Specjalna:Niezmienny link/61106867


Wikipedia:Kawiarenka/Wikipedyści w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedia:KawiarenkaTo jest stara wersja tej strony, edytowana przez MalarzBOT (dyskusja | edycje) o 06:19, 16 paź 2020. Może się ona znacząco różnić od aktualnej wersji.(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Kawiarenka pod Wesołym Encyklopedystą – rozmowy o społeczności Tu omawiamy kwestie dotyczące społeczności wikipedystów, działań konkretnych użytkowników, można tu też składać życzenia, umawiać się na spotkania itp. W przypadku wandalizmów, ataków itp. sprawy wymagające interwencji administratora należy zgłaszać na stronie Wikipedia:Prośby do administratorów. Trudne sytuacje konfliktowe rozwiązujemy poprzez mediację, w ostateczności arbitraż.

Obserwuj stolikArchiwum stolikaWszystkie stoliki • Skróty: WP:WI, WP:BAR:WI

Nowy wątek

Spis treści


Konsultacje na temat szkicu Powszechnych zasad postępowania

Moi drodzy, zachęcam Was do wzięcia udziału w dyskusji na temat szkicu Powszechnego Kodeksu Zachowania (zwanego też UCoC), która trwa do 6 października. Kodeks ten ma docelowo objąć cały ruch Wikimedia, czyli wszystkie projekty Wiki we wszystkich wersjach językowych (a być może nawet jeszcze dalej). Dyskusja odbywa się na stronie Meta i może być tam prowadzona w języku polskim, więc się nie krępujcie. Tylko dyskusja, która tam będzie miała miejsce, zostanie przetłumaczona na język angielski, żeby mogło to trafić do odpowiedzialnego za to zespołu Trust and Safety Wikimedia Foundation. To prawodpodobnie jedyna sposobność, żeby głos naszej społeczności był usłyszany, zarówno krytyka jak i pochwała. Na tym etapie dyskusja dotyczy tylko samej treści kodeksu. Ustalenia o tym, w jaki sposób ma to działać i być egzekwowane, odbędą się dopiero w przyszłości. Viatoro (dyskusja) 22:08, 15 wrz 2020 (CEST)

 • W pierwszej kolejności należy wypunktować co owy kodeks zmienia w naszych zasadach, normach czy ustaleniach. Co jest nowe a co jedynie powieleniem już obowiązujących u nas zasad np Wikietykiety. Można również wyłuskać z dokumentu punkty, które trudno będzie wdrożyć w nasze zasady lub które z nimi nie współgrają np sekcja nękanie jest ciekawa. Kiedy i kto będzie oceniał czy sprawdzenie wkładu wikipedysty i wyłapanie jego błędów jest już nękaniem, prześladowaniem czy jedynie dbałością o projekt? Ciekawy dokument warty przeanalizowania. --Adamt rzeknij słowo 22:44, 15 wrz 2020 (CEST)

Komentarze do blokad itp

W haśle Operacja Dynamo IP dopisał spory akapit, z którego wynikało, że Hitler nie bardzo chciał wygrać wojnę z Wielką Brytanią, maskując się przed uderzeniem na zsrr (IP napisał skrót małymi literami). Nie wstrząsnęło to mną, często spotykam się z dziwniejszymi poglądami, ale ponieważ dość sensacyjne (?) i bez źródeł, więc anulowałem. Konflikt edycji. Sprawdzam, co się stało, a tam @M.Tomma poprawił ortografię i oznaczył jako wolne od widocznych gołym okiem błędów i wandalizmów! Niby faktycznie, po jego poprawkach ortów nie było ani wulgaryzmów. Ale dodanie takiej treści bez poważnych źródeł jest dla mnie czymś gorszym niż dysortografia z Zespołem Turreta(?) (ten od mimowolnego przeklinania) razem wziętych, bo robi z Wikipedii zbiór wymysłów.

Wyłączyłem redaktorstwo rzeczonemu Wikipedyście. I widzę rejestr włączeń i wyłączeń. Mam nadzieję, że nieprędko mu ktoś włączy. I chciałbym mieć możliwość zostawienia jakiegoś komentarza, wyjaśniającego, za co odebrano uprawnienia/nałożono blokadę. Co innego bowiem, jeśli ktoś robiąc 200 oznaczeń gdzieś czegoś nie douważy, a co innego, gdy ktoś takie głupoty bez źródeł oznacza jako dobry wkład. Dotychczasowe krótkie opisy (na wniosek czy podobne) nie dają dobrego pojęcia. Ciacho5 (dyskusja) 20:15, 19 wrz 2020 (CEST)

 • @Ciacho5 Tomma ma na koncie dużo błędnych edycji, w tym m.in. hurtowe „poprawianie” cudzysłowów na niewłaściwe (do postaci „" - do dzisiaj jeszcze można się na takie natknąć). Ostatnio przywrócono uprawnienia warunkowo, tj. miał się powstrzymać od wojen światopoglądowych i obrażania innych użytkowników ze względu na ich wyznanie. Ten warunek zdaje się spełnił bez większych naruszeń (poza tym wyskokiem nie natknąłem się na inne), ale jak widać nadal jest problem z drobnymi edycjami i „poprawianiem” z błędu na błąd. Z odbieraniem uprawnień redaktora nie musisz tutaj kluczyć, sam zauważyłeś, że były już odbierane. Hoa binh (dyskusja) 08:39, 20 wrz 2020 (CEST)
 • fakt, oznaczanie kontrowersyjnego tekstu bez źródeł jest błędem. szkoda jednak że mało kto ma śmiałość zareagować na wszelkie wandalizmy wobec drugiej strony. a przykłady można podać na pęczki, nawet w tym miesiącu takie były i nikt nie usuwał ewidentnych wandalizmów. Hoa, z całym szacunkiem, ale czy nie masz sobie nic do zarzucenia? sam dość często prowokujesz MTommę. po co? między treści merytoryczne celowo wtrącasz sprawy religijne w sposób jednoznacznie pejoratywny choć kompletnie nie ma to związku z edycjami. może pora w końcu zmienić swoje podejście? (pytanie retoryczne, trafiłem tu po dłuższej nieobecności i nie chcę ciągnąć rozmowy) - John Belushi -- komentarz 13:19, 29 wrz 2020 (CEST)
  • Ja prowokuję Tommę? Nie rozśmieszaj mnie. To on stwierdził, że nie będzie ze mną rozmawiał i od wielu miesięcy nie odpisuje mi na żadną uwagę. Hoa binh (dyskusja) 13:28, 29 wrz 2020 (CEST)

Pomysł na 20 urodziny – dla mnie makabra

Podczas 19 urodzin Wikipedii ujawniono pomysł na jubileusz – miałby to być tzw. edyton (rozwija się nam polszczyzna, rozwija...), w którym mielibyśmy pobić rekord Meksykanów siedemdziesięciodwugodzinnego edytowania. Były już konkretne pomysły na czas i miejsce, wydaje się, że sprawa już w toku.

Zanim napiszę, co o tym sądzę, przypomnę pewien pozornie niezwiązany z tym fakt. Niedawno dwa kraje obchodziły sto lat swojej państwowości, Polska i Finlandia. Finowie z tej okazji wybudowali sobie bibliotekę, Polacy – sto tzw ławek multimedialnych, z których połowa już nie działa, a tak w ogóle nikt z nich nie korzysta, chyba że dla tzw. beki.

Tak samo z jubileuszem – można to zrobić tak, by osiągnąć jaką korzyść, można też dla picu i fajerwerków. Co da ponad trzydobowe edytowanie, poza kilkunastoma hasłami pisanymi w stanie zmęczenia i pod presją czasu? Nie łudźmy się, hasło medalowe czy nawet DA nie powstanie, jako że to wymaga czasu i skupienia, o które podczas edytonu nie będzie łatwo. Mówiło się o zainteresowaniu mediów. Nader to chwalebne, ale to chyba nie ten poziom informowania społeczeństwa, że żyjemy i działamy. Po dwudziestu latach chyba każdy wie, co to jest Wikipedia. Pomijam już sam fakt ścigania się z Meksykanami, dla mnie to jakieś takie...

Można zamiast tego zrobić coś o wiele bardziej pożytecznego, choć może nie tak efektownego, na przykład wzięcie jakiejś szkoły pod opiekę i np. dostarczania jej materiałów opartych o wikizeszyty. Pomysłów może być więcej, ba, można nawet zrobić burzę mózgów i wybrać coś naprawdę dobrego. Grunt by nie brnąć w ślepą uliczkę, jaką jest bicie bezsensownego rekordu... kićor =^^= 11:16, 28 wrz 2020 (CEST)

 • Nikt nie każe Ci brać w tym udziału :). Ale pozwól zrobić to innym - tym, którzy tego chcą i są zdeterminowani do tego stopnia, że chcą brać urlopy w pracy. Wydaje mi się zresztą, że nie do końca zrozumiałeś pomysł: to nie ma być 3-dniowe edytowanie bez przerwy jednego człowieka, nikt nie jest w stanie wytrzymać czegoś takiego. Edytowanie miałoby się odbywać metodą np. 4-zmianową, przy czym osoby, które będą w nocy edytować będą raczej wyspane wcześniej i najedzone. Wiele osób lubi edytować w nocy, tylko nie zawsze ma ku temu okazję, bo musi wstać rano np. do pracy. Analogii do upamiętnienia 100-lecia niepodległości Polski i Finlandii w ogóle nie rozumiem. I nie wiem dlaczego bicie rekordu Guinessa przez wikipedystów jakoś anihiluje Twój pomysł, czemu nie można zrobić obu? Nostrix (dyskusja) 11:48, 28 wrz 2020 (CEST)
Nie, nie zamierzam brać w tym udziału, choć nie rozumiem tej odpowiedzi, ja również jestem częścią tej społeczności i przez takie akcje będę postrzegany jako wikipedysta. A analogia, cóż, dla mnie jest czytelna: można coś zrobić lepiej lub gorzej :) Ty bronisz tej idei, mnie się ona wybitnie nie podoba i ma prawo :) Sorry, ale naprawdę nikt nie ma patentu na nieomylność i chyba opinia z boku, nawet krytyczna, nie przeszkadza? Po ostatnich wydarzeniach mam wrażenie, że środowisko wikimediów jest bardzo wrażliwe na swoim punkcie i jakby przesadnie wyczulone na glosy krytyczne. Pzdr. kićor =^^= 12:00, 28 wrz 2020 (CEST)
 • Nazywanie czegoś, czego się nie lubi bezsensownym jest niewłaściwe. Co dla Ciebie bezsensowne, dla kogoś innego może być sensowne, a nazwanie tego bezsensownym może być dla kogoś innego przykrym lub nawet ubliżającym. Zawsze możesz napisać bicie dla mnie bezsensownego rekordu i wtedy nikogo nie urazisz. Szanujemy Twój głos i jednocześnie wymagamy szacunku. MOs810 (dyskusja) 12:07, 28 wrz 2020 (CEST)
 • Jeśli ja coś sygnuję swoim imieniem, zwłaszcza opinię, z definicji jest ona moja, a nie pani Kowalskiej z trzeciego piętra – po co ta redundancja? Mądrej głowie dość dwie słowie. Pzdr. kićor =^^= 12:19, 28 wrz 2020 (CEST)
  • Bynajmniej. Pisząc, że coś jest bezsensowne, domyślnie stwierdzasz, że jest ono bezsensowne obiektywnie, a co najwyżej może mieć sens dla jakiejś małej, peryferyjnej grupy. Gdybym napisał: Mikołaj Kopernik był beznadziejnym astronomem brzmiałoby to zupełnie inaczej niż Mikołaj Kopernik był moim zdaniem beznadziejnym astronomem. Czujesz różnicę? Stąd właśnie redundancja. Dla mądrych głów i grzecznych rąk na klawiaturach. MOs810 (dyskusja) 13:17, 28 wrz 2020 (CEST)
  • OK, ale przeczytaj tytuł tego rozdziału – tam masz to, o co walczysz. On ustawia całą resztę @MOs810 Pzdr :) kićor =^^= 13:22, 28 wrz 2020 (CEST)
 • Jako osoba rozmawiająca z mediami "powyżej średniej" częstościowo jak na wikipedystów, nie zgodzę się, że świadomość tego, czym jet Wikipedia i z czym się ją je od strony edytorskiej jest tak wysoka. Dlatego pomysł takiego uświadomienia, na taką skalę, całym swym sercem popieram. Wojciech Pędzich Dyskusja 12:13, 28 wrz 2020 (CEST)
 • Ja tylko dopowiem, że z pomysłem zgłosiła się do Wikimedia Polska grupa wolontariuszy. Ponieważ trwa pandemia, a do obchodów został jeszcze rok, nie podjęliśmy żadnych konkretnych działań, więc wszystko jest w fazie pomysłu. Dwudziesta rocznica jest bardzo ważna i mam nadzieję, że będziemy ją obchodzić hucznie, więc wszelkie pomysły są mile widziane. Możemy świętować cały rok, na wiele sposobów, w wielu kontekstach i z wieloma celami - od pokazania, że Wikipedię można edytować (poprzez wspomniany edyton) po ciekawe współprace, spotkania, wydarzenia, wystawy. Ta próba pobicia rekordu nie unieważnia innych możliwości, więc śmiało, dzielcie się swoimi marzeniami na udaną dwudziestkę :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 12:16, 28 wrz 2020 (CEST)
 • @Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) Jeśli będzie jeszcze co innego, to mój sprzeciw słabnie :) Natomiast osobiście (to słowo dla @MOs810 :) mnie się edyton nie podoba – ale przecież nie musi, prawda? Bo wszyscy się na mnie rzucili dlatego że mam własne zdanie i jest ono "nie po linii}. Przeżyję :) kićor =^^= 12:22, 28 wrz 2020 (CEST)
  • Absolutnie nie musi, myślę, że byłoby to straszne, gdybyśmy się zawsze wszyscy we wszystkim zgadzali ;) A sama Wikipedia przecież żyje, ma się dobrze i rośnie właśnie m.in. dzięki różnorodności osób ją tworzących. Natomiast jeśli masz pomysły albo marzenia dwudziestkowe, to rzucaj (w ogóle - wszyscy rzucajcie!), ja będę skrupulatnie notować, kto wie, jakie fajne rzeczy dodatkowo uda się puścić w ruch. Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 12:31, 28 wrz 2020 (CEST)
 • Niech mi ktoś wytłumaczy - jeśli edytowanie miałoby się odbywać zmianowo, tj. jak Natalia pójdzie spać, to ja coś sobie będę stukał do piątej nad ranem, kiedy się Kićor obudzi i zacznie poprawiać roślinki przed śniadaniem, to czym to się różni od zwykłego edytowania? Bo my się tak na ogół zmieniamy... --Felis domestica (dyskusja) 19:08, 28 wrz 2020 (CEST)
  • Edytować będzie tylko @PMG, reszta będzie mu donosić jedzenie, picie i ew. basenik. A co jakiś czas polewać zimną wodą, żeby nie zasnął. ;) Gdarin dyskusja 19:26, 28 wrz 2020 (CEST)
   • Dotychczas mój rekord non stop to 46 godzin (od piątku wieczora do niedzieli gdy było DNA). Ja nie widze problemu z tym, moje zbiornikowce i brytyjskie okręty podwodne nadal są na wiki. Jakoś kicior szybciej się męczy i mu jakość spada. PMG (dyskusja) 20:08, 28 wrz 2020 (CEST)
    • Pokaż mi tę spadającą jakość :D Żaden z medali i DA (ponad 50) jakoś nie stracił wyróżnienia. A że się szybko męczę, to prawda, nie każdy ma nerwy ze stali i żelazne płuca. Nie dla mnie edyton ani tego typu konkursy, weź pod uwagę, że gdybym przyjechał do wawy, musiałbym dzień dochodzić do siebie i detrupizować po podróży pociągami przez kontynent (nie każdy może latać). Ale jeśli chcesz robić za stachanowca – nie ma nic przeciw, a nawet będę kibicował :) @PMG Pozdrawiam kićor =^^= 20:19, 28 wrz 2020 (CEST)

Dyskusja się nakręciła, i nic w tym złego. Każdy z nas - o ile to nie przeczy naszym zasadom - ma prawo do opinii o naszych pomysłach, też takich jak Kićor, ma też prawo pomysły realizować. Mnie pomysł wikiedytona się podoba, i jest oczywistym, że - o ile będzie realizowany - część z takich osób weżmie w nim udział. I jeszcze jedno - wprawdzie nigdy nie byłem zwolennikiem tezy jednej z osób z naszej społeczności, że wikipedia to przedsięwzięcie niepoważne (czy jakoś tak), ale wg mnie - chociaż jestem plwikidinozaurem - trochę dzięki takiemu pomysłowi luzu, dystansu i medialności nie zawadzi. Z uszanowaniem, Ency (replika?) 11:35, 29 wrz 2020 (CEST)

ale takie aroganckie i lekceważące komentarze admina "Nikt nie każe Ci brać w tym udziału" nie zachęcają do wyrażania opinii i do "burzy mózgów". Zwłaszcza, że jak zwykle w przypadku tego usera pozostają bez reakcji, do której się kwalifikują. Uśmiech niewiele zmienia, jak każdy listek figowy. --Piotr967 podyskutujmy 12:06, 29 wrz 2020 (CEST) Nic nie pisałem o jakimkolwiek adminie, ale jeśli już to wrzuciłeś, to ta (i tego typu) replika mi się nie podoba. Jak nie podoba mi się - ale to już dygresja poza tym wątkiem - skreślanie u nas czyichś wypowiedzi nie naruszających naszych zasad tylko dlatego że skreślający ma takie widzimisię. Z uszanowaniem, Ency (replika?) 11:12, 30 wrz 2020 (CEST)
 • Taka uwaga na marginesie. Swego czasu grałem sporo w turniejach Scrabble (i bardzo żałowałem jak kiedyś większość Mistrzów Polski poleciała pod toporem DNU), dziś to już trochę niszowa dyscyplina, ale na początku lat 2000 jeszcze było o niej głośno. Gdy spadła popularność, scrabbliści wpadli na pomysł, żeby poza normalnymi turniejami (po 5-7 meczów dziennie) zrobić turniej Le Mans, który tak jak ów słynny wyścig samochodowy polegał na 24-godzinnej grze - 24 mecze co godzinę. Nie odważyłem się w nim uczestniczyć, ale pamiętam, że miał bardzo duży zasięg i pozwolił na ściągnięcie paru nowych graczy. I w ten sposó bym traktował taki "edyton" - to jest dobry pomysł, aby ściągnąć media - ludzie, którzy siedza w jednym miejscu i edytują przez 3 dni mogą być jakimś magnesem. Choć można nie mieć szczęścia i akurat np. policja zleje różnokolorowych aktywistów, więc na jakąś Wikipedię miejsca nie będzie. A spróbować warto, również przez możliwość integracji. Czy robić to głównym punktem 20-lecia? Mogą być też inne punkty i tutaj pomysły zawsze warto Stowarzyszeniu zgłaszać. I oby nam wirus odszedł, bo takie 72h to co najwyżej online sobie zorganizujemy. ;-) rdrozd (dysk.) 22:36, 29 wrz 2020 (CEST)
  • Twoja opowieść wcale nie zachęca :). Jest to historia w stylu: "Ale fajowa resuscytacja!". 2A01:110F:1408:7D00:D106:5F45:1A9D:D33C (dyskusja) 22:40, 29 wrz 2020 (CEST)
   • Bo trochę tak jest, potem edyton 5-dniowy, potem edytowanie na głowach, potem edytowanie nago itd. Trzeba będzie mocniejszego uderzenia, aby przyciągnąć uwagę mediów. ;-) Niemniej jeśli uczestnicy mają się integrować, a jednocześnie powstaną dobre artykuły, oryginalny pomysł jest OK. rdrozd (dysk.) 00:21, 30 wrz 2020 (CEST)
 • ech koledzy, ależ kiepsko kombinujecie. Jaki tam edyton, jakie 3 doby, jaka opieka nad szkołą i jakie stanie na głowach nago. To przyciągnie uwagę mediów na chwilkę, a nowych edytorów nawet mniej niż garstkę i krócej niż na dzień. Chcecie mieć naprawdę duży napływ newbe, na skalę masową z dużą liczbą edycji? To niech SWMP ogłosi, że każdemu nowemu refunduje powiedzmy 20 litrów piwa (jubileusz 20. lecia w końcu) za XX kB dodanego tekstu do main, a nie usuniętego przez powiedzmy dobę przez redaktorów:) Zobaczycie - zaleje nas taka fala newbe, jak tuż po katastrofie smoleńskiej. I nie będzie żadnego wypalenia, ta fala nie opadanie póki się zasoby piwa od SWMP nie skończą. Wikiprzewodnicy w komplecie podadzą się do dymisji albo padną z wyczerpania. A i mass media będą o tym trąbiły na wszystkie strony przez tygodnie. Lepiej niż o wirusie w koronie. W każdym razie część dziennikarzy, bo druga część sama rzuci się edytować po to darmowe piwo. Tak się robi masowość i pijar (nomen omen). --Piotr967 podyskutujmy 01:02, 30 wrz 2020 (CEST) Piotrze Dziewięćset Sześćdziesiąty Siódmy, powyżej dużo słów, treści (przydatnej co do meritum) raczej wcale. Z uszanowaniem, Ency (replika?) 11:12, 30 wrz 2020 (CEST)

Dziwny tag

Zauważyłem dzisiaj już dwóch użytkowników, niepolskojęzycznych chyba, dodających masowo zdjęcia (jeden z polskawymi opisami). Jeden i drugi. To jakaś akcja? Ktoś będzie po nich poprawiał? Czy zablokować, zanim zasypią wszystko (w Dzień Świętego Patryka walnął 15 zdjęć pochodu, który mógłby być z dowolnej innej okazji). Ciacho5 (dyskusja) 12:36, 29 wrz 2020 (CEST)

To chyba chodzi o ten konkurs/akcję(?) m:Wiki Loves Folklore/Illustrate Wikipedia (Include the hashtag #WPWP and #WLF</> in the edit summary of all articles improved with images). tufor (dyskusja) 12:39, 29 wrz 2020 (CEST) Niestety, niepolskojęzyczni użytkownicy zasypujący nas zdjęciami z opisami z translatora to problem obecny nie od dziś. Najgorzej, że ten bełkot jest zawsze akceptowany i wisi potem latami. Hoa binh (dyskusja) 12:42, 29 wrz 2020 (CEST)

Internetowe spotkanie

Witam, mam pytanie: Czy w najbliższym czasie (2 miesiące) odbędzie się dowolne internetowe spotkanie, konferencja itp.? --Ynnarski ( podyskutujmy) 17:49, 30 wrz 2020 (CEST)

 • Była w sobotę. Poza tym, o ile mnie pamięć nie myli, ma coś być pierwszego, tzn jutro, tak mi się obiło o uszy. @Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) popraw, jeśli się mylę. Poza tym otwarte dla publiczności są zebrania zarządu (chyba w poniedzialki), warto też czasem wpaść na wiki-kawę, też jest otwarta dla wikipedystów, codziennie o dziesiątej. Poprawcie, jeśli się mylę. @Ynnarski kićor =^^= 18:02, 30 wrz 2020 (CEST)
  • Dzięki wielkie Kiciorze za ping, spieszę donosić co następuje:
   • jutro o 19.00 zespół wsparcia społeczności w Wikimedia Polska opowiada, czym się zajmuje tu link, hasło: wiki - to dla osób zainteresowanych Stowarzyszeniem
   • od 12 października wracają Wikiponiedziałki, czyli cotygodniowe szkolenia prowadzone przez edytorów dla edytorów, znajdziesz tematy i opisy tutaj
   • 2-4 października odbędzie się międzynarodowa konferencja CEE Meeting 2020 dla wikipedystów z Europy Środkowej i Wschodniej

Ja szczególnie zapraszam na wikiponiedziałki! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 18:16, 30 wrz 2020 (CEST)

Głupie pytanie (choć podobno takich nie ma)

Witajcie, czy istnieje jakaś strona w stylu Wikipedia:Głupie dowcipy i czysty bezsens tylko, że zawierająca elitarnych wandali i opis ich charakterystycznych działań? Nie żeby mi to było do życia potrzebne, ale porostu mnie to ciekawi. P.S. Jak ktoś będzie odpisywał to poproszę o {{ping}} bo nie obserwuje tej strony. Pzdr. --Krzysiek 123456789 (dyskusja) 01:26, 10 paź 2020 (CEST)

@Krzysiek 123456789: poza WP:CHICAGO nie ma. tufor (dyskusja) 03:27, 10 paź 2020 (CEST) @tufor Już kilka lat temu proponowałem, by utworzyć podobną stronę poświęconą Wikingerowi (bardzo by się przydała), ale niestety nie było odzewu. Hoa binh (dyskusja) 09:24, 12 paź 2020 (CEST) Nie ma sensu nobilitować złych zachowań. ~malarz pl PISZ 09:31, 12 paź 2020 (CEST) To nie jest nobilitowanie, tylko potrzebna informacja. Sam byłem w szoku i niezrozumieniu, gdy pierwszy raz natknąłem się na Wikingera i stałem się obiektem jego ataków i revertów, dopóki mi ktoś nie wytłumaczył kto to, nie wiedziałem, co i dlaczego. Teraz pomyśl o jakimś nowym użytkowniku, może zostać trwale zrażony do Wikipedii. Hoa binh (dyskusja) 09:54, 12 paź 2020 (CEST) Niby masz rację, ale z drugiej, to by oznaczało osiągnięcie celu przez tę personę – znalezienie trwałego miejsca w tak uwielbianej przez niego Wikipedii. Jak dobrze pamiętasz wielokrotnie dodawał się do kategorii historii Wikipedii i inne podobne banialuku ("Pingwin/bocian czy inny kufon to ja!"). I całkiem spora mogłaby być taka strona. Chicago boys też bym chyba puścił z dymem. Emptywords (dyskusja) 10:04, 12 paź 2020 (CEST) To ostatnie - doprawdy świetny pomysł. Kilka dni temu odkryłem, że zapomniałem o haśle obuwie. A może zostawię jako zagadkę? Henryk Tannhäuser (...) 10:38, 12 paź 2020 (CEST)

anglicy mają taką listę długą na kilka kartek A4 pod adresem [1], i dla mnie coś podobnego przydałoby się i tutaj. a strona o wikingerze tym bardziej. musiałem się dokopywać do najstarszych archiwów kawiarenki, żeby dowiedzieć się, kim jest Wikinger. bardzo potrzebna byłaby też charakterystyka "wikingerowych" edycji, tak jak w przypadku WP:BOYS, żeby łatwiej było wykrywać pacynki Wikingera. pozdrawiam, Azemiennow | Watashi ni kaite kudasai |

Na podstawie artykułu: "Specjalna:Niezmienny link/61106867" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy