Specjalna:Diff/38989124


Diego Benaglio: Różnice pomiędzy wersjami w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Przeglądaj historię interaktywnie

Wersja z 09:20, 15 mar 2014

Nieznane pola: "masa_ciała", "krajurodzenia", "obecnyklub", "kluby", "dataurodzenia", "zdjęcie", "pełneimięinazwisko", "miastourodzenia", "data2", "data1", "imięinazwisko", "latawreprezentacji", "reprezentacja", "występywreprezentacji(gole)", "występy(gole)", "lata" oraz "numer".

Diego Orlando Benaglio (ur. 8 września 1983 w Zurychu) – piłkarz szwajcarski grający na pozycji bramkarza. Posiada także obywatelstwo włoskie.

Kariera klubowa

Benaglio rozpoczął piłkarską karierę w małym klubie FC Spreitenbach. W 1998 roku dołączył do drużyny FC Baden, a już po roku stał się zawodnikiem Grasshoppers Zurych. Przez trzy lata występował jedynie w rezerwach i nie mógł wygrać rywalizacji z Fabrice'em Borerem, Peterem Jehlem czy Stefanem Huberem. W 2002 roku odszedł więc do VfB Stuttgart. Przez trzy lata był zawodnikiem tej drużyny, ale nie zdołał zadebiutować w Bundeslidze i grywał tylko w trzecioligowych rezerwach VfB. W 2005 roku wyjechał do portugalskiego CD Nacional. W klubie z Madery wywalczył miejsce w podstawowym składzie, a w 2006 roku dodatkowo odszedł mu konkurent, Hilário, który zasilił Chelsea FC. W 2006 roku zajął z Nacionalem 5. miejsce, a rok później – 8. W 2008 roku Benaglio został zawodnikiem niemieckiego klubu VfL Wolfsburg. Od tamtej pory bramkarz stał się podstawowym bramkarzem swojej drużyny[2]

Kariera reprezentacyjna

W reprezentacji Szwajcarii Benaglio zadebiutował 3 czerwca 2006 roku w wygranym 3:1 towarzyskim meczu z Chinami. W tym samym roku został powołany przez selekcjonera Jakoba Kuhna do kadry na Mistrzostwa Świata w Niemczech, na których był tylko rezerwowym dla Pascala Zuberbühlera oraz Fabia Coltortiego i nie zagrał tam ani razu.

Przypisy

  1. http://www.transfermarkt.pl/pl/diego-benaglio/leistungsdaten/spieler_1667.html
  2. http://www.transfermarkt.pl/pl/diego-benaglio/profil/spieler_1667.html.

<references>

Na podstawie artykułu: "Specjalna:Diff/38989124" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy