Spyro the Dragon


Spyro the Dragon w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spyro the Dragon – platformowa gra komputerowa stworzona przez Insomniac Games na konsolę PlayStation. Tytułowy bohater to mały fioletowy smok o imieniu Spyro. Jego przygody zaczynają się w grze „Spyro the Dragon” (PSX), gdzie po raz pierwszy fioletowy gad wyrusza w swą pełną niebezpieczeństw podróż.

Jego pierwszym zadaniem jest uwolnienie swoich pobratymców i pokonanie złego Gnasty'ego. Pomaga mu w tym ważka Sparx, która jest również wskaźnikiem jego życia.

Sparx | edytuj kod

Sparx jest ważką i najlepszym przyjacielem Spyro. Zawsze towarzyszy smokowi w przygodach i chroni go przed atakami. Może wytrzymać 3 ataki po czym ucieka.

Sparx uwielbia motyle i właśnie to motyle mogą podreperować jego zdrowie. Spyro może dostarczyć mu motyli podpalając biegające tu i tam po poziomach małe zwierzątka. W czwartej części przygód Spyro zostaje ujawnione się, że ważki odpowiadają za właściwe funkcjonowanie smoczych mocy. Bez nich smoki nie mogą ziać ogniem, wodą, prądem itp. i słabną (tę właściwość wykorzystał Ripto). Sparx jest lojalnym przyjacielem Spyro i dla niego może otworzyć drzwi czy spenetrować niedostępny obszar. Tak jak on lubi wypoczywać na Smoczych Wybrzeżach i gonić owce.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Spyro the Dragon" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy