Stałe Przedstawicielstwo RP przy Biurze NZ i organizacjach międzynarodowych w Wiedniu


Na mapach: 48°11′14″N 16°17′24″E/48,187222 16,290000

Stałe Przedstawicielstwo Rzeczypospolitej Polskiej przy Biurze Narodów Zjednoczonych i organizacjach międzynarodowych w Wiedniu w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Stałe Przedstawicielstwo RP przy Biurze NZ i organizacjach międzynarodowych w Wiedniu) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Stałe Przedstawicielstwo Rzeczypospolitej Polskiej przy Biurze Narodów Zjednoczonych i organizacjach międzynarodowych w Wiedniu (ang. Permanent Mission of the Republic of Poland to the United Nations Office and the International Organizations in Vienna) – polska misja dyplomatyczna przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Do 2019 akredytowana była także przy OBWE i innych organizacjach międzynarodowych z siedzibą w Wiedniu.

Stałe Przedstawicielstwo w Wiedniu jest jednym z trzech przedstawicielstw Polski przy ONZ. Pozostałe znajdują się w Nowym Jorku i Genewie[2].

Spis treści

Zadania | edytuj kod

Stałe Przedstawicielstwo reprezentuje Polskę, uczestniczy w pracach OBWE i wyspecjalizowanych organizacji ONZ jak m.in.: MAEA, UNIDO, Komisji Przygotowawcza ds. Całkowitego Zakazu Prób z Bronią Jądrową (CTBTO), Komitet ONZ ds. Pokojowego Wykorzystania Przestrzeni Kosmicznej (COPUOS), Biuro NZ ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC)[3].

Siedziba | edytuj kod

Siedziba Stałego Przedstawicielstwa mieści się w zabytkowej willi przy Hietzinger Hauptstraße 42 B w trzynastej dzielnicy Wiednia. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się: Ambasada RP w Wiedniu oraz Wydział Konsularny Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Wiedniu[4].

Zobacz też | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Obwieszczenie Ministra Spraw Zagranicznych z dnia 31 stycznia 2020 r. w sprawie wykazu jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Spraw Zagranicznych lub przez niego nadzorowanych (M.P. z 2020 r. poz. 210).
  2. Mapa placówek na świecie, www.msz.gov.pl [dostęp 2017-06-15]  (pol.).
  3. Aktualności, www.wiedenonz.msz.gov.pl [dostęp 2017-06-15]  (pol.).
  4. Stałe Przedstawicielstwo Rzeczypospolitej Polskiej przy Biurze Narodów Zjednoczonych i Organizacjach Międzynarodowych w Wiedniu, www.wiedenonz.msz.gov.pl [dostęp 2017-06-15]  (pol.).

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Stałe Przedstawicielstwo RP przy Biurze NZ i organizacjach międzynarodowych w Wiedniu" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy