

  Chichimekowie i Toltekowie

  Przekazuję zgłoszenie Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule#Chichimekowie. Może je widziałeś.

  Chichimekowie

  "dotyczy także artykułu o toltekach ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Toltekowie ). otóż tutaj pojawia się informacja, że cywilizacja toltecka wywodzi się przewdopodobnie od Chichimeków, a w artykule o Toltekach, że Chichimekowie tę cywilizację zniszczyli. nigdzie nie ma podanych źródeł. Zgłasza: Cremona (dyskusja) 19:45, 17 cze 2013 (CEST)"

  Utworzyłeś artykuł o Cziczimekach, więc może wiesz, co z tym zrobić. W oparciu o inne hasła i angielskojęzyczną Wikipedię przypuszczam, że w "Ich mistrzostwo było tak wielkie, że nadali sobie tytuł toltecas co znaczyło rękodzielnicy lub artyści." chodzi o to, że niektórzy Czizimekowie nazywali siebie artystami czy innymi mieszkańcami miast, ale to nie to samo, co Toltekowie (o ile naprawdę istnieli jacyś Toltekowie, a nie jest to tylko opisowa nazwa). BartekChom (dyskusja) 20:38, 9 lip 2013 (CEST)

  Dziękuję. Skoro masz źródła, nie mogę narzekać, zwłaszcza że się na tym nie znam. BartekChom (dyskusja) 21:22, 10 lip 2013 (CEST)

  Jartup

  Szukam zdroworozsądkowego wyjścia z kilu tematów, mógłbyś je przejrzeć w wolnej chwili?

  Dygresja

  O poczekalni na wesoło: [11]. Akurat dziś niebacznie tam zaglądnąłem, zobaczyłem znajome i zwielokrotnione nicki np. Emptywords (swoją drogą jest to chyba najdoskonalej dobrany nick do profilu działalności w plWiki :) i natchnęło mnie --Piotr967 podyskutujmy 21:07, 11 lip 2013 (CEST)

  Na podstawie artykułu: "Specjalna:Diff/37042761" pochodzącego z Wikipedii
  OryginałEdytujHistoria i autorzy