Star Voice. Gwiazdy mają głos


Jak oni śpiewają w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Star Voice. Gwiazdy mają głos) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jak oni śpiewają (w 2020 roku jako Star Voice. Gwiazdy mają głos) – polski program rozrywkowy emitowany na antenie Polsatu od 3 marca 2007 do 21 listopada 2009 oraz na antenie TVP2 od 28 lutego do 13 marca 2020[1], oparty na brytyjskim formacie Soapstar Superstar.

W latach 2007–2009 program prowadzony był przez Katarzynę Cichopek[a] i Krzysztofa Ibisza, zaś w 2020 roku prowadzącymi byli Michalina Sosna i Mariusz Czerkawski.

7 lutego 2020 pojawiły się informacje związane z powrotem formatu do polskiej telewizji, tym razem do TVP2[2], co zostało potwierdzone 12 lutego przez Telewizję Polską[3]. 13 marca 2020, po emisji trzech odcinków TVP poinformowała, że z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce produkcja i emisja programu zostały początkowo zawieszone na okres dwóch tygodni[4]. 24 czerwca ogłoszono, że program nie powróci na antenę[5].

Spis treści

Zasady programu | edytuj kod

W programie brali udział aktorzy znani z polskich seriali (w szóstej edycji – finaliści poprzednich sezonów; w siódmej również osoby znane z innych przedsięwzięć), którzy co tydzień wykonywali utwory muzyczne. Ich występy oceniała komisja jurorska, której noty miały być wskazówką dla telewidzów, oddających głosy na uczestników za pomocą SMS-ów. Pod koniec każdego odcinka prowadzący ogłaszali nazwiska dwóch zawodników, którzy z powodu otrzymania najmniejszej liczby SMS-ów trafiały do tzw. strefy zagrożenia. W następnym odcinku odpadał uczestnik, który w ciągu kolejnego tygodnia otrzymał mniejszą liczbę głosów od telewidzów.

Do czwartej edycji wybór piosenek dla uczestników po części należał do jury, a po części do telewidzów. Przewodniczący jury, Rudi Schuberth, wymieniał dwie propozycje utworów, a telewidzowie, dopisując odpowiedni numer do treści SMS-a z głosem na danego uczestnika, wybierali jeden z nich. Uczestnicy poznawali tytuły nowych piosenek pod koniec odcinka. Gdy w jednym odcinku uczestnicy śpiewali po dwie lub trzy piosenki, jedną z nich wybierali telewidzowie, a kolejna wskazywana odgórnie. Od piątej edycji telewidzowie nie mieli wpływu na wykonywane utwory. W pierwszych trzech edycjach repertuar w danym odcinku był zróżnicowany, jednak od czwartej odsłony wprowadzono podziały tematycznie odcinków – najczęściej odcinki poświęcane kultowym zespołom lub danej dekadzie.

Główną nagrodą w finale konkursu był Brylantowy Mikrofon bądź Diamentowy Mikrofon, singel z dwiema piosenkami z programu (edycje 1–4) oraz kontrakt na nagranie własnej płyty (edycje 1–6[potrzebny przypis]). Spośród wszystkich zwycięzców kontrakt zrealizowała jedynie zwyciężczyni pierwszej edycji, Agnieszka Włodarczyk. Dodatkowo w pierwszej edycji do zdobycia był tytuł „śpiewającej supergwiazdy” i biżuteria firmy Schubert. Począwszy od drugiej edycji, laureat otrzymywał również samochód osobowy. Ponadto w pierwszej i drugiej edycji uczestnicy programu, którzy odpadli, otrzymywali telefon komórkowy oraz dwudniowy pobyt w Spa. W czwartej i piątej edycji zdobywcy drugiego miejsca otrzymywali w nagrodę pianino.

Kolejne edycje programu wygrali kolejno: Agnieszka Włodarczyk, Joanna Liszowska, Krzysztof Respondek, Artur Chamski i Laura Samojłowicz. Szósty sezon, w którym brali udział uczestnicy poprzednich serii, wygrał Krzysztof Respondek. Zwycięzcy siódmej edycji konkursu nie wyłoniono.

Ekipa | edytuj kod

Jurorzy

W pierwszych trzech edycjach Jak oni śpiewają i w Star Voice. Gwiazdy mają głos funkcję czwartego jurora pełnił uczestnik, który w danym odcinku odpadł z dalszej rywalizacji. Na koniec odcinka mógł także wręczyć brylantowego jokera i ocalić jednego z uczestników od zagrożenia. W czwartej i piątej edycji funkcję tę pełniła za każdym razem inna osoba ze świata muzyki lub ogólnie rozumianego showbiznesu. W czwartej edycji byli to kolejno: Adam Sztaba, Piotr Rubik, Paweł Rurak-Sokal, Tomasz Karolak, Michał Wiśniewski, Stachursky, Krzysztof Cugowski, Dariusz Maciborek, Jacek Cygan, Piotr Kupicha, Grzegorz Skawiński, Barbara Balbierz (podopieczna Fundacji Polsat[potrzebny przypis]) oraz Maryla Rodowicz (dwie ostatnie panie w jednym odcinku); w piątej edycji zaś byli to kolejno: Katarzyna Cichopek, Marcin Miller, Andrzej Piaseczny, Jan Borysewicz, Mariusz Pudzianowski, Justyna Steczkowska, Marek Starybrat, Łukasz Zagrobelny, Ryszard Rynkowski, Łukasz Golec, Damian Aleksander oraz Beata Kozidrak (dwie ostatnie osoby w tym samym odcinku).

Prowadzący
Orkiestra i choreografia

W edycjach emitowanych na Polsacie orkiestrze przewodniczyli Jacek Piskorz (we wszystkich sześciu edycjach) oraz: Zbigniew Herdzin (edycja 1.), Zbigniew Jakubek (edycja 2.), Jan Zeyland (edycje 3–6); za choreografię zaś odpowiadali: Marcin Hakiel (edycja 1.) i Mateusz Polit (edycje 2–6). W programie Dwójki orkiestrze przewodniczył Grzegorz Urban, a choreografią zajmował się Tomasz Barański.

Uczestnicy (Polsat) | edytuj kod

Pierwsza edycja (wiosna 2007) | edytuj kod

Druga edycja (jesień 2007) | edytuj kod

Trzecia edycja (wiosna 2008) | edytuj kod

Czwarta edycja (jesień 2008) | edytuj kod

Piąta edycja (wiosna 2009) | edytuj kod

Szósta edycja (jesień 2009) | edytuj kod

Tę edycję uznawano za mistrzowską, gdyż brały w niej udział osoby, które już wcześniej wystąpiły w programie.

Uczestnicy (TVP2) | edytuj kod

Pierwsza edycja (wiosna 2020) | edytuj kod

7 lutego 2020 w programie Pytanie na śniadanie poinformowano o realizacji nowego programu rozrywkowego[2]. Pięć dni później w oficjalnym komunikacie Telewizji Polskiej podano do informacji, że chodzi o program Star Voice. Gwiazdy mają głos[3], który opiera się na formacie Soapstar Superstar, jednak charakterystyczną zmianą jest rywalizacja dziennikarzy i sportowców obok aktorów[6][7]. Nagrodą główną w nowej wersji jest statuetka Diamentowego Mikrofonu oraz 100 tys. zł do przekazania na wybrany cel charytatywny, ponadto w każdym odcinku najlepszy uczestnik przekazuje na szczytny cel 10 tys. zł. Zachowano zasady pierwszych trzech edycji „Jak oni śpiewają” oraz formatowy dżingiel (wielokrotnie odtwarzany podczas odcinka)[8].

18 marca 2020 Telewizja Polska poinformowała, że z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce produkcja i emisja programu zostały zawieszone na okres dwóch tygodni[4]. Przerwę przedłużono na czas nieokreślony, a 24 czerwca ogłoszono, że program nie powróci na antenę jesienią[5][1].

Spis edycji | edytuj kod

Oglądalność | edytuj kod

Dane dotyczące oglądalności zostały oparte na badaniach przeprowadzonych przez AGB Nielsen Media Research i dotyczą wyłącznie oglądalności premiery telewizyjnej – nie uwzględniają oglądalności powtórek itd.

     Odcinek specjalny

Uwagi | edytuj kod

 1. Wyjątek stanowiła piąta edycja, którą współprowadziła Joanna Liszowska. Jednak w pierwszym odcinku piątej edycji zasiadła gościnnie w jury.
 2. Z powodu ślubu nie mogła poprowadzić programu (edycja 4, odcinek 3).
 3. W zastępstwie za Katarzynę Cichopek (edycja 4, odcinek 3).
 4. Jolanta Fraszyńska po trzech odcinkach zrezygnowała z dalszego udziału w programie z powodów zdrowotnych.
 5. Laura Samojłowicz wycofała się z udziału w programie ze względu na problemy zdrowotne.
 6. Dane dotyczące oglądalności zostały oparte na badaniach przeprowadzonych przez AGB Nielsen Media Research i dotyczą wyłącznie oglądalności premiery telewizyjnej – nie uwzględniają oglądalności powtórek itd.
 7. 6. edycja z udziałem uczestników z poprzednich edycji i nazwana „mistrzowską”.

Przypisy | edytuj kod

 1. a b Koniec programu „Star Voice. Gwiazdy mają głos” TVP2. „Nie wykluczone, że program powróci po pandemii”, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2020-07-09]  (pol.).
 2. a b Pytanie na Śniadanie: Czerwony dywan 07.02.2020 cz.2. TVP.pl. [dostęp 2020-02-07].
 3. a b Nowe muzyczne show „Star Voice. Gwiazdy mają głos” w TVP2. TVP.pl. [dostęp 2020-02-12].
 4. a b Telewizja PolskaT.P. S.A Telewizja PolskaT.P., Zawieszenie produkcji „Star Voice. Gwiazdy mają głos”, rozrywka.tvp.pl [dostęp 2020-03-18]  (pol.).
 5. a b Bartłomiej Stromski: TVP rezygnuje z muzycznego show. „Wykonawcy dostali oświadczenie telewizji” (pol.). plejada.pl, 2020-06-24. [dostęp 2020-06-24].
 6. a b TVP sprzedaje bilety na show „Star Voice. Gwiazdy mają głos". Program poprowadzą Michalina Sosna i Mariusz Czerkawski. [dostęp 2020-02-18].
 7. TVP2 pokaże muzyczny show „Star Voice. Gwiazdy mają głos”. W jury Jeżowska, Vondrackova i Kałamaga. Wirtualnemedia. [dostęp 2020-02-13].
 8. Star Voice. Gwiazdy mają głos, odcinek 1. Komentarze i reakcje widzów. Wygrał Aleksiej Jarowenko, plejada.pl, 29 lutego 2020 [dostęp 2020-02-29]  (pol.).
 9. Telewizja PolskaT.P. S.A Telewizja PolskaT.P., „Star Voice. Gwiazdy mają głos!”: nowy show już 28 lutego!, rozrywka.tvp.pl [dostęp 2020-02-22]  (pol.).
 10. Kto wystąpi w mistrzowskiej edycji 'Jak oni śpiewają'?, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2020-02-22]  (pol.).
 11. 1,62 mln widzów „Star Voice. Gwiazdy mają głos”. TVP2 liderem, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2020-06-05]  (pol.).
 12. Udany debiut „Star Voice” w TVP2 i „Ślubu od pierwszego wejrzenia” w Siódemce, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2020-03-07]  (pol.).
 13. 1,62 mln widzów „Star Voice. Gwiazdy mają głos”. TVP2 liderem, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2020-03-17]  (pol.).
 14. 1,62 mln widzów „Star Voice. Gwiazdy mają głos”. TVP2 liderem, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2020-03-17]  (pol.).

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Star Voice. Gwiazdy mają głos" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy